Marmalade Boy

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
8
35%
Może
5
22%
Nie
10
43%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Kuroneko » sob gru 02, 2023 4:48 pm

ObrazekObrazek

Tytuł: Marmalade Boy
Gatunek: komedia, dramat, romans, szkolne życie, shojo
Ilość tomów: 8 (zakończona)
Autor: Wataru Yoshimizu
Wydawca: Shueisha
Lata wydania: 1992 - 1996

Inne edycje: alternatywnie 6 tomów (Kanzenban) lub 5 tomów (Bunkoban)
Anime: 76 odcinków (1994)
Obrazek Sequel "Marmalade Boy Little" (7 tomów) - rozgrywa się 13 lat później, z rodzeństwem bohaterów w roli głównej.

Opis: Rodzice Miki się rozwiedli i mają nowych partnerów. Ta się składa, że zakochali się w innej byłej parze, która też ma dziecko - syna o imieniu Yuu. Teraz wszyscy będą mieszkać pod jednym dachem, taka rodzina patchworkowa. Miki nie chce zdradzać w szkole, że jej sytuacja rodzinna zmieniła się tak diametralnie. Do tego musi się przyzwyczaić do nowego życia z przyrodnim bratem. Powoli zaczyna się między nimi wszystko dobrze układać. Sprawy się komplikują, gdy pojawie się jej pierwsza miłość - Ginta.

Moje zdanie: Lubię stare mangi shojo, a ta przypadła mi do gustu pod względem kreski. Opis brzmi może trochę pokręcony, ale jest to zabawna, dramatyczna i romantyczna manga.

Jakie okładki podobają wam się najbardziej?

Stare wydanie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowe wydanie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowe wydanie (5 tomów):
ObrazekObrazek
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 12:53 pm

Oglądałam film live action i nie pamiętam go za bardzo. To chyba niezbyt dobrze świadczy. Raczej nie kupię, ale nie raz się spotykam z tym tytułem. Chyba powinien się znaleźć w końcu na naszym rynku. Co do okładek. Te stare nie podobają mi się. Nowsze wydanie ma kolorowe wyblakłe kolory. 5 tom najlepiej wygląda, bo chłopak jest o wiele wyraźniejszy. A w tym zbiorczym to postacie są najładniej narysowani. Jednak logo mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Kuroneko » ndz gru 03, 2023 2:44 pm

Ostatnie okładki są z wersji angielskiej, więc logo może być inne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 06, 2023 9:49 am

Bardzo mnie interesuje, w końcu znam autorkę od bardzo dawna. Jedna z moich ulubionych twórczyń klasycznych szojek. Do tego stopnia uwielbiałem Wataru Yoshizumi, że od dawna posiadam prawie wszystkie wydane przez nią mangi po japońsku - oprócz tej najnowszej "Caramel, Cinnamon, Popcorn". Ale to tylko kwestia czasu, jak wpadnie w moje ręce.

Nie wiem, czy kupiłbym polskie wydanie? Raczej nie, bo znam fabułę prawie na pamięć, gdyż próbowałem sam sobie tłumaczyć wszystkie tomy. :P

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Tequilka » śr gru 06, 2023 10:15 am

Ja bym chętnie zakupiła, w sumie zastanawiałam się czy nie brać po angielsku, ale za dużo serii teraz zbieram i portfel nie wyrabia :x
Gdyby wydali to u nas to jak najbardziej. Z okładek podobają mi się te ze starego wydania ;)

Awatar użytkownika
leonard22
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 16, 2024 8:59 am
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: leonard22 » wt sty 16, 2024 9:06 am

Są jeszcze dostępne online nawet po angielsku? Ostatnio szukałem i nie znalazłem nic

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Tequilka » wt sty 16, 2024 9:22 am

leonard22 pisze:
wt sty 16, 2024 9:06 am
Są jeszcze dostępne online nawet po angielsku? Ostatnio szukałem i nie znalazłem nic
https://www.atomcomics.pl/pl/searchquer ... marmalade
ja zawsze sprawdzam na AtomComics, tutaj są dostępne

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 16, 2024 2:29 pm

Chyyyba chodziło o skanlacje, nie tomiki :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: Koichi » ndz sty 21, 2024 5:55 pm

Nowsze wydanie podoba mi się bardziej. Mimo, że kolory jakieś takie pastelowe, to wydają mi się bardziej urocze. Tytuł klasyk, więc jasne, że byłbym za wydaniem tego u nas.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: lexis » pn sty 22, 2024 11:56 pm

Jakby to...? Wzięłabym, bo biorę wszystkie starocie dla bab, ale niechętnie, bo nie znoszę tej autorki. Marmoladowego próbowałam czytać trzy razy i nigdy nie wyszłam poza trzeci tom. Irytuje mnie u niej humor, irytują mnie postacie, do tego w jej mangach rzucił mi się w oczy schemat, że dzieją się dziwne rzeczy i z reguły jest jedna wyznaczona postać, która na nie pokazuje i oznajmia "to nie jest normalne", a pozostali zachowują się, jakby to ta osoba była nienormalna. Najbardziej mnie u niej interesują nawiązania do mang Yazawy, których przez pewien czas było sporo, bo się przyjaźniły.

Kreska jest w porządku, chociaż też do moich ulubionych nie należy. Jeśli jakiś fan nadal to czyta, to podrzucam bloga na którym można obejrzeć skany ilustracji z mangi i dodatków z magazynu, w którym wychodziła (podlinkowałam tag Yoshizumi, ale można tam też znaleźć wiele innych autorek).

W każdej wersji jest parę okładek, które mi się podobają ^^ w pierwszej 1, 2,3 i 5, w drugiej 2 i 6, a w trzeciej 1 i 4.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Marmalade Boy

Post autor: MonsterBebe » wt sty 23, 2024 7:42 am

Pamiętam, że kiedyś próbowałam to czytać. I jak kreskę jestem w stanie przełknąć i nawet wydaje mi się miejscami urocza, tak fabuły już nie. Za bardzo mnie irytuje główna bohaterka, żebym chciała mieć tę mangę na półce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości