Shiki #1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Łukasz.T » pt sie 11, 2017 4:11 pm

Obrazek
Premiera 10 września.

Velsu
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Velsu » pt wrz 22, 2017 7:51 pm

Ma ktoś? Jak wypada manga na tle Anime? I jak wydanie?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ociesek » pt wrz 22, 2017 9:34 pm

Wydanie bardzo spoko, piękna kreska, fajne tłumaczenie.
Czyta się bardzo fajnie i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ninna » sob wrz 23, 2017 5:45 pm

Też już jestem po lekturze i mam mały problem z tą mangą... Czytając "Shiki" po raz pierwszy co i rusz wyrzucałam sobie "po co to kupiłam?", dziwne to, brzydkie, przegadane i w ogóle "ocochodzi"? Ciężko się czytało, a jeszcze ciężej na to patrzyło.
No ale nic. Przeczytałam ponownie. Nadal jest dziwne ale lektura szła już sprawniej. Tylko ta kreska, uch...

Nie wiem, co o tym tytule myśleć. Nie wiem nawet, czego mam się spodziewać w kolejnych tomach. Drugi tom kupię na pewno. Co z następnymi, zobaczę po lekturze dwójki.

Z wydania jestem średnio zadowolona. Te pasy z tyłu obwoluty sprawiają, że opis tomiku jest nieczytelny. Manga powinna mieć też większy format. Jest w niej sporo tekstu i w niektórych miejscach trzeba naprawdę się przyglądać, by coś odczytać. Denerwują też niewyczyszczone napisy (np. na budynkach). Zamiast wklejonych tekstów mamy przypisy... Trafiła się też literówka i rozpikselowane (do połowy) "westchnięcie" jednej z bohaterek:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Angu » sob wrz 23, 2017 5:58 pm

ninna pisze:
sob wrz 23, 2017 5:45 pm
Denerwują też niewyczyszczone napisy (np. na budynkach). Zamiast wklejonych tekstów mamy przypisy... Trafiła się też literówka i rozpikselowane (do połowy) "westchnięcie" jednej z bohaterek:
Czyli standard Waneko. A szkoda :/
Na rozpikselowane onomatopeje już narzekalam kilka miesięcy temu na forum :(

Shiki potem robi się ciekawsze, więc polecam czytać dalej. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: dejikos » pt cze 05, 2020 11:01 pm

Zostawiam to tutaj, ku pamięci.
Otoczona zewsząd śmiercią, lasem jodłowym i przecięta górskim potokiem wieś przypomina kształtem trójkątne ostrze. Rosnące tu jodły wydają się być podobne do cedru, jednakże są bardziej pękate. Gdyby cedr porównać do zaostrzonego miecza, to jodła byłaby wówczas jego łagodnym błyskiem. Drzewo to jest niczym płomień falujący na czubku świecy.
Ktoś tu się chyba inspirował "Mushishi" od Hanami.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 11:30 am

^ this :lol:

Sorka, że odkopuję, ale właśnie zacząłem czytać. Jeszcze przeszkadzał mi ten tekst:
► Pokaż Spoiler
no nie idzie tego przeczytać :evil:

I chyba rozumiem czemu tytuł się nie sprzedał. Krestę ma nieszablonową (mi się akurat podoba, ale znajdą się też tacy których będzie odrzucać). No i bohaterowie. Jest ich natłok. Wrzuca autor ponad 40 osób w jeden tomik, większość enigmatycznie ponazywana... Do tego trudne dla europejczyka imiona. Łatwo się w tym zgóbić i poplątać.

Nie polubiłem postaci
► Pokaż Spoiler
Jak widać kompletnie nie wiem w którą stronę fabuła podąży. Ale zaczyna się fajnie. Czuć ten duszny, gorący, parny klimat lata. I wszechobecne zagrożenie.

A, i kompletnie nie rozpoznaję schematu szczęścia/nieszczęścia w poszczególne dni i pory dnia :?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ninna » sob cze 20, 2020 12:38 pm

Alexandrus888, mi się tłumaczenie podoba. Przytoczony przez Ciebie fragment to nie przypadkiem cytat z książki Seishina? Moim zdaniem to stylizacja.
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
No i bohaterowie. Jest ich natłok. Wrzuca autor ponad 40 osób w jeden tomik, większość enigmatycznie ponazywana... Do tego trudne dla europejczyka imiona. Łatwo się w tym zgóbić i poplątać.
Początkowo może to sprawiać takie wrażenie. Też w pierwszych tomach wszyscy mi się mylili i przerażała mnie ilość postaci. Potem problem znika (moim zdaniem). Autor "wybiera" grupę najbardziej reprezentacyjnych bohaterów i na nich się skupia. Pozostali raczej mają swoje 5 minut, a potem np. przewijają się gdzieś w tle.
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
A, i kompletnie nie rozpoznaję schematu szczęścia/nieszczęścia w poszczególne dni i pory dnia :?
Też tego nie rozumiałam. Ale Waneko kiedyś wyjaśniło to na asku. Nie pamiętam dokładnie o co w tym chodzi ale coś z kalendarzem. Że np. dany dzień miesiąca jest tak określany (szczęście/nieszczęście). No nie znajdę tego teraz :?. Według mnie to taki wymysł autora, może ma zbudować klimat? Jak dla mnie manga spokojnie mogłaby się bez tego zabiegu obejść bo wprowadza to zamieszanie. Na dodatek te "szczęścia/nieszczęścia" nie zawsze się sprawdzają.

U mnie było tak, że początek "Shiki" mnie zniechęcił. Ale z każdym tomem było coraz lepiej. Tak od trzeciego naprawdę polubiłam tę mangę.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: dejikos » sob cze 20, 2020 12:56 pm

ninna pisze:
sob cze 20, 2020 12:38 pm
Alexandrus888, mi się tłumaczenie podoba. Przytoczony przez Ciebie fragment to nie przypadkiem cytat z książki Seishina? Moim zdaniem to stylizacja.
Stylizacja na bardzo złą literaturę.

Po trzech tomach mogę powiedzieć, że manga jest słaba i w ogóle nie ma napięcia. Postacie nijakie, fabuła nudna. Przeczytam to tylko dlatego, że mogę wypożyczyć w bibliotece.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ninna » sob cze 20, 2020 1:07 pm

dejikos, może Seishin jest kiepskim pisarzem?:P

Mnie manga też początkowo nudziła. Mimo wszystko zachęcam, by dać szansę. Tym bardziej, że masz możliwość wypożyczenia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Meliona » sob cze 20, 2020 1:18 pm

W tej historii najlepsze jest zakończenie. Po Waszych wpisach mam wrażenie, że lepiej jednak obejrzeć anime.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ociesek » sob cze 20, 2020 1:19 pm

Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
no nie idzie tego przeczytać
Bo w zasadzie nie masz tego czytać :D Tak jak wspominała ninna, to tylko powieść Seishina, która w tym momencie nie ma żadnego znaczenia :D
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
Krestę ma nieszablonową (mi się akurat podoba, ale znajdą się też tacy których będzie odrzucać).
Taki zabieg mnie podobał się niezmiernie. Tła są po prostu zdjęciami, a reszta koślawą kreską :D Mnie to bardzo mocno urzekło.
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
Jest ich natłok. Wrzuca autor ponad 40 osób w jeden tomik, większość enigmatycznie ponazywana...
Ponownie - większość nie ma żadnego znaczenia, więc po prostu olewaj :D
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
Do tego trudne dla europejczyka imiona.
Nie wiem, czego oczekiwałeś od JAPOŃSKIEJ mangi :D
Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 11:30 am
A, i kompletnie nie rozpoznaję schematu szczęścia/nieszczęścia w poszczególne dni i pory dnia
W japońskich kalendarzach są właśnie tego rodzaju "wróżby". I oni, zwłaszcza to starsze pokolenie, naprawdę w to wierzą
ninna pisze:
sob cze 20, 2020 12:38 pm
Na dodatek te "szczęścia/nieszczęścia" nie zawsze się sprawdzają.
I dokładnie na tym to ma polegać :)
Mnie Shiki zaintrygowało od razu, może po prostu lubię takie serie :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 1:43 pm

ninna pisze:
sob cze 20, 2020 12:38 pm
Przytoczony przez Ciebie fragment to nie przypadkiem cytat z książki Seishina?
Tak, to fragment książki. Ja nie mówię o stylu tłumaczenia, a o sposobie jego wklejenia. Na pierwszym planie mamy cytat stylizowaną czcionką, ale w tle cały kadr jest wypełniony nieczytelnym tekstem. I to nie jest "Lorem ipsum" a rozbudowana wersja cytatu. Niestety przez sposób nałożenia go na rysunek postaci i gradientowy raster odczytanie tekstu staje się niemożliwe.

Podejżewam, że dużo bohaterów padnie i są tylko cyferkami nabijającymi fraga. Inni będą po prostu marginalni, ale fajnie by było wiedzieć jakie są połączenia między nimi. Gdyby poświęcić więcej czasu na ekspozycje wyszłoby na +, no ale wtedy ilość tomów też by podskoczyła...

Kurde, chyba przejrzę aska i poszukam tej odpowiedzi, bo mnie nurtuje. Czy było to gdzieś w okolicach premiery pierwszego tomu?
ociesek pisze:
sob cze 20, 2020 1:19 pm
która w tym momencie nie ma żadnego znaczenia :D
Ale ja jestem ciekawy, co też autor napisał :(

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: ociesek » sob cze 20, 2020 1:46 pm

Alexandrus888 pisze:
sob cze 20, 2020 1:43 pm
Kurde, chyba przejrzę aska i poszukam tej odpowiedzi, bo mnie nurtuje. Czy było to gdzieś w okolicach premiery pierwszego tomu?
Ehem... Przecież to jest to, co napisałem...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 1:53 pm

A, myślałem, że jakoś bardziej rozbudowane :lol: dobra, to nie szukan :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: Yuriko » sob cze 20, 2020 2:47 pm

A ja myślałam, że te "szczęścia/nieszczęścia" są związane z fabułą :lol: Chociaż i tak nie zwracałam na nie większej uwagi.
Kilka dni temu skończyłam serię i dalej mi się podoba, ale jednak anime przez muzykę daje lepszy klimat.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Shiki #1

Post autor: MrOrochimaru » sob cze 20, 2020 3:26 pm

Mangę uwielbiam, a dopowiem praktycznie to samo co pisali ludziki wyżej. Najciężej jest tę mangę zacząć ze względu na ogrom postaci i tekstu, ale jak już dasz radę to jest o niebo lepiej, a manga jest bardzo cudowna i ją kocham <3.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Shiki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości