Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy po wydaniu Solo leveling w Polsce zakupiłbyś/zakupiłabyś ją?

tak
39
72%
nie
15
28%
 
Liczba głosów: 54

Floki
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 17, 2020 7:15 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Floki » pn sie 17, 2020 7:35 pm

Solo leveling - manhwa autorstwa Chu-gonga

Ilość tomów 3+ (nadal powstaje)
Wydawca - D&C Media
Rok 2016
Manhwa jest oparta na webnoveli o tym samym tytule zakończonej w 14 tomach.

Obrazek

Solo leveling dzieje się w świecie, w którym 10 lat przed wydarzeniami z manhwy zaczęły pojawiać się bramy/portale, które łączyły świat ludzi z różnorakimi lochami? ang. Dungeons. które zamieszkiwały przeróżne bestie. W tym samym czasie zaczęli pojawiać się "łowcy" czyli ludzie o ponadludzkich zdolnościach, którzy podbijali te lochy walcząc z zamieszkującymi je bestiami. Jest to historia o dwudziesto letnim Sung Jin-Woo, który jest znany pod pseudonimem najsłabszego z łowców. W społeczeństwie świata solo leveling istnieje system rang łowców oparty o ich moc magiczną, Sung jin-Woo będąc najsłabszym z nich jest w randze "E" czyli jego umiejętności są minimalnie większe od zdolności zwykłych ludzi.

Na różnych polskich forach istnieje mnóstwo wątków o tej serii proszących by wydawać ją w Polsce, a że Waneko to moje ulubione wydawnictwo oraz według mnie najbardziej kompetentne z tłumaczeniami, to zwracam się własnie do was z prośbą o wydanie mojej propozycji. :angel:
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2020 8:55 pm przez Floki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » pn sie 17, 2020 7:42 pm

Yen Press ostatnio zapowiedział zarówno manhwę, jak i nowelkę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » pn sie 17, 2020 7:44 pm

Planowałam i w sumie nadal planuje do kupić po angielsku, bo szansa na polskie wydanie jest jak jeden na milion. Obstawiam, że jakby była to manga, a nie manhwa, to jakieś wydawnictwo by to wydało.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: k.x. » wt sie 18, 2020 7:57 pm

Nie ma ankiety :o i choć to nic nie daje, to głosowałabym na tak, bo manhwa bardzo wciąga. Ma ładną kreskę i bohaterów, których łatwo polubić :) bardzo jestem ciekawa nowego sezonu i nawet próbowałam zabrać się za webnovelkę, ale niestety jest napisana "trochę" biednie i niewymarła na mnie takiego wrażenia jak komiks :-|
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Floki
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 17, 2020 7:15 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Floki » wt sie 18, 2020 8:58 pm

k.x. pisze:
wt sie 18, 2020 7:57 pm
Nie ma ankiety :o i choć to nic nie daje, to głosowałabym na tak, bo manhwa bardzo wciąga. Ma ładną kreskę i bohaterów, których łatwo polubić :) bardzo jestem ciekawa nowego sezonu i nawet próbowałam zabrać się za webnovelkę, ale niestety jest napisana "trochę" biednie i niewymarła na mnie takiego wrażenia jak komiks :-|
Sorki nowy jestem tutaj, z resztą widać po ilości postów i po tym, że wczoraj konto założyłem. Ankietę już dodałem po chwilowych problemach z nieintuicyjnym forum. Dzięki za info odnośnie tego błędu.

Awatar użytkownika
Paddasu
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:13 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Paddasu » wt sie 18, 2020 10:15 pm

Manhwa bardzo mi się podoba, zabawni/ciekawi bohaterowie i dobre walki. Na naszym rynku brakuje tytułów nie-japońskich i bardzo mnie to boli :( (Co prawda Yumegari wydawało kilka takich tytułów, ale dzisiaj nie są zbytnio dostępne)

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: FireTheft » ndz paź 16, 2022 10:27 pm

Anime zapowiedziane, to szansa na wydanie u nas wzrosła.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 17, 2022 1:23 am

Raczej nie. Problemem nie było to, że seria nie miała anime. Tylko fakt, że to manhwa. W dodatku cała w kolorze, więc tomiki z automatu musiałyby być droższe.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » pn paź 17, 2022 7:01 am

Mr.Chiquita pisze:
pn paź 17, 2022 1:23 am
W dodatku cała w kolorze, więc tomiki z automatu musiałyby być droższe.
I tu wchodzą wydania elektroniczne. Może któryś z wydawców by zaryzykował? Ja wiem, że to podobny koszt uzyskania jak w przypadku tradycyjnego wydania, ale dzięki temu nie byłoby dodatkowych kosztów za druk kolorowy.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: ociesek » pn paź 17, 2022 7:04 am

MonsterBebe pisze:
pn paź 17, 2022 7:01 am
I tu wchodzą wydania elektroniczne. Może któryś z wydawców by zaryzykował? Ja wiem, że to podobny koszt uzyskania jak w przypadku tradycyjnego wydania, ale dzięki temu nie byłoby dodatkowych kosztów za druk kolorowy.
A sprzedaż i tak poleciałaby na łeb. Więcej by się sprzedało droższych kolorowych niż elektronicznych wydań.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » pn paź 17, 2022 7:56 am

Bo ja wiem? Trudno robić jakieś założenia czy porównania, jeśli nie ma żadnych danych, jak by się sprzedały elektroniczne wydania. No bo skąd je brać, jeśli praktycznie niczego się u nas elektronicznie nie wydaje?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » pn paź 17, 2022 8:14 am

MonsterBebe pisze:
pn paź 17, 2022 7:56 am
No bo skąd je brać, jeśli praktycznie niczego się u nas elektronicznie nie wydaje?
Bo mało kto to kupuje. Każdy polski wydawca, który ma wersje elektroniczne swoich mang już się na ten temat wypowiadał i wszyscy zgodnie piszą, ze to mało opłacalny biznes w Polsce.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: KubciO » pn paź 17, 2022 8:14 am

Elektroniczne wydania dla mnie to tylko legimi za free z kodem z biblioteki. :D Jak mam wydać na coś pieniążki, to będzie to coś fizycznego. Jest tak wiele dobra, że nie zwracam uwagi na wersje cyfrowe. Myślę, że nie jestem osamotniony w swojej opinii.

Jest w ogóle jakieś wydawnictwo (choćby stricte książkowe) u nas, które wydało jedynie w cyfrze dany tytuł?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » pn paź 17, 2022 8:20 am

Yuriko pisze:
pn paź 17, 2022 8:14 am
Bo mało kto to kupuje. Każdy polski wydawca, który ma wersje elektroniczne swoich mang już się na ten temat wypowiadał i wszyscy zgodnie piszą, ze to mało opłacalny biznes w Polsce.
Ale to właśnie nie chodzi o wersje elektroniczne tego, co już jest w wersji papierowej, bo po co powielać to co już jest? Mnie chodzi o to, żeby niektóre rzeczy dać po prostu tylko w wersji elektronicznej, bo z tych czy innych względów nie opłacałoby się tego wydawać na papierze. Taki kolor właśnie albo jak są strony w rozmiarze, który w druku trzeba byłoby inaczej przycinać albo robić szerokie marginesy, żeby jakoś to wydać na papierze.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: ociesek » pn paź 17, 2022 8:30 am

MonsterBebe pisze:
pn paź 17, 2022 8:20 am
bo z tych czy innych względów nie opłacałoby się tego wydawać na papierze
Skąd pomysł, że będzie się to opłacało wydać elektronicznie?

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » pn paź 17, 2022 8:39 am

ociesek pisze:
pn paź 17, 2022 8:30 am
Skąd pomysł, że będzie się to opłacało wydać elektronicznie?
Jako że nie ma żadnych przykładów na naszym rynku, to trudno powiedzieć, że to będzie opłacalne. Ale jak sie nie spróbuje, to będzie jak w powiedzeniu: "Czemu jesteś biedny? Bo jestem głupi. A czemu jesteś głupi? Bo jestem biedny". Nie da się robić założeń ani w jedną, ani w drugą stronę, jeśli ktoś się nie odważy i nie zrobi pierwszego kroku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » pn paź 17, 2022 10:27 am

MonsterBebe pisze:
pn paź 17, 2022 8:20 am
Ale to właśnie nie chodzi o wersje elektroniczne tego, co już jest w wersji papierowej, bo po co powielać to co już jest
I tak sprzedaż nie byłaby ogromna. Zgadzam się z KubciO, ze papier to jednak papier. Już wolałbym kupić to po angielsku w wydaniu fizycznym, niż cyfrowo.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » pn paź 17, 2022 10:34 am

Yuriko pisze:
pn paź 17, 2022 10:27 am
I tak sprzedaż nie byłaby ogromna.
Tak jak mówiłam, nie ma żadnych danych, na których można byłoby oprzeć założenia, że sprzedaż byłaby dobra albo nie byłaby dobra, więc takie gdybanie to trochę jak wróżenie z fusów.
Ja bym wolała, żeby taki tytuł został wydany w jakikolwiek sposób, więc nie będę się upierać przy papierze.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MrOrochimaru » pn paź 17, 2022 12:49 pm

Sprzedaż byłaby tragiczna, a wydanie mangi tylko elektronicznie wywołałoby ogromny hejt, że nikomu i tak by się to nie opłacało. Sam wolałbym nie dostawać serii przez X lat niż dostać elektronicznie i potem być zablokowanym, że seria może nigdy nie wyjść, bo:
a)po co wydawać coś, co jest już na naszym rynku x czasu
b)blokowanie licencji dla jednego wydawnictwa, bo jak ktoś wyda elektronicznie, to inni nie będą już na to licencji brali
c)ktoś uznałby, że słaba sprzedaż licencyjna sprawia, że papierowa też będzie się słabo sprzedawać

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: FireTheft » śr paź 19, 2022 2:23 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn paź 17, 2022 1:23 am
Raczej nie. Problemem nie było to, że seria nie miała anime. Tylko fakt, że to manhwa. W dodatku cała w kolorze, więc tomiki z automatu musiałyby być droższe.
W Polsce wydawane są komiksy, ludzie je kupują, nie widzę czemu kolor miałby być przeszkodą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości