Murcielago #1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
Weteran
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 12:45 pm

Obrazek
Premiera 24 sierpnia.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Murcielago #1

Post autor: miaka88 » czw sie 24, 2017 9:42 pm

Zastanawiam się ile jest tam yuri. Tytuł mnie zainteresował ze względu na to ale jestem ciekawa opinii którzy w tym siedzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: Lou » sob sie 26, 2017 10:08 am

Cała manga to jedna wielka parodia, która nie udaje, że jest czymś więcej. Dla mnie to taki Hellsing wymieszany z Edenem. Dużo dużych cycków (hue hue), seksu, krwi i flaków. Yuri jest tu sporo ale objawia się mniej lub bardziej ostrymi scenami, a nie uczuciowymi rozkminami. Idealny odmóżdżacz, szkoda tylko, że rozwlekany na tyle tomów.
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Murcielago #1

Post autor: miaka88 » sob sie 26, 2017 8:55 pm

Czyli chyba powinno mi się spodobać bo lubie Hellsinga, Eden i yuri. I wreszcie bez romansu szkolnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: Alextasha » sob sie 26, 2017 10:09 pm

Murcielago to totalnie nie moje klimaty :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Weteran

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » wt sie 29, 2017 2:45 pm

Tomik już za mną :P
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, ale nie powiem że kusi mnie, żeby poczytać angielskie skany by sobie przypomnieć :twisted:

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk

Murcielago #1

Post autor: Reviolli » pt wrz 01, 2017 5:13 pm

A ja jestem trochę zdziwiony bo podobało mi się dużo bardziej niż przypuszczałem.

Jest bardzo brutalne, ale jakoś wcale się tym nie przejąłem a raczej bawiło mnie to, to jest ten sam poziom jak w Hellsingu. Przy czym zawsze wolę oglądać panie niż panów robiących rozróbę.

Co do ciemnej głównej bohaterki to strasznie przypominała mi wampirzycę od magicznych kul z Hellsinga. Jakoś nie podobała mi się częsta u niej postawa z głową przekrzywioną do konta prostego i jej jęzor. Reszta może być.

W sumie to nie mogę się już doczekać drugiego tomu, bo pierwszy tak nie fajnie przerwali...

Podchodziłem trochę sceptycznie do tego tytułu bo pomyliłem go do innego bardzo podobnego w założeniach, tylko tam druga główna pannica używała miecza.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: ociesek » pt wrz 01, 2017 5:39 pm

Ja też podchodziłem bardzo sceptycznie do Murcielago - yuri, cycki, czarny humor...
Okazało się, że seria jest genialna! Rysunki są świetne, fabuła dość logiczna, a bohaterowie mega. Gagi nie są banalne i przewidywalne. No i ta kreska... Nie mogę się doczekać kolejnych tomów! No nie mogę!

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: Lou » sob wrz 02, 2017 10:24 am

Reviolli, no jak to? Przecież nie trawisz bohaterek co bzykają wszystko co do wody i na drzewo nie ucieka ;)
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Awatar użytkownika
mysz
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: mysz » sob wrz 02, 2017 1:36 pm

Po pierwszym tomiku jestem bardzo zadowolona. Czarny humor, rąbanka, groteska - wesoło. No i są urocze dziewczynki 8-) Dobrze się przy tym odstresować.

Awatar użytkownika
Grzybek

Murcielago #1

Post autor: Grzybek » wt wrz 05, 2017 9:11 pm

Hej to tylko u mnie, czy u was też pojawiają się takie literówki jak "wyghląda na tho...", ..że tylko mhy zosthaliśmy", albo "oczywiście rhównie dhobrze moghłaby wsphółpracować ze staruchem, ale...", w waszych tomach też się wkradły takie literówki, czy tylko ja mam takie szczęście XD, chyba ktoś miał problem h na klawiaturze, a przykłady są z "Zabójczego Paty" ale było więcej tylko nie chce mi się teraz szukać :wink: .

Awatar użytkownika
Łukasz.T
Weteran

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 05, 2017 9:12 pm

Specjalnie zostało tak przetłumaczone :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
Wtajemniczony

Murcielago #1

Post autor: Kocurzyca » wt wrz 05, 2017 11:35 pm

Ten koleś na C się w ten sposób wypowiada, pewnie jest obcokrajowcem, dlatego jest tak napisane.

"Nie będę kupować Murcielago, manga jest fajna ale mam wystarczająco wydatków" Kot kilka dni później z tomikiem w ręku "ups?"

Wersja tomikowa podobała mi się nawet bardziej niż jak czytałam skany, i cieszę się, że już w pierwszym tomie weszliśmy w lubiany przeze mnie arc (ten w domu). Strasznie mi się podobał jak czytałam go pierwszy raz. No i lubię gore i mangi gdzie faktycznie leje się krew i padają trupy, bo o ile darzę shouneny miłością wielką i bezgraniczną, tak czasem jestem zmęczona brakiem faktycznych "obrażeń" i krwi.
Obrazek

Wishlist:
Haikyuu!! --- Honto Yajuu --- Akatsuki no Yona --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Status: Online

Murcielago #1

Post autor: Katori » śr wrz 06, 2017 3:03 pm

Bardzo mi się podobało, jest ostro, Kuroko i jej koleżanka po fachu są świetne, mnóstwo akcji, gore i czarnego humoru. Chyba najlepszy tytuł z tegorocznych nowości.
MyAnimeList
Lubimyczytać
- jak ktoś chce zaprosić do znajomych, to chętnie przyjmę.

Kilgore Trout
Adept

Murcielago #1

Post autor: Kilgore Trout » śr wrz 06, 2017 9:01 pm

Kiedyś już czytałem, ale i tak się dobrze bawiłem (nawet zapomniałem o parodiowaniu "Pulp Fiction" w trzecim rozdziale :D). Tłumaczenie przyjemne, bez zgrzytów. Trochę szkoda, że taki mały format, bo kreska jest również całkiem dobra i do tego oryginalna. Czekam z niecierpliwością na następny tomik! :)

GrisznakIW
nołlife

Murcielago #1

Post autor: GrisznakIW » sob wrz 23, 2017 6:05 pm

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"MURCIELAGO"”