Nana

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
165
61%
Nie
62
23%
Być może
45
17%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » wt sty 20, 2015 10:47 pm

Na Twitterze magazynu Cookie jest tylko, że będzie Yazawa Ai-sensei "Nana" no furoku (矢沢あい先生「NANA」のふろく), a furoku to chyba taki dodatek w sensie przedmiot, jak długopis czy breloczek, a nie dodatkowy rozdział :(

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » wt sty 20, 2015 10:49 pm

romanova pisze:Na Twitterze magazynu Cookie jest tylko, że będzie Yazawa Ai-sensei "Nana" no furoku (矢沢あい先生「NANA」のふろく), a furoku to chyba taki dodatek w sensie przedmiot, jak długopis czy breloczek, a nie dodatkowy rozdział :(
To przepraszam za wprowadzenie w błąd , chyba czas się poddać.. :/

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » wt sty 20, 2015 11:01 pm

No to czekamy dalej... :D

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » wt sty 20, 2015 11:09 pm

Tylko czy się doczekamy... :(

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 21, 2015 12:06 am

Mam nadzieję że kiedyś jednak poznamy zakończenie tej historii... I przy okazji wszystkie tomiki w Polsce.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 21, 2015 10:03 am

Nie. Od paru lat pojawiają się jakieś rysunki, bajerki, dodatki itd. związane z Naną, robione przez Yazawę dla magazynu, który Nanę drukował. Ale żaden z nich nie był zwiastunem powrotu serii. Myślę, że sama Yazawa już nawet nie ma pomysłu, jak by to dalej pociągnąć.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr sty 21, 2015 11:39 am

Tak się zastanawiam, czy dalej nie może wyjść z choroby, czy faktycznie nie ma pomysłu na zakończenie/ciągnięcie fabuły. Gdyby to było to drugie, to pewnie rysowałaby coś innego? Wikipedia mi zdradza, że milczy od 2009 roku, więc nie wiem, czy tworzy jakieś mini-komiksy niewarte wspomnienia czy cokolwiek.

W sumie gdybym miała hiatus jednego projektu przez, Jezu, 5 lat, to też by mi się nie uśmiechało do niego wracać :P Chociaż forsa z tego byłaby niemała...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr sty 21, 2015 2:55 pm

Wielka szkoda. Zapewne pozostało nam już tylko spekulować o zakończeniu. Bo raczej nigdy nie poznamy zakończenia. Aż z tego wszystkiego ponownie oglądnę anime [15 raz]

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 21, 2015 3:23 pm

GrisznakIW pisze:Myślę, że sama Yazawa już nawet nie ma pomysłu, jak by to dalej pociągnąć.
Miała 6 lat na zastanowienie, mogła na coś wpaść :lol:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 21, 2015 3:43 pm

Marei pisze:
GrisznakIW pisze:Myślę, że sama Yazawa już nawet nie ma pomysłu, jak by to dalej pociągnąć.
Miała 6 lat na zastanowienie, mogła na coś wpaść :lol:
Raczej wyczerpały jej się moce twórcze. Najlepiej by zrobiła, gdyby po prostu oddała to jakiemuś innemu rysownikowi, dała swoją pieczątkę jako oficjalnej kontynuacji i byłoby cacy.

eviane
Status: Offline

Post autor: eviane » śr sty 21, 2015 6:40 pm

Albo po prostu zostawić niedokończone...
Jak historia jest dobra to i tak bym ją przeczytała, zakończenie pozostawiając jako kwestię zupełnie otwartą. To że manga nie ma zakończenia nie przeszkadzałoby mi cieszyć się tomikami, które ujrzały światło dzienne.

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » śr sty 21, 2015 8:20 pm

Ja bym chciała , aby uznano mangę za zakończona i pozwolono ja wydawać.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » śr sty 21, 2015 9:33 pm

A jak to z tą Naną jest, bo nigdy nie czytałem. Skończyło się w trakcie czy po zakończeniu jakiegoś wątku?

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr sty 21, 2015 9:54 pm

No, przerwana została w dosyć niefortunnym momencie. Bohaterowie są w trakcie zbierania się po mocno przykrych wydarzeniach.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pt sty 23, 2015 10:31 pm

"Furoku" słownik tłumaczy jako "appendix", czyli "dodatek w książce", więc może jednak... :)

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » pt sty 30, 2015 3:32 pm

Lilka pisze:"Furoku" słownik tłumaczy jako "appendix", czyli "dodatek w książce", więc może jednak... :)
Ja się nie nastawiam xD

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » pn mar 23, 2015 10:18 pm

Z aska Kotori:
Kochana Szefowo, skąd ma Pani takie informacje o powrocie Nany??? Proszę nie robić złudnych nadziei, bo mi serce pęknie ;(
Męczcie Waneko o odpowiedź. To na ich asku wyczytałam, że podobno rysuje 22 tom Nany.


Czy ja znowu coś przegapiłam? :shock:

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pn mar 23, 2015 10:30 pm

A więc z aska Waneko:
Słyszeliście, że Ai Yazawa znów zaczęła rysować Nanę ?! Z tego co wiem, macie pierszeństwo do dzieł Yazawy, więc będziecie się starać o Nanę :D ?‎
[Jonas] A skąd takie info masz, o kontynuacji rysowania znaczy?
Błagam niebiosa, jak można powołać się na coś takiego?!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn mar 23, 2015 10:37 pm

Haha, dobre =D>

Co by offtopu nie robić: Oglądałam parę lat temu Nanę i było całkiem fajnie (skoro udało mi się przebrnąć przez tyle odcinków w kilka dni) gdyby jakimś cudem została wydana, pewnie kupowałabym.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt mar 24, 2015 9:38 am

pridek pisze:A więc z aska Waneko:
Słyszeliście, że Ai Yazawa znów zaczęła rysować Nanę ?! Z tego co wiem, macie pierszeństwo do dzieł Yazawy, więc będziecie się starać o Nanę :D ?‎
[Jonas] A skąd takie info masz, o kontynuacji rysowania znaczy?
Błagam niebiosa, jak można powołać się na coś takiego?!
Co roku się takie info pojawia, bo Yazawa czasami skrobnie dwie-trzy strony albo jakiegoś arta z Nany do zaprzyjaźnionych magazynów, a ludzie zaraz krzyczą, że to oznacza powrót "Nany".

Zablokowany

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości