My Hero Academia- temat ogólny

Współczesność. Codzienna rzeczywistość, która różni się od naszej jedynie tym, że wielu ludzi posiada nadprzyrodzone zdolności zwane „darami”. Nie wszyscy używają ich, by czynić dobro, jednakże wszędzie tam, gdzie uderza zło, pojawiają się bohaterowie! Przed Wami opowieść o chłopcu imieniem Izuku Midoriya, który nie posiada żadnych mocy, ale przepełniają go marzenia…!
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » pt mar 30, 2018 7:26 pm

Ładna ta okładka ^^

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 11, 2018 2:08 am

Przeczytałam w końcu wszystkie trzy tomiki jakie wyszły w Polsce i wydanie jest naprawdę spoko. Czasem jestem przyzwyczajona do odrobinę innego zapisu imion niektórych postaci ale poza tym to na nic większego nie zwróciłam uwagi. Ciekawi mnie, czemu Kurogiri został Czarnomglistym a nie Czarną Mgłą po prostu, bo brzmi to dla mnie jakoś tak... dziwnie xD
Btw złamał mi się grzbiet drugiego tomu, w zasadzie nie wiem czemu, bo nie odginam specjalnie mang. Do tej pory grzbiet złamał mi się tylko raz, w jednym tomie mangowej DRRR i to złamał się porządnie, tak, że bałam się czytać tomik xD który cały był jakiś taki wadliwy.

Fantastycznie wyglądają te posrebrzane okładki pod obwolutą. Nie mogę się doczekać następnych tomików i całego arcu z festiwalem sportowym.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

szogu3
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: szogu3 » pn kwie 16, 2018 4:54 pm

Na moim blogu pojawiła się recenzja pierwszych dwóch tomów - serdecznie zapraszam :D

Dla kogo Boku no Hero Academia?

❤️ Prawdziwych superbohaterów
❤️ Tych, co od dziecka chcieli mieć fajną moc
❤️ Fanów zachodnich komiksów

Nie dla:

💔 Złoczyńców
💔 Korpoludków

http://www.leniwiecpisze.pl/2018/04/bok ... -recenzja/

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 25, 2018 9:25 pm

DarkNighty pisze:
śr kwie 25, 2018 8:05 pm
Madziozord: Dobra, lecimy:
MISZCZU SPRZEDAZY: TGRE, AKADEMIA
PRZEZACNA SPRZEDAŻ: Akame, ReZERO, Magi
DOBRA SPRZEDAŻ: Neverland, Bakuman
SŁABO: Shiki
Skoro manga się tak dobrze sprzedaje, to zaczęłam się zastanawiać, czy wydawnictwo pokusi się o novelki (oczywiście nie myślę o tym teraz tylko dopiero za kilka tomów), bo do TG który też się podobnie sprzedaje zostały wydane.
Albo na BnHA Smash! (które dla mnie jest serio zabawne i chętnie bym miała ten dodatek).

Trzymam kciuki :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Katori » czw kwie 26, 2018 1:32 pm

Co jest lepsze - manga, czy anime?
Bo widziałem cztery odcinki i czytałem pierwszym tom, który nie porwał mnie na podobnym poziomie. Plus sceny akcji w tego typu mangach są tak narysowane, że nie wiem, co się dzieje i raczej mało mnie to obchodzi, a w animacji to jest jakieś takie... lepsze? Dlatego się zastanawiam, czy rezygnować z kupna, czy próbować dalej. Z drugiej strony głupio mieć tyle serii tylko po jednym-dwa tomy xd

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: KubciO » czw kwie 26, 2018 1:46 pm

Katori pisze:
czw kwie 26, 2018 1:32 pm
Z drugiej strony głupio mieć tyle serii tylko po jednym-dwa tomy xd
:D
Problemy pierwszego świata. Też tak mam. Jak zacznę jakąś serię, to chcę ją dozbierać do końca. Jednak przy ilości tytułów, które nabywam, muszę rozważniej je wybierać albo rezygnować z mniej mnie interesujących. Nie pomogę Ci chyba podjąć decyzji, bo na tę chwilę nie miałem styczności z manga, ale spróbuj może jeszcze jeden tom. Jeżeli nie będzie Ci się go lepiej czytało od poprzedniego, to chyba nie będzie sensu lokować pieniędzy w tym tytule. W końcu:
Katori pisze: Plus sceny akcji w tego typu mangach są tak narysowane, że nie wiem, co się dzieje i raczej mało mnie to obchodzi, a w animacji to jest jakieś takie... lepsze?
animacja to jednak animacja. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » czw kwie 26, 2018 2:31 pm

Z mojej strony jako osoby która zna obie wersje i całą mangę - pierwszy tom w ogóle jest słaby. Jeśli miałabym oceniać, to dla mnie cała fabuła pierwszego sezonu (13 odcinków / dwa i pół tomu) to w zasadzie najmniej ciekawa akcja i to taki stuprocentowy arc wprowadzający o którym nawet nie myślę gdy myślę o fabule serii.

Ogólnie to na twoim miejscu skupiłabym się na anime, mimo wszystko. Nie wydajesz hajsu a jak ci się nie spodoba, to możesz porzucić bez konsekwencji. Chociaż ja bym się nie zrażała po pierwszym sezonie, bo seria ma (moim zdaniem) dużo lepsze wątki i arci po nim, chociażby bezpośrednio bo tym jest arc z festiwalem który jest naprawdę fajny tak w mandze, jak i anime. To samo tyczy się Obozu/Kamino, które jest teraz animowane i też jest bardzo dobre w obu wersjach. Jedynie egzaminy praktyczne (druga połowa drugiego sezonu) są sztucznie przedłużone w anime, ech.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Canis » czw kwie 26, 2018 4:54 pm

Również bardziej polecam anime. Głównie ze względu na animacje walk i dobraną do nich muzykę, co w seriach akcji jest bardzo ważne. Przy czym, nie skreślaj mangi od razu. I animacja, i komiks są na bardzo podobnym poziomie. Mnie ten tytuł nie kupił, ale podzielam opinię, że jest to bardzo dobra manga.

GekainoShi
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: GekainoShi » czw maja 31, 2018 1:20 pm

Czy ktoś wie na ilu odcinkach zakończy się 3 sezon anime?

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Shiki » czw maja 31, 2018 4:18 pm

Chyba 24.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » czw maja 31, 2018 9:34 pm

Standardowo 25 odcinków. :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: SallyCzarownica » wt cze 12, 2018 4:45 pm

Jak sprzedaje się My Hero Academia? Jest szansa na przejście z trybu wydawania 2 miesiecznego na 1,5 miesieczny?
około 2 godziny temu
[Madziozord] Jest! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Mormicc » wt cze 12, 2018 4:51 pm

Oby tylko jakość wydania nie ucierpiała na tym :I
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Fani » wt cze 12, 2018 4:53 pm

Lubię Akademie, ale będę za zmianą trybu tylko jeśli zmienią go także dla KP. W innym przypadku będzie to po prostu nie w porządku.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Thoreline » wt cze 12, 2018 7:06 pm

W sumie czekam aż wyjdzie tom 8/9 by zacząć dalej oglądać anime ale wole tryb 2 miesięczny. Przyzwyczaiłam się iż ta manga wychodzi ok 1 dnia miesiąca i dzięki temu nie zapominam iż ma przyjść prenumerata :).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr cze 13, 2018 1:18 am

Souma nie sprzedaje się chyba aż tak dobrze jak BNHA więc chyba nie przejdzie w tryb półtora miesięczny. A szkoda, bo lubię obie serie i na obie czekam.

Byłabym szczęśliwa jakbyśmy szybciej dogonili Japonię, a przynajmniej dotarli do Kamino i wydarzeń po Kamino :D mam tylko nadzieję, że nie wpłynęło by to na jakość wydania.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Fani » śr cze 13, 2018 6:23 am

Jeśli zmiana miałaby być umotywowana sprzedażą to nie rozumiem czemu Kuroko nie przeszedł w tryb 2 miesięczny, a TG półtora miesięczny.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr cze 13, 2018 12:55 pm

Wywaliło mi forum i skasowało posta, którego chciałam wysłać. :I
Nie śledzę Kuroko, więc zapytam - jest wydawane w trybie 1,5 miesięcznym, że miałoby przejść na dwumiesięczny?

A co do BnHA i ostatnich wydarzeń w mandze:
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: kuras » śr cze 13, 2018 1:00 pm

Kuroko się kończy ;)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

My Hero Academia- temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » sob cze 16, 2018 2:57 pm

Okładka 19 tomu:
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „"My Hero Academia"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości