Nana

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
165
61%
Nie
62
23%
Być może
45
17%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt sie 19, 2016 3:42 pm

Akurat wskoczyłoby u JPFu za Sluzaca, ofc w powiekszonym formacie :twisted:

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pt sie 19, 2016 10:09 pm

Ach, oby to była prawda! Wydawnictwa będą się zabijać o licencję zapewne. To już wybieganie za bardzo w przyszłość, ale również liczę na większy format.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt sie 19, 2016 10:13 pm

Nie róbcie człowiekowi nadziei...

Format to musiałby być minimum ten co Orange, mniejsze to zabójstwo dla tytułu ;<
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pt sie 19, 2016 11:17 pm

Marei pisze:Ja już wolę nie robić sobie nadziei, bo czekam 7 lat na kontynuację
I tak mało w porównaniu z moim czekaniem na zakończenie Xa :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » sob sie 20, 2016 9:15 am

Nie wiadomo co to oznacza, czy:
- Yazawa chce wrócić i zakończyć mangę, ale na razie nie może
- Yazawa chce zakończyć mangę i już zaczyna rysować ;).

Tak czy siak znowu musimy czekać na dalsze wieści i oficjalne info.

Marei pisze:Podejrzewam, że jakby coś ruszyło w tej sprawie w Japonii, to polskie wydawnictwa zaczęłyby wyścig o licencję. Oby.
Mam nadzieje, że zacznie się walka o Nanę ;). I liczę na Waneko. W końcu wydali dwie mangi Yazawy :D.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob sie 20, 2016 10:53 am

Mam problem z Naną. Niewiele mang jednocześnie kocham i nienawidzę. Przez długi czas byłam ogromną fanką tej serii, ponieważ postacie są świetnie skonstruowane, a fabuła dobrze poprowadzona. Jednak w którymś momencie tytuł zrobił się tak depresyjny, że niechętnie do niego wracam. Kocham Paradise Kiss i Kagen no Tsuki, ale nad tamtymi mangami nie wisiała ciemna chmura nieszczęść. Z Nany zniknęło poczucie humoru, które początkowo przeplatało się z dramatami. Chciałabym również, by bohaterowie byli szczęśliwi, a nie uwikłani w beznadziejne związki, nieodwzajemnione miłości i tak dalej... :(

Ostateczną decyzję odnośnie kupna podjęłabym pewnie dopiero po zakończeniu mangi (a myślę, że Yazawie nie zostało wiele rozdziałów do narysowania, by ładnie zamknąć historię). Chcę najpierw dowiedzieć się, jak zakończą się losy bohaterów i czy na końcu będzie chociaż lekki "happy end". Co w moim przypadku oznacza: (uwaga! dużo spoilerów!)
[spoiler]1. Nobu zrywa ze swoja dziwną dziewczyną (nie lubię jej).
2. Hachi kopie w tyłek Takumiego i bierze rozwód. Przez całą serię zadaję sobie pytanie, czemu musiała go poznać...
3. Nobu i Hachi wracają do siebie <3
4. Mam problem z Naną. Śmierć Rena tak mnie zdenerwowała i zasmuciła. Normalnie w takich okolicznościach sparowałabym ją z Yasu, ponieważ od początku pasowali mi do siebie (rzadko w trójkącie lubię obie pary: Nana x Ren i Nana x Yasu). Jednak teraz Yasu ma fajną dziewczynę i byłoby mi jej szkoda. Nie wiem. Na pewno chcę, by Nana dalej śpiewała - dla Rena, dla siebie i dla innych.
5. Reira niech najlepiej skończy z Takumim. Są siebie warci.[/spoiler]
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob sie 20, 2016 7:58 pm

Ale od Reiry to proszę się odwalić, to moja ulubiona postać :( :lol: Btw. to chyba jedyna sytuacja, w której ciężko byłoby mi się przestawić z wersji fansubowej (Reira) na właściwą (Layla).
Yazawa miała wystarczająco dużo czasu, żeby wymyślić jak skończyć tę mangę z głową. Nawet jeżeli to miałby być tylko jeden dodatkowy tomik spinający wszystko w całość, to już byłoby jakieś zakończenie i skończyłaby się blokada dla wydawania w innych krajach.
Mi dramatyzm późniejszej części Nany nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Nie uważam, żeby był zbytnio przesadzony, chociaż niewątpliwie niektóre momenty mogą być przytłaczające. Wydaje mi się, że zakończenie (jeżeli je faktycznie w końcu dostaniemy) będzie bardziej słodko-gorzkie w stylu Paradise Kiss, bo na happy ending to praktycznie od samego początku nie było szans.

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » ndz wrz 11, 2016 2:24 pm

Ach,znowu się nakręciłam :c

MitcheliaVitamo
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVitamo » pn wrz 12, 2016 6:50 pm

Kupiłabym, jako że jestem wielką fanką Shina i Nobu XD

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz sty 29, 2017 7:39 pm

Nie wiem czemu nigdy tu nie napisałem. Ogromne tak dla tej serii. Jest to jedna z moich ulubionych mang. Jest w niej wszystko co lubię w mangach. Fabuła prowadzona tak że jest coraz ciekawej, bardzo dobrze rozwinięte postacie i do tego notyw muzyczny. Czekam z niecierpliwością aż ktoś wyda to cudo ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Ayumi-chan
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:04 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Ayumi-chan » pn maja 28, 2018 7:08 pm

ja byłabym chętna na kupowanie tej mangi. Anime było wietne

Ayumi-chan
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:04 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Ayumi-chan » pn maja 28, 2018 7:10 pm

Anime było genialne. Manga ma kontynuacje, chyba nie dokończoną ale i tak bym kupiła bo zakonczenie znajduje sie dalej niż w anime.

GekainoShi
Status: Offline

Nana

Post autor: GekainoShi » czw maja 31, 2018 1:16 pm

Nadal nie dowierzam że jeszcze nie wydano tej mangi. Czekam z niecierpliwością!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Alexandrus888 » czw maja 31, 2018 2:48 pm

Niedokończona, japończycy robią problemy, josei... To aż nadto powodów. Ale Kotori dzielnie walczy nadal. Trzymajmy kciuki jak będą we Frankfurcie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Yuriko » sob cze 16, 2018 7:37 pm

mange bym kupila od razu, ale czy warto wydawac kiedy jest niedokonczona? wiele osob na pewno zrezygnuje z tego powodu. szkoda, ze manga prawdopodobnie nie zostanie zakoczona, bo jest swietna.

Triss
Status: Offline

Nana

Post autor: Triss » sob gru 22, 2018 8:53 pm

Nana do mnie wraca myślami dość często, ilekroć rozmawiam o M&A i godnych polecenia romansach. Dlaczego? Nana jest urzekająca, na swój sposób unikatowa, umiejąca poruszyć tę wrażliwszą stronę, wzbudzić ducha melancholii, wzruszyć, rozczulić i też...zasmucić. Pamiętam, że historia z czasem naprawdę umie dobić czarną aurą, mi to za bardzo nie przeszkadza, dodaje nieco klimatu, choć po części rozumiem narzekających. Ai Yazawa umie tworzyć naprawdę romanse pozbawione tej ckliwej, sentymentalnej otoczki, bądźmy również też szczerzy, mają w sobie wiele z tragizmu (ale w sumie to są romans+dramat) i chyba tak bardzo wciągnęła się sama w Nanę, sama przyjrzała się swojej pracy, poczuła to, co jej bohaterowie (tak, zdarza się, że autor dzieła podczas robienia dzieła zaczyna z czasem czuć emocje jakie przedstawia), że sama z pewnością złapała mocnego dołka. Dołączam się do ludzi, którzy wręcz z niecierpliwością czekają na kolejne tomy oraz rozdziały, choć nie wiadomo czy w ogóle się doczekamy, Yazakawa, choć czasem jednak daje znaki, iż żyje, egzystuje jeszcze, ma się raczej dobrze, to na razie nie pisze w sprawie Nany. Seria niedokończona faktycznie może bardzo zniechęcać, z jednej strony dla chętnych to fajne pole do własnej improwizacji, domysłów, ćwiczenie na wyobraźnię, ale z drugiej świadomość, że to jest niedokończone potrafi mocno dźgać w serce/umysł. Chciałoby mi się mieć ją na półce bardzo chętnie, zbierałoby mi się, nawet jeśli by ta manga kosztowałaby z 22-25 zł, lecz jak na razie, coś tak czuję, iż będzie to długo niespełnione marzenie, nawet jak będzie 2025 rok, eeech, szkoda, nadojeła żyzń.

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Avatar97 » pt gru 27, 2019 2:52 pm

Alexandrus888 pisze:
czw maja 31, 2018 2:48 pm
Niedokończona, japończycy robią problemy, josei... To aż nadto powodów. Ale Kotori dzielnie walczy nadal. Trzymajmy kciuki jak będą we Frankfurcie.
w 2018 byłem na pyrkonie i pamietam na panelu z przedstawicielami wydawnictw jak Pani od Kotori obiecywała że pojedzie i będzie się z całych sił starać aby pozyskać ten tytuł a ja sie tylko pytam co poszło nie tak i czy jeszcze ktoś dalej walczy o ten tytuł.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 27, 2019 3:54 pm

Kotori będzie walczyło do dnia uzyskania licencji, a w razie odmów do końca świata i jeszcze dzień dłużej.

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Narii » pt gru 27, 2019 4:04 pm

Też trzymam kciuki :angel:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nana

Post autor: Yuriko » pt gru 27, 2019 4:12 pm

Dalej się dziwie, że ludzie to chcą, kiedy seria jest niedokończona.

Zablokowany

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości