Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy po wydaniu Solo leveling w Polsce zakupiłbyś/zakupiłabyś ją?

tak
39
72%
nie
15
28%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: KubciO » śr paź 19, 2022 2:41 pm

FireTheft pisze:
śr paź 19, 2022 2:23 pm
W Polsce wydawane są komiksy, ludzie je kupują, nie widzę czemu kolor miałby być przeszkodą.
Sam kolor nie jest przeszkodą. Natomiast jest nią kolor w tytułach ze wschodu (w zdecydowanej większości), które, jak wszyscy dobrze wiemy, o wiele częściej trafiają do młodzieży, nieposiadającej własnego źródła zarobku. Komiksy natomiast to poletko ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie większej kwoty, bo zarabiają i mają. Dlatego uważam, że kolor (w tym konkretnym tytule), który podniósłby cenę druku, byłby problemem.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » śr paź 19, 2022 4:29 pm

FireTheft pisze:
śr paź 19, 2022 2:23 pm
W Polsce wydawane są komiksy, ludzie je kupują, nie widzę czemu kolor miałby być przeszkodą.
Ale kolor nie jest przeszkodą, tylko cena druku w kolorze. Tomik nie kosztowałby standardowego 25zł, więc z automatu byłoby mniej chętnych. Jak kolega wyżej wyjaśnił, to nie jest pozycja dla odbiorców tych kolorowych komiksów. Tylko dla dużo młodszych, bez własnych dochodów. I przypominam, że zainteresowanie manhwą w Polsce jest nikłe. Trochę wydawców mangowych już próbowało, w tym już nieistniejący. I nic się dobrze nie sprzedawało. Obecnie mało kto ją wydaje, nie licząc takich pozycji dla koneserów, jak "Mamuśki" od wydawnictwa Kwiaty Orientu.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Alqua » czw paź 20, 2022 1:22 pm

MonsterBebe pisze:
pn paź 17, 2022 10:34 am
Yuriko pisze:
pn paź 17, 2022 10:27 am
I tak sprzedaż nie byłaby ogromna.
Tak jak mówiłam, nie ma żadnych danych, na których można byłoby oprzeć założenia, że sprzedaż byłaby dobra albo nie byłaby dobra, więc takie gdybanie to trochę jak wróżenie z fusów.
Ja bym wolała, żeby taki tytuł został wydany w jakikolwiek sposób, więc nie będę się upierać przy papierze.
Ależ mamy dane. Wiemy, ze wydania elektroniczne się nie sprzedają. Wiemy też, ze manhwy się ogólnienie sprzedawały powalająco.

Czy daje to gwarancję, ze coś się nie sprzeda? Nie. Ale mamy sporo danych by twierdzić, że jest to duże ryzyko i niskie prawdopodobieństwo sukcesu.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: MonsterBebe » czw paź 20, 2022 3:05 pm

Alqua pisze:
czw paź 20, 2022 1:22 pm
Ależ mamy dane.
O, to super <3, chętnie się z nimi zapoznam. Byłbyś tak miły i podrzucił może jakiegoś linka albo namiar? Bo zaskoczyło mnie, że jednak ktoś w Polsce wydaje mangi tylko w wersji elektronicznej. Najwyraźniej coś mnie ominęło i chętnie poczytałabym na temat jego doświadczeń.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Ame » sob lis 26, 2022 3:57 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr paź 19, 2022 4:29 pm
I nic się dobrze nie sprzedawało
To jest nieprawdą. Yumegari pisało, że dobrze się sprzedaje seria The Breaker.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » sob lis 26, 2022 7:26 pm

Ok. To jeszcze przypomnij, gdzie jest Yumegari. ;)

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: aqila » sob lis 26, 2022 8:32 pm

Jest anime tego tytułu ?

Opis mnie zaciekawił

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » sob lis 26, 2022 9:46 pm

Mr.Chiquita pisze:
sob lis 26, 2022 7:26 pm
Ok. To jeszcze przypomnij, gdzie jest Yumegari. ;)
Przecież żadne wydawnictwo nie utrzyma się przy jednym dobrze sprzedającym się tytule, a szczególnie takie, które pisze o dobrze sprzedającej się serii, ale nie robi jej dodruków.
aqila pisze:
sob lis 26, 2022 8:32 pm
Jest anime tego tytułu ?
Jest zapowiedziane na obecną chwilę.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Akiho » sob lis 26, 2022 11:26 pm

Mr.Chiquita pisze:
sob lis 26, 2022 7:26 pm
Ok. To jeszcze przypomnij, gdzie jest Yumegari.

Wydaje mi się że problemy Yumegari były bardziej złożone. The breaker i hentajce pamiętam że bardzo szybko się wyprzedawały 3 msc max i nakładu nie było, długie oczekiwania na dodruki, terminarz wydań leżał i kwiczał pewnie coś by się znalazło ale to pamiętam najbardziej
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lis 27, 2022 10:41 am

Yuriko pisze:
sob lis 26, 2022 9:46 pm
Przecież żadne wydawnictwo nie utrzyma się przy jednym dobrze sprzedającym się tytule, a szczególnie takie, które pisze o dobrze sprzedającej się serii, ale nie robi jej dodruków.
Pisanie, że coś dobrze się sprzedaje, a rzeczywistość - to dwie różne sprawy. Gdyby faktycznie tak było, to klepali by dodruki tej serii, nie patrząc na nic innego. Ew. poszli by za ciosem, szukając podobnych tytułów z potencjałem. I może dali by radę się utrzymać.

Ale pomijając ich. Pytałem wydawców na Pyrkonie o manhwy. I wszyscy zgodnie twierdzili, że to interes do którego się dokłada. A, w najlepszym razie wychodzi na zero. Poza tym, sporo tytułów nie spełnia standardów, do których przyzwyczaiły nas mangi. Więc samo wybieranie czegoś sensownego, nadającego się do druku, zajmuje mnóstwo dodatkowego czasu.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » ndz lis 27, 2022 1:59 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 10:41 am
Pisanie, że coś dobrze się sprzedaje, a rzeczywistość - to dwie różne sprawy. Gdyby faktycznie tak było, to klepali by dodruki tej serii, nie patrząc na nic innego. Ew. poszli by za ciosem, szukając podobnych tytułów z potencjałem. I może dali by radę się utrzymać.
Nie patrząc na nic innego? To wtedy też by upadli, bo nikt nie utrzyma się z jednej serii. Dodatkowo hentajce też niby dobrze się sprzedawały i patrząc na Akumę, to bym się zgodziła, ale skoro upadli bo wydaniu takich tytułów, to jestem niemal pewna, że to nie o serie chodziło, a jakieś wewnętrzne spory.
Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 10:41 am
Pytałem wydawców na Pyrkonie o manhwy.
Na tegorocznym pyrkonie?

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: lexis » ndz lis 27, 2022 3:05 pm

Akiho pisze:
sob lis 26, 2022 11:26 pm
Mr.Chiquita pisze:
sob lis 26, 2022 7:26 pm
Ok. To jeszcze przypomnij, gdzie jest Yumegari.

Wydaje mi się że problemy Yumegari były bardziej złożone. The breaker i hentajce pamiętam że bardzo szybko się wyprzedawały 3 msc max i nakładu nie było, długie oczekiwania na dodruki, terminarz wydań leżał i kwiczał pewnie coś by się znalazło ale to pamiętam najbardziej
Coś chyba jeszcze było z tym że te hentaje były wydawane bez zgody Japonii? Kiedy Akuma ogłosiła wydanie Tayu Tayu, to wspominali, że Japończycy nic nie wiedzieli o poprzednim wydaniu.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lis 27, 2022 5:54 pm

Yuriko pisze:
ndz lis 27, 2022 1:59 pm
jestem niemal pewna, że to nie o serie chodziło, a jakieś wewnętrzne spory
A, ja jestem pewny, że skoro u innych manhwy też nie chwyciły (nie pojawia się nic nowego), to jednak się nie sprzedają dobrze.
Yuriko pisze:
ndz lis 27, 2022 1:59 pm
Na tegorocznym pyrkonie?
Nie. Dawno temu, jak jeszcze JPF wydawał manhwy.
lexis pisze:
ndz lis 27, 2022 3:05 pm
Coś chyba jeszcze było z tym że te hentaje były wydawane bez zgody Japonii? Kiedy Akuma ogłosiła wydanie Tayu Tayu, to wspominali, że Japończycy nic nie wiedzieli o poprzednim wydaniu.
To jest tylko plotka rozsiana niejednoznacznie przez Akumę. Poza tym, licencję można kupować niebezpośrednio. Przecież kiedyś szeroko sprzedawał je np. Tokyopop. Yumegari mogło coś po prostu kupić od Fakku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » ndz lis 27, 2022 7:05 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 5:54 pm
Nie. Dawno temu, jak jeszcze JPF wydawał manhwy
To może zapytaj w tych czasach, a nie.. xD

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lis 27, 2022 9:04 pm

No tak, bo przecież nastąpiła diametralna zmiana sytuacji i teraz jest inaczej. :roll:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: lexis » ndz lis 27, 2022 9:12 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 5:54 pm
Nie. Dawno temu, jak jeszcze JPF wydawał manhwy.
To na pewno był JPF? Bo ani nie pamiętam od nich żadnych manhw, ani nie widzę o tym wzmianek na necie.

I tak, teraz sytuacja się zmieniła. Manhwy to już nie tylko podobne do mang komiksy z dziwniejszą kreską, o których mało kto słyszał. Teraz to przede wszystkim webtoony, nieraz bijące popularnością mangi i dostające adaptacje anime. Co prawda - spora szansa, że ich fani nie tyle nie byliby zainteresowani wersją papierową, ale nawet by o niej nie usłyszeli, bo nie interesują ich mangi i ich wydawnictwa. Może gdyby się udało wykombinować jakąś polską wersję Webtoon, Lezhina albo innej tego typu strony.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Akiho » ndz lis 27, 2022 9:46 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 9:04 pm
No tak, bo przecież nastąpiła diametralna zmiana sytuacji i teraz jest inaczej.

W sumie żebyś wiedział, rynek koreańskich komiksów jest obecnie bardzo na fali, zwłaszcza widać to po popularności webtoonów.
lexis pisze:
ndz lis 27, 2022 9:12 pm
I tak, teraz sytuacja się zmieniła. Manhwy to już nie tylko podobne do mang komiksy z dziwniejszą kreską, o których mało kto słyszał. Teraz to przede wszystkim webtoony, nieraz bijące popularnością mangi i dostające adaptacje anime. Co prawda - spora szansa, że ich fani nie tyle nie byliby zainteresowani wersją papierową, ale nawet by o niej nie usłyszeli, bo nie interesują ich mangi i ich wydawnictwa. Może gdyby się udało wykombinować jakąś polską wersję Webtoon, Lezhina albo innej tego typu strony.
Jestem podobnego zdania, ostatnio wydane koreański komiks był Wind Breaker w 2016 (!) roku, tutaj można powiedzieć że dobór komiksu był totalnie nie trafiony + to była sportówka. To było 6 lat temu, rynek non stop się zmienia i widzę szerokie zainteresowanie kolorowymi webtoonami widać to chociażby również po zagranicznych wydawnictwach które się sięgają po nie i wydają coraz to kolejne kolejne tytuły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Yuriko » ndz lis 27, 2022 10:10 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz lis 27, 2022 9:04 pm
No tak, bo przecież nastąpiła diametralna zmiana sytuacji i teraz jest inaczej. :roll:
Chyba się zatrzymałeś w tamtych czasach skoro tak uważasz xD proponuje obadac temat i zapytać jeszcze raz wydawnictw co o tym sadza. Manhwy są bardzo popularne i nie widać, żeby ta popularność spadała. Nawet w Polsce.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: Mr.Chiquita » pn lis 28, 2022 2:25 am

lexis pisze:
ndz lis 27, 2022 9:12 pm
To na pewno był JPF? Bo ani nie pamiętam od nich żadnych manhw, ani nie widzę o tym wzmianek na necie.
Pomyłka, oczywiście chodziło mi o Kotori.
Akiho pisze:
ndz lis 27, 2022 9:46 pm
widzę szerokie zainteresowanie kolorowymi webtoonami widać to chociażby również po zagranicznych wydawnictwach które się sięgają po nie i wydają coraz to kolejne kolejne tytuły.
No i super. Tylko, że to nie ma kompletnie przełożenia na polski rynek. U nas manhwy nie istnieją w świadomości wydawniczej. Powiedziałbym nawet, że wszelkie prośby o manhwy na profilach wydawców są zazwyczaj ignorowane.

I nie. Nic się nie zmieniło. Popularność w sieci niekoniecznie przekłada się na sprzedaż. Gdyby było inaczej, to mielibyśmy wysyp manhw. Licencje na manhwy, jest dostać bardzo łatwo. Koreańczycy nie robią takich problemów, jak Japończycy. Tylko zachęcają, żeby brać i nawet nie musi być wydania tomikowego, żeby można było coś wydać. Więc, skoro jest tak łatwo, dlaczego nie widać chętnych do wydawania manhw?

Według mnie, większość webtoonów jest okropna i nie nadaje się do druku, na tyle żeby skutecznie konkurowała z mangami. I to pomimo zastosowania nierzadko koloru.

mad
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 11, 2022 6:08 pm
Status: Offline

Na Honjaman Level Up / Solo Leveling

Post autor: mad » czw sty 25, 2024 11:13 am

Pora odkopać. Dawno żadne wydawnictwo nie wydało dobrej light novelki, więc jakby któreś zdecydowało się w końcu, to ja osobiście Solo Leveling bym zakupił, tak jak na przykład mam kupionego Overlorda.

PS: A wiem, że ten wątek tyczy się mangi, ale odnoszę się do LN. Bez sensu tworzyć kolejny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości