Shiki #6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Ame » wt maja 29, 2018 7:25 pm

Obrazek Premiera tego tomu 10 lipca.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Meliona » wt lip 10, 2018 4:03 pm

FB pisze:KOCHANI! Szósty tom Shiki już jest! Mamy dla Was również przykrą wiadomość dotyczącą tej serii... :(

Niestety w związku z bardzo niską sprzedażą Shiki i Naszego Cudu, jesteśmy zmuszeni przenieść oba te tytuły na tryb czteromiesięczny. Co oznacza, że kolejny tom Shiki będzie miał swoją premierę dopiero 10 listopada 2018.
To ciekawe. Pewnie bardzo dobrze wykonane anime ludziom wystarcza. Mi wystarczyło :wink:
A manga ma taką kreskę, że trzeba kminić, co się dzieje. Ale historia jest naprawdę ciekawa. Chociaż trzeba przebrnąć przez nudnawy początek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Angu » wt lip 10, 2018 4:19 pm

Meliona pisze:
wt lip 10, 2018 4:03 pm
To ciekawe. Pewnie bardzo dobrze wykonane anime ludziom wystarcza. Mi wystarczyło
+1
Historia jest świetna, ale serio, sporo czasu wstrzymywałam się z obejrzeniem anime. Shiki pojawiał się w kilku ankietach Waneko i nic z tego nie wynikało bardzo długo.
Więc w końcu obejrzałam anime, które mi wystarczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: ninna » wt lip 10, 2018 4:45 pm

"Shiki" lubię. Nie jest to mistrzostwo świata, ale dobrze się czyta. Na pewno wiele osób mógł odrzucić słaby, przegadany początek (sama rozważałam porzucenie serii po pierwszych dwóch tomach). Nie pomaga też specyficzna kreska. Cóż, trudno. Trzeba to trzeba. Przynajmniej połowa serii za nami.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: miaka88 » wt lip 10, 2018 9:29 pm

Kreska jest gorsza niż w NC (i jeszcze te fryzury). Anime było ok, do mangi mam mieszane uczucia bo nie przebrnęłam przez 1 rozdział.
Obrazek

Dastame
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Dastame » wt lip 10, 2018 10:19 pm

Ja się nie dziwie, bo kreska jest serio koszmarna (przynajmniej dla mnie i znajomych :c)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: amsterdream » wt lip 10, 2018 11:03 pm

Tryb czteromiesięczny to jest już przegięcie. Przecież to są ledwie trzy tomy rocznie. Aż się odechciewa zbierać.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Akiho » śr lip 11, 2018 8:58 am

Zastanawiam się czy przechodzenie w tryb czteromiesięczny to nie aby strzał w kolano. Czytelnicy z reguły nie są cierpliwymi istotami i jak wyżej osoby mogą po prostu sięgnąć po anime w tym czasie. No, ale jednak wypadłoby teraz zaktualizować zapowiedzi bo 7 tom jest przewidziany na wrzesień a nasz cud 13,14 we wrześniu i październiku. Trochę panuje tam chaos teraz :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 1:25 am

Bardzo brzydko ze strony Waneko, bardzo brzydko. Co prawda nie zbieram, ale gdyby chodziło o jakąś moją serię, to bym nie zdzierżył. I zapewne większość fanów tej mangi tak właśnie się teraz czuje.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: ociesek » pt lip 13, 2018 9:55 am

Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 1:25 am
Co prawda nie zbieram, ale gdyby chodziło o jakąś moją serię, to bym nie zdzierżył. I zapewne większość fanów tej mangi tak właśnie się teraz czuje.
Uhm, i co byś wtedy zrobił? Jak zazwyczaj "dzierżysz" mangi, które kupujesz? Dziecinna reakcja.

Szkoda, ze tak się stało, ale szacuneczek za kawę na ławie. Można było ściemniać coś o licencji, opóźniać wydania itp, a tutaj wszystko logicznie wyjaśnione - za mała sprzedaż, za duża moc przerobowa. Tyle.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 1:42 pm

ociesek pisze:
pt lip 13, 2018 9:55 am
Uhm, i co byś wtedy zrobił?
Zapewne bym zabił.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Canis » pt lip 13, 2018 2:16 pm

Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 1:42 pm
Zapewne bym zabił.
Gimnazjum? Masz chociaż 12 lat? Zastanów się co piszesz.
Co do "zdzierżania" (kupuję NC), to robię to tak: tomik kupuję co 4 miesiące, a międzyczasie czytam/zajmuję się czym innym. Da się? Da się.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: ociesek » pt lip 13, 2018 3:13 pm

Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 1:42 pm
Zapewne bym zabił.
I teraz się sam sobie dziwię - po co ja w ogóle odpowiadałem...?
Słaba ta ironia. Bardzo.

Co do tematu - teraz zaczną się najładniejsze obwoluty <3

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 3:47 pm

Nie wiem skąd się wziął w ogóle ten Twój ból dupy, wyraziłem po prostu wcześniej swoją opinię. Nie sądziłem, że "zdzierżenie" w tym kraju to jest jakieś przestępstwo, ale okej. Odpowiedź otrzymałeś na swoim poziomie. Z ironią tak jak to określiłeś, żebyś się lepiej poczuł.

Wcześniej myślałem, że tutaj ludzie (czyt. forumowicze Waneko) mają do siebie większy dystans i nie czepiają się o byle "łajno".
Szkoda, że tutaj również polska cebula zapuściła swoje korzenie, dlatego też najlepiej zakończmy tą dyskusję. Jeśli macie jakiś problem, to napiszcie to na pw, a nie spamujecie pod postem. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: ninna » pt lip 13, 2018 5:05 pm

Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 1:25 am
Bardzo brzydko ze strony Waneko, bardzo brzydko. Co prawda nie zbieram, ale gdyby chodziło o jakąś moją serię, to bym nie zdzierżył. I zapewne większość fanów tej mangi tak właśnie się teraz czuje.
"Bardzo brzydko" to by było, gdyby napisali "manga słabo się sprzedaje, tom 6 będzie ostatnim wydanym". Ja doceniam, że w ogóle wydadzą to do końca. A że wolniej? Na pewno mają ku temu dobry powód. Lepiej wolniej niż wcale.

Czy mi jakoś z tym bardzo źle? To nie jest jedyny tytuł, jaki zbieram. Mam co czytać. No i mangi to nie produkty pierwszej potrzeby :D.

A tekst o zabijaniu to ewidentna ironia moim zdaniem :D.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: amsterdream » ndz lip 15, 2018 8:39 pm

ninna pisze:
pt lip 13, 2018 5:05 pm
Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 1:25 am
Bardzo brzydko ze strony Waneko, bardzo brzydko. Co prawda nie zbieram, ale gdyby chodziło o jakąś moją serię, to bym nie zdzierżył. I zapewne większość fanów tej mangi tak właśnie się teraz czuje.
"Bardzo brzydko" to by było, gdyby napisali "manga słabo się sprzedaje, tom 6 będzie ostatnim wydanym". Ja doceniam, że w ogóle wydadzą to do końca. A że wolniej? Na pewno mają ku temu dobry powód. Lepiej wolniej niż wcale.
Takie wydawnictwo jak Waneko, publikujące tyle mang miesięcznie, mogłoby sobie pozwolić na dwie mniej rentowne serie w planie wydawniczym. Tak się tworzy wizerunek.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Kakaladze » ndz wrz 08, 2019 9:26 pm

Trochę odkopuje ale:

Tak sobie czytam, dzisiaj po latach w końcu nadrobiłem tą serię i kupiłem wszystkie dostępne 9 tomów.

I kurcze, mi kreska tej mangi się bardzo podoba. Nie rozumiem czemu ludziom tak bardzo nie pasuje, według mnie jest bardzo nietypowa ale w tym wszystkim bardzo ładna.

A ogólnie to szkoda że ta seria tak kiepsko schodzi, według mnie jest o wiele bardziej wartościowa niż część mang na rynku które schodzą lepiej. Ale no sam się zdziwiłem że Waneko to w sumie wydało, zdecydowanie za późno i już sporo osób o tej serii zapomniało, a i z tego co wiem to w ankietach nie radziła sobie najlepiej.

Ja mimo że miałem przerwę od mang, to już dawno sobie powiedziałem że i tak to kupię i do tego doszło. Z Shiki się trochę pospieszyłem, bo zacząłem się zastanawiać czy nie zabraknie tomików, bo pewnie przy słabej sprzedaży to nie będzie dodruków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Kakaladze » pt wrz 13, 2019 6:29 pm

Do kogo dziś przyszło całe Shiki? No do mnie.
Kto od razu zauważył pewien błąd? No ja xD.

Tom 6 z jakichś przyczyn ma w logo Waneko białego kota, w tym momencie powinien być czarny i zaburza to ciągłość.

Zdjęcie (trochę rozmazane, no ale bywa):
► Pokaż Spoiler
Da się z tym żyć, ale dziwne że nikt tego nie wychwycił.

kuras, nie wiem czy jeszcze wchodzisz ale można to poprawić w dodruku, o ile w ogóle będzie patrząc na sprzedaż.
Obrazek

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: dziabara » pt wrz 13, 2019 8:39 pm

Obwoluty z poprawionym logiem można już dostać u Waneko. Sama tak miałam i wymieniłam ją jakieś pół roku temu.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Shiki #6

Post autor: Kakaladze » pt wrz 13, 2019 8:50 pm

dziabara, ta już się dowiedziałem, ale dzięki :).

Zdziwiło mnie że w temacie o tym tomie nikt o tym nie pisał, to myślałem że temat gdzieś przeleciał bokiem i nikt nie zauważył.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shiki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości