Munou na Nana

Zablokowany

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
18
32%
Może
12
21%
Nie
26
46%
 
Liczba głosów: 56

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: yikkimy » ndz paź 25, 2020 2:26 pm

Obrazek

Tytuł: Munou na Nana
Alternatywne tytuły: Talentless Nana
Gatunek: Dramat, Horror, Psychologiczny, Shounen, Supernatural, School Life
Rok wydania: 2016
Tomy : 7+
Status: wciąż powstaje
Autor: Looseboy (Artystka: FURUYA Iori)
Wydawca: Square Enix

Opis: Jest rok 20XX. Ziemia została zaatakowana przez potwory znane jako „Wróg Ludzkości”. Aby poradzić sobie z tym zagrożeniem, utworzono specjalne szkoły, do których chodzili nastolatkowie o niezwykłych zdolnościach. Ci ludzie, którzy zaczęli być nazywani „Utalentowanymi”, mają zdolności, które są sprzeczne z regułami rzeczywistości. Wśród tych supermocarstw jest ktoś odstający, który został wysłany do tej szkoły, pomimo braku jakichkolwiek wrodzonych specjalnych zdolności. Tak zaczyna się historia naszej głównej bohaterki. Nasza główna bohaterka, Nana, powiedziała klasie, ze potrafi czytać myśli. Oto historia naszej bohaterki, która za pomocą inteligencji i manipulacji próbuje się pozbyć prawdziwych Wrogów Ludzkości.

Opinia: (UWAGA SPOILER) Po obejrzenie anime, od razu wiedziałam, ze chcę przeczytać to po polsku, ponieważ
ta manga jest jedną z niewielu, która ma głównych bohaterów jako wrogów i morderców. Tak dla odmiany, mogłam zobaczyć o czym myśli wróg i co planuje dalej. Szczerze jestem trochę znudzona, że wszędzie są idealni bohaterowie w typu "i will never give up!!!" albo jak są tacy wspaniali na siłę. Dlatego uważam ze ta manga jest wyjątkowa wśród nich. Co prawda, Talentless Nana jest trochę podobna do Bnha (boku no hero academia, w sensie szkoła i moc), ale jednak historia prowadzi inaczej i ci główni bohaterowie mają inne cele. Dodam, ze działania i plany zabójstwa nie są robione bezmyślnie w stylu "ok, po prostu dźgnę go i koniec", Nana dokładnie przemyślała dalsze plany i świetnie poradziła sobie z kłamstwami.
Też można powiedzieć, ze ta manga jest podobna do Among Us :)

Okładki:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2020 9:52 pm przez yikkimy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: k.x. » ndz paź 25, 2020 5:40 pm

Ciekawy pomysł na główną bohaterkę i horror w gatunkach - nie trzeba mi więcej, żeby dać szansę serii :D Choć pewnie poszukam jeszcze anime, bo w ogóle o nim nie słyszałam i nie mam nic fajnego do obejrzenia
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: yikkimy » pn lis 02, 2020 4:01 pm

Okładka tomu 7:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: kanibalizm » śr gru 09, 2020 2:24 am

bajka z każdym odcinkiem jest coraz ciekawsza. mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo się na to zdecyduje i to wyda

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: ZenekPsychopata » sob gru 26, 2020 11:10 am

Ta seria to Death Note dla ubogich. Marne to to i irytujące. Nie.
Obrazek

atsunobu
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:48 pm
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: atsunobu » sob lut 27, 2021 9:03 pm

anime bardzo ciekawe, cały czas trzyma w niepewności. dużo się dzieje i mamy wiele ciekawych postaci jak i wątków. nigdy nie wiadomo kiedy i kto umrze, gorąco polecam.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: Yuriko » czw cze 03, 2021 10:19 am

Okładka tomu 8
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: Tomek » czw cze 03, 2021 5:02 pm

Co prawda nie dam jednoznacznej odpowiedzi w ankiecie, ale jestem raczej na nie. Obejrzałem z połowę wersji anime podczas premierowej emisji - chociaż początek dawał jakiś potencjał to seria zaczęła mnie z czasem nużyć swoją "epizodycznością" połączoną z głupotą/skrzywieniem przeciwników głównej bohaterki. Choroba, która zawsze akurat objawia się wtedy, gdy ma wyjść na jaw jej sekret. Widz ma podobne uczucie do tego z niektórych filmów, gdy antagonista zamiast strzelić zaczyna mielić jęzorem, po czym ginie jak kretyn.

Zrobiło się zbyt bardzo przewidywalnie. Jak ładnie (lub brzydko :lol:) @ZenekPsychopata wyżej powiedział sama rywalizacja protagonistki z protagonistą(?) to taki "Death Note dla ubogich". I miałem kompletnie gdzieś, kto tą rywalizację wygra. Ogólnie stereotypowi psychole mnie nie jarają.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: Mammoth » pt lip 23, 2021 6:21 pm

Choć ankieta wyszła słabo, to manga zostanie wydana :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Munou na Nana

Post autor: Yuriko » pt lip 23, 2021 9:49 pm

Mammoth pisze:
pt lip 23, 2021 6:21 pm
Choć ankieta wyszła słabo, to manga zostanie wydana :D
Bo ankiety nie maja znaczenia?

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość