Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jesteś za wydaniem tej noveli w Polsce?

TAK
292
85%
MOŻE
10
3%
NIE
40
12%
 
Liczba głosów: 342

sleepy_alien
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 21, 2021 2:29 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: sleepy_alien » śr kwie 21, 2021 2:32 pm

gdybym mogła postawić sobie te cudowną nowelkę na półce to bym się chyba popłakała ze szczęścia <3 totalnie jestem na tak!!

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Koichi » ndz kwie 25, 2021 12:01 am

Wow! Widzę zarąbiście duży fandom tej autorki :D W Chinach jej prace to hit, szkoda że u nas tak ciężko to przepchnąć.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Yuriko » ndz kwie 25, 2021 12:24 am

Koichi pisze:
ndz kwie 25, 2021 12:01 am
W Chinach jej prace to hit, szkoda że u nas tak ciężko to przepchnąć.
Ostatnio coraz mocniej się nad tym zastanawiam, czy wydawnictwa nie powinny zaryzykować. Nie powiem, chińskie anime (chyba to się nazywa donghua) robi się naprawdę coraz bardziej popularne. Fajnie, gdyby ktoś coś spróbował wydać.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Koichi » ndz kwie 25, 2021 12:37 am

Yuriko, nie tylko donghua. Na podstawie nowelki MDZS zrobili dramę a nawet film. W internecie można znaleźć pełno gadżetów z tej serii. Co prawda nie wiem jak z TGCF, ale gdyby i to zekranizowali, to pewnie też by się sprzedało jak ciepłe bułeczki.
Fakt, że przez pandemię ryzyko inwestycji w dany tytuł jest większe, ale może jak sytuacja się poprawi, będą większe szanse na wydanie?

Ikari
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 10:00 am
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Ikari » ndz maja 30, 2021 10:07 am

Nowela czy Manhua po polsku to byłby po prostu cud.... W polsce jest juz o tym rozgłoś i zainteresowanie, jak i duzo chetnych na kupno po polsku. Byłoby cudownie, gdyby taka możliwość zaistniała. Dlatego jeśli już jest propozycja to czemu by jej nie zrealizować? Waneko, liczymy na was!

ppelkowska
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 20, 2021 11:49 pm
Gender:
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: ppelkowska » pt sie 20, 2021 11:52 pm

kupiłabym wszystkie części na 100%

Shipperka
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 27, 2022 10:28 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Shipperka » ndz mar 27, 2022 10:37 pm

Marzę o posiadaniu tej novelki razem z mdzs :cry:

Shipperka
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 27, 2022 10:28 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Shipperka » ndz mar 27, 2022 10:38 pm

Koichi pisze:
ndz kwie 25, 2021 12:37 am
Yuriko, nie tylko donghua. Na podstawie nowelki MDZS zrobili dramę a nawet film. W internecie można znaleźć pełno gadżetów z tej serii. Co prawda nie wiem jak z TGCF, ale gdyby i to zekranizowali, to pewnie też by się sprzedało jak ciepłe bułeczki.
Fakt, że przez pandemię ryzyko inwestycji w dany tytuł jest większe, ale może jak sytuacja się poprawi, będą większe szanse na wydanie?
Już zekranizowali sezon 1, uwierz mi to cudo

Chomik222
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 22, 2022 7:50 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Chomik222 » pt kwie 22, 2022 7:55 pm

Bardzo bym chciała ujrzeć polskie tłumaczenie tej książki. MXTX to wspaniała pisarka oraz uwielbiam jej novele, więc chciałabym mieć swojego faworyta na półce. Mam nadzieję, że w końcu doczekamy się tłumaczenia

Shizun
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 09, 2022 5:00 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Shizun » pn maja 09, 2022 5:20 pm

Pomysł świetny, a dodatkowo jesteśmy na etapie, gdy nowelki MXTX regularnie otrzymują angielskie wydania i to naprawdę pięknie wykonane!
Ja na pewno kupiłabym wszystkie jakie zostałyby wydane po polsku. Mo Dao Zu Shi i Tian Guan Ci Fu mają dodatkowo także formę manhuy i myślę, że zwłaszcza staranne, śliczne, kolorowe wydanie TGCF zyskałoby rzeszę fanów także że względu na cudowną oprawę graficzną (co prawda akurat komiks wyszedł w formie papierowej jedynie w Chinach, ale warto wziąć go pod uwagę także dla polskiego rynku, gdy tylko nadarzy się dobra okazja. Naprawdę jest to małe dzieło sztuki).

WhiteAlbatroz00
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 25, 2022 4:48 am
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: WhiteAlbatroz00 » pn lip 25, 2022 5:10 am

Totalnie tak! Animację widziałam już chyba ze dwa razy (niedosyt nie do opisania), manhua wciąż się czyta, a samą nowelę w wersji anglojęzycznej mam już na półce (jednak chyba każdy rozumie, że to nie to samo). Definitywnie kupię wszystko co wyjdzie od tej autorki <3 MDZS to też dobra historia, odhaczone mam wszystko, z czego tutaj najpierw długo bardzo czekałam na jakąś kontynuację weebtonu i animacji, później zaczęłam czytać od nowa nowelkę z tłumaczeniem polskim, ale że wolno szło to się wkurzyłam i skończyłam po angielsku XD Niemniej, dla samej satysfakcji na półce kupiłabym każdy tom <3
DODATKOWO: Widziałam, że na atomcomics.pl zaplanowana jest na grudzień w sprzedaży MANHUA MDZS!!!!!

Aspen
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 07, 2022 10:42 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Aspen » pn lis 07, 2022 10:45 pm

Daje tak Liczę ze kiedys uda się postawić tą książkę na półce

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Raegnorwi » wt lis 08, 2022 10:47 pm

Brałabym i nowelkę i komiks, rysunki są przepiękne

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: MonsterBebe » śr lis 09, 2022 9:42 am

Ja mam mieszane uczucia co do novelki. Dużo zależy od tego, które wydawnictwo wzięłoby się za tłumaczenie.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: KAWAIILOVE » śr lis 09, 2022 12:14 pm

Wolałbym aby było to raczej wydawnictwo książkowe niż mangowe.
No, ale w sumie to jest mi obojętne, bo zbieram angielskie wydanie.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: MonsterBebe » śr lis 09, 2022 12:30 pm

Teraz czy wydawnictwo mangowe, czy książkowe, to nie ma w sumie znaczenia. Tu i tu potrafią skopać tłumaczenie i redakcję.

GhostRest
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 04, 2022 9:09 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: GhostRest » sob sty 21, 2023 12:19 am

Fajnie by było gdyby jakieś wydawnictwo się za to wzięło + pozostałe nowelki autorki (MDZS,Scumbag System)
Prace autorki są ciekawe i dobrze dopracowane, dodatkowo mają wielu fanów ^^ a biorąc pod uwagę że jest całkiem sporo mang w porównaniu do LN ( tych nie ma prawie wcale chyba że to są dodatkowe historie do znanych mang od autora) to miło by było gdyby ktoś się porządnie zabrał za ten kuszący kawałek ciasta jakim jest rynek LN
Sama się zawiodłam np na Deadlock z czego szczerze wolałabym LN a nie mange dodatkowo ,,urwaną'' (zilustrowano tylko 1 tom LN a są 3 )
Natomiast OVERLORD uwielbiam i nie wyobrażam sobie by wgl kupować mangę zamiast LN
A biorąc pod uwagę jak wielkie jest zainteresowanie to szczerze reklama robi się sama XD Choćby The Remarried Empress które też jest świetną LN (dodatkowo zawiera świetnie dopracowane ilustracje)
Liczę że WANEKO sprosta zadaniu bo ostatnio bardzo pozytywnie mnie zaskakuje ( zresztą tak samo jak pozostałe wydawnictwa ^^)

Awatar użytkownika
next
Posty: 44
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 pm
Gender:
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: next » czw lut 09, 2023 8:50 pm

Kupił bym, ale na pewno tego nie wydadzą u nas. :cry:
Obrazek

GhostRest
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 04, 2022 9:09 pm
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: GhostRest » ndz lut 12, 2023 11:58 pm

next pisze:
czw lut 09, 2023 8:50 pm
Kupił bym, ale na pewno tego nie wydadzą u nas. :cry:
Spokojnie spokojnie cuda się nawet u nas zdarzają i jak odpowiednio pozrzędzić, prosić, łkać i błagać to może coś z tego wyjdzie XD
Jeszcze przecież jakiś czas temu słyszałam że HXH nie ma szans a tu proszę ^^ Wydawnictwa ostatnio miło zaskakują kto wie może coś zaskoczy. Trzeba brać pod uwagę też że do nas to trochę ,,wolniej' dociera, plus jest taki że im więcej w danej chwili szumu i popularności tym większe szanse. Niestety wydaje mi się że największy problem to obecnie niepewna sytuacja na rynku, rosnące ceny , problemy z papierem i drukiem. Być może trzeba poczekać na lepsze czasy by w tak nowe i ryzykowne poniekąd przedsięwzięcie ktoś się zabrał.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Tian Guan Ci Fu [NOVEL]

Post autor: Gokiburi » pn lut 13, 2023 10:57 am

Wiele osób kupiło wydanie angielskie, więc ilość potencjalnych kupców ewentualnego polskiego wydania jest znacznie mniejsza. Może to działać negatywnie na decyzję polskich wydawców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości