Usagi no Mori

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy zdecydowałbyś się na kupno tej mangi, gdyby została wydana w Polsce?

Tak
16
46%
Nie
15
43%
Może
4
11%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
evannashamrock
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2020 1:21 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: evannashamrock » wt mar 16, 2021 12:43 pm

43431.jpg
Tytuł: Usagi no Mori
Autor: Enjo
Grupa odbiorcza: Josei
Gatunek: Yaoi, Dramat psychologiczny, Okruchy życia
Liczba tomów: 2 (nadal powstaje)
Wydawca Japoński: Taiyō Tosho

Opis: Tamaki i Shunta są przyjaciółmi od dzieciństwa, między którymi jest rok różnicy. Młodszy Shunta czuje do Tamakiego coś więcej niż tylko przyjacielską miłość. Wydaje się, że to uczucie może być nieczyste... A przynajmniej tak wydaje się Shuncie. Uczucie to staje się silniejsze z roku na rok. Jak zmieni się relacja bohaterów?

Uzasadnienie wyboru: "Usagi no Mori" rozwala psychicznie, podobnie jak Głębia ostrości, którą Waneko już wydało :D To kolejna pozycja, którą można dodać do cudownej kolekcji psychologicznych opowieści od Enjo. Jest dobra dlatego, że zajmuje się postaciami od strony psychologicznej. Wyjaśnia skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami. Co więcej, pokazuje, co obserwacja zdarzeń dziejących się w domu może wyrządzić w umyśle i życiu dziecka, jaką katastrofę emocjonalną sprowadzić na człowieka. :shock: Dodatkowo kreska Enjo jest fantastyczna, pięknie dopracowana. Strony tej mangi można przeglądać i przeglądać, bo nie da się oderwać wzroku od tak pięknych obrazów. Jest to manga lepsza niż przeciętne yaoi właśnie z powodu psychologii postaci. Mamy tu dość dramatyzmu, który jest tak realny, że człowiek ma wrażenie oglądania postaci na żywo. Dosłownie czuje się, jak emocje wypływają z kartek. Osobiście, właśnie czegoś takiego oczekuję od mang - by wpływały na czytelnika. Już dawno szukałam czegoś, co nie byłoby tylko opowieścią w stylu "kocham go - on kocha mnie - uprawiamy seks - koniec". Enjo funduje nam opowieść wypełnioną zagadnieniami dotyczącymi ludzkiej seksualności, uczuć i własnej tożsamości. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych psychologią postaci, a także wielbicieli slow burnów. Dajcie szansę tytułowi, który nie jest typowym yaojcem, a czymś bardziej chwytającym za serce i umysł człowieka.

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=149546
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: Monsterlight » wt mar 16, 2021 1:09 pm

Z opisu w ogóle nie zachęca, ale ze względu na twoją opinię dam "może".
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
evannashamrock
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2020 1:21 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: evannashamrock » wt mar 16, 2021 1:14 pm

Myślałam sama, jak przeczytałam opis, że to będzie takie cliche i MEH. Ale sama zaczęłam czytać, kreska i historia mnie kupiły. Racja, ze czasem opis trochę rujnuje odbiór... Dlatego warto czytać opinie ludzi ^_^

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: Yuriko » wt mar 16, 2021 1:17 pm

Fabuła jest dość wolna, więc nie wiadomo na ilu tomach to się zakończy, a jak wiadomo, wydawnictwa nie lubią wydawać yaoiców, które mają więcej tomów niż 2. Ale ja bym bardzo chętnie serię przygarnęła :P

Awatar użytkownika
evannashamrock
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2020 1:21 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: evannashamrock » wt mar 16, 2021 2:06 pm

Yuriko pisze:
wt mar 16, 2021 1:17 pm
Fabuła jest dość wolna, więc nie wiadomo na ilu tomach to się zakończy, a jak wiadomo, wydawnictwa nie lubią wydawać yaoiców, które mają więcej tomów niż 2. Ale ja bym bardzo chętnie serię przygarnęła :P
Niby nie lubią, ale Love Stage było 😂 Ja przygarnę ze względu na psychologię bohaterów

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: Monsterlight » wt mar 16, 2021 2:10 pm

evannashamrock pisze:
wt mar 16, 2021 2:06 pm
Niby nie lubią, ale Love Stage było
I podobno słabo się sprzedało. Wszystkie tomiki po 5zł za tom wisiały na wyprzedaży chyba ponad rok. Studio JG też mówiło, że dłuższe yaoi mają słabą sprzedaż, a najgorzej schodzącą serią Dango poza Canisem jest Prawdziwa Bestia :> Przykre, ale tak jest niestety.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
evannashamrock
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2020 1:21 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: evannashamrock » wt mar 16, 2021 2:17 pm

No faktycznie... mam nadzieje, ze Enjo nie będzie przesadzać z ilością stron 😂 Bo szkoda, by taka manga nie pojawiła się u nas :(

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: Yuriko » wt mar 16, 2021 2:20 pm

evannashamrock pisze:
wt mar 16, 2021 2:06 pm
Niby nie lubią, ale Love Stage było
Tak samo jak jest Sekaiichi Hatsukoi, Prawdziwa bestia, Finder i inne. Są, ale nie każde dobrze się sprzedają.
Monsterlight pisze:
wt mar 16, 2021 2:10 pm
Przykre, ale tak jest niestety.
50%/50%. Given sprzedaje się rewelacyjnie, Ten count również. Escape Journey chyba też miało dobrą sprzedaż. Wszystko zależy od tytułu. *płacze nad Harada ;(*

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: Monsterlight » wt mar 16, 2021 2:31 pm

Yuriko pisze:
wt mar 16, 2021 2:20 pm
Wszystko zależy od tytułu.
Prawda, ale i tak wydawcy są chyba trochę przez to zniechęceni. Kiedy ostatnio zapowiedziano jakiegoś dłuższego yaoica? :> Bo szczerze aż nie pamiętam xd :')
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
evannashamrock
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 19, 2020 1:21 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: evannashamrock » śr mar 17, 2021 3:45 pm

Monsterlight pisze:
wt mar 16, 2021 2:31 pm
Yuriko pisze:
wt mar 16, 2021 2:20 pm
Wszystko zależy od tytułu.
Prawda, ale i tak wydawcy są chyba trochę przez to zniechęceni. Kiedy ostatnio zapowiedziano jakiegoś dłuższego yaoica? :> Bo szczerze aż nie pamiętam xd :')
Zastanawia mnie, czy jakiś tytuł by to zmienił. Nie jestem pewna, czy "usagi" zamknie się w 3 tomach, a mogłoby... Też nie lubię, jak mangi się ciągną jak diabli, ale niektóre historie naprawdę na to zasługują.

mikantsumiki1
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 6:50 am
Status: Offline

Usagi no Mori

Post autor: mikantsumiki1 » pt kwie 30, 2021 7:11 am

Ta manga jest genialna, Enjo jest w mojej topce autorek BL ponieważ nie jest to typowe yaoi przepełnione seksem i schematycznymi bohaterami (jeden płaczek a drugi silny). To świetna, psychologiczna historia i jest mi przykro, że tak wolno wychodzą kolejne rozdziały. Tutaj pozornie oklepany wątek traumy z dzieciństwa jest powiewem świeżości, który super wpasowuje się w klimat mangi. Postaci nie irytują swoim nielogicznym zachowaniem, a kreska jest prześliczna. Nie sądzę że ta historia będzie się jakoś szczególnie ciągnąć, myślę że w 3 tomach da radę to zakończyć. Mam nadzieję, że to zostanie wydane, bo przydałoby się u nas więcej nieszablonowych BL.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości