Zombie Land SAGA

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
16
33%
Może
13
27%
Nie
20
41%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Dressykamila1
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 3:32 pm
Gender:
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Dressykamila1 » śr wrz 02, 2020 10:53 pm

Obrazek
Autor: Soramichi Megumu
Wydawca: Cygames
Gatunek: komedia, muzyka, fantastyka
Ilość tomów: 1 (dalej wychodzi)

Opis : Jest pewien dzień 2008 roku. Dla Sakury ma być szczególny, ponieważ w końcu spróbuje spełnić swoje marzenie o byciu idolką. Zbiera się na odwagę, bierze dokumenty potrzebne do rekrutacji, po czym cała wesoła opuszcza dom. Oczywiście nie mogło być różowo; przed domem potrąca ją ciężarówka, co prowadzi do jej śmierci. 10 lat później budzi się w bardzo zaniedbanym budynku i orientuje się, że stała się zombie. Zaraz po tym doznaniu poznaje inne dziewczyny, które są w podobnej sytuacji co ona i szalonego menadżera, który za wszelką zrobi z nich idolki idealne. Nawet jeżeli musiałyby się ukrywać pod makijażem i ryzykować swoje "nie" życie.

Uważam, że warto zwrócić na tę mangę uwagę. Jak dla mnie wielkim plusem jest sama kreska, która jest urocza i naprawdę przyjemna dla oka. Historia też jest ciekawa, lecz osoba, która oglądnęła anime, raczej nie dozna niczego nowego, ponieważ to anime jest podstawą dla tego komiksu i autor mocno się jej trzyma.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Tomek » śr wrz 02, 2020 11:16 pm

Anime było sporym zaskoczeniem. Wreszcie ktoś zrobił serię o grupie idolek, których dramy mnie naprawdę obchodziły, a nie były tylko przesłodzonym "piedololo" jak w Idolmasterach czy innych Love Live'ach. Seria, gdzie był jakiś prawdziwy, zabawny humor sytuacyjny, a nie tylko głupiutkie ukazywanie wdzięków dziewczyn.

Mangę kupiłbym nawet jako merchandising byle tylko powspierać serię (będzie drugi sezon anime :)). Tym bardziej, że japoński wydawca muzyki (przynajmniej w okresie emisji serialu) zakazywał sprzedaży płyt poza Japonię. Nie wiem o co poszło do dzisiaj, ale zaczęło się od tego:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ts/.112232

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: MarcinManga » czw wrz 03, 2020 1:21 am

Ktoś ma jakieś wieści na temat drugiego tomu? Pierwszy wyszedł w lutym 2019 i od tamtej pory cisza

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Tomek » sob kwie 17, 2021 2:02 pm

Opening drugiego sezonu najlepszego anime o śpiewających idolkach:
https://www.youtube.com/watch?v=jDHGwnVWpJA

Zabawnie, jak bardzo wzrosła ranga studia MAPPA pomiędzy obydwoma sezonami :)

Na razie jest dobrze. Pierwszy odcinek to kryzys girsbandu (czasem mam uczucie, że Zombie Land Saga nie powstało wcale dla promowania prefektury Saga, tylko dla Mamoru Miyano ;)). Drugi to młodzieńcza miłość - wątek, który nieczęsto pojawia się w tego typu serii.

Czy tylko mi się wydaje, że Saki jest najbardziej ulubioną postacią twórców. Drugi w anime odcinek jej poświęcony i normalnie zrobiona scena koncertu bez natrętnego CGI :)
https://www.youtube.com/watch?v=pI4Ho7jwpMU

---

PS Tutaj legalny katalog z pierwszym sezonem za darmo, jakby ktoś chciał się zapoznać z fabułą tego anime:
https://www.crunchyroll.com/zombie-land-saga

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Nelinnor » wt kwie 20, 2021 3:37 pm

Tomek, zupełnie zapomniałem o drugim sezonie, świetna wiadomość. Opening równie dobry jak poprzedni. :)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Tomek » czw cze 03, 2021 11:10 pm

Zaleta tworzenia anime o idolkach, będących zombiakami - możesz cofnąć fabułę o ponad 100 lat i zrobić w ramach serialu dwu-odcinkową historyczną dramę :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=8vuia9jkAPg

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Canis » pt cze 25, 2021 3:21 pm

Do tych którzy widzieli ostatni odcinek, co myślicie? Znaczy historia bardzo dobra, "zemsta" udana, ale ostatnie 20 sekund... Czy ja dobrze widzę? Czy ja dobrze zrozumiałem co zobaczyłem?
► Pokaż Spoiler
Ale w sumie, co tam. Dodanie jeszcze jednego wątku do komediowej produkcji, gdzie występują zombie idolki z elementami nadnaturalnymi i dramą historyczną, nie powinno zaszkodzić franczyzie. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: Tomek » ndz cze 27, 2021 1:49 am

No właśnie zobaczyłem - to było ostatnie co się spodziewałem po takim przebiegającym cheesy-idolkowo odcinku. Już miałem narzekać na MAPPA, ale teraz szanuje za poczucie humoru :D

Wygląda na to, że całe anime Zombie Land Saga jest prequelem do
► Pokaż Spoiler
:lol:

To była ta klątwa przez którą nie można byłoby uciec? Nasze dziewczyny miały być
► Pokaż Spoiler

milku
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 05, 2021 12:27 am
Gender:
Status: Offline

Zombie Land SAGA

Post autor: milku » ndz wrz 05, 2021 12:29 am

mam wielką nadzieje że jednak ta manga bedzie w polsce znacznie lepiej czyta mi sie mangi niż oglada anime a ta seria bardzo mn zaciekawiła :'(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości