Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
15
42%
Może
4
11%
Nie
17
47%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Inukoku
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 25, 2020 3:25 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Inukoku » pt sie 07, 2020 12:05 pm

SBmH8bjGJvlSgLREHuH91sKshnt4lLI1DE2eFHLs.jpg
Tytuł: Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi
Tytuł po angielsku: Falling high school girl and irresponsible teacher
Gatunek: romans, dramat, psychologiczny, szkoła, shoujo
Rok wydania: 2017
Tomy : 8+
Status: Powstaje
Autor: Mizuki Sora
Wydawca: magazyn Hana to Yume
Anime: brak

Opis:
Historia obraca się wokół spokojnej, niezwykle dobrej i niewinnej uczennicy szkoły średniej, Mikoto Ochiai. Jest typowym introwertykiem. Nie ma przyjaciół, w zasadzie mieszka sama (z starszym bratem, który rzadko bywa w domu), prowadzi monotonny tryb życia. Ta samotna z natury osoba zakochuje się w chłopaku, który jako jedyny zwraca na nią uwagę, ale jak tylko przyznaje mu się w uczuciach...ten ją odtrąca. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Jej serce zostaje rozbite i główna bohaterka postanawia popełnić samobójstwo, skacząc z dachu szkoły. Lecz nagle od takiego dramatycznego finału ratuje ją nauczyciel od fizyki i wyznaje jej miłość.

Opinia:
Pomimo takiego ponurego początku, nie zabraknie tu typowych dla shoujo elementów m.in czułości, trójkącika, miłosnych rozterek i przystojnego, młodego, wręcz idealnego nauczyciela od fizyki (mieszanka postaci Usui-a z Służącej Przewodniczącej i Shishio z Gwiazdy spadającej za dnia).
Prócz dawki słodyczy mamy tu wiele przemyśleń na temat sensu życia i relacji międzyludzkich.
Główna bohaterka bardzo przypomina mi Sawako z Kimi ni Todoke. Kreska według mnie jest dosyć ładna, przyjemna dla oka. Manga ta raczej powinna się spodobać każdej/każdemu miłośniczki/miłośnikowi shoujo. Mam nadzieję, że ten tytuł Was zainteresuje.

Okładki
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2020 5:36 pm przez Inukoku, łącznie zmieniany 6 razy.
\ Aoharu x Kinkanjuu ; Usagi no Mori /

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Yuriko » pt sie 07, 2020 12:11 pm

Ostatnio zetknęłam się z tym tytułem i po przejrzeniu skanów, chętnie bym kupiła.
Ale poprawi w opisie liczbę tomów, bo w tym momencie jest i już 8.

Awatar użytkownika
Inukoku
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 25, 2020 3:25 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Inukoku » pt sie 07, 2020 12:16 pm

Yuriko, Dzięki, już poprawiłam. :)
\ Aoharu x Kinkanjuu ; Usagi no Mori /

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Monsterlight » pt sie 07, 2020 2:25 pm

Romans uczennica x nauczyciel? Brałabym :mrgreen:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Elaine » pn sie 10, 2020 11:53 am

Koniecznie muszę się zapoznać z tym tytułem.

Połaszę się z miłą chęcią na motyw różnicy wieku :D
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: k.x. » wt sie 18, 2020 10:52 am

Romans uczennica x nauczyciel? Podziękuje :evil:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Paddasu
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:13 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Paddasu » wt sie 18, 2020 4:16 pm

Zajrzałam do kilku rozdziałów, czytało mi się przyjemnie - na mojej półce brakuje romansów, więc z chęcią kupiłabym ten tytuł :)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Łukasz.T » wt sie 18, 2020 4:23 pm

k.x. pisze:
wt sie 18, 2020 10:52 am
Romans uczennica x nauczyciel? Podziękuje :evil:
Ja tak samo.

Rudamowiohayo
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 01, 2024 5:43 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Rudamowiohayo » pt mar 01, 2024 5:45 pm

Proszę o wydanie tego tytułu, jest cudowny i taki mrauu 😁😁😁 na rynku jest mało tytułów tego pokroju !

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Mr.Chiquita » sob mar 02, 2024 12:08 am

Nie chcę cię martwić, ale 17-tomowa i wciąż wychodząca szojka obyczajowa? Nie ma najmniejszych szans. No nie ma. U nikogo. Mangi shojo w Polsce sprzedają się zbyt słabo, żeby komuś opłacało się zaryzykować. Za długa i mało znana.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: lexis » sob mar 02, 2024 12:41 am

Ze dwa lata temu by mnie to interesowała, ale teraz jest dla mnie za długie.

Rudamowiohayo
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 01, 2024 5:43 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Rudamowiohayo » sob mar 02, 2024 1:23 pm

Może się nie sprzedaja bo ich zwyczajnie nie ma na rynku ? Albo jak są to słabe i krótkie tytuły? W Japonii wychodzi właśnie 18 ostatni tom tej mangi . Tytuły shōjo które wychodziły u nas a nie mają dodruków a są bardzo pożądane. Nie ma co oceniać skoro w ostatnich latach praktycznie nie było dobrego shojo , drukuje się tylko masowo shoneny , gdzie sporo też ginie i jest zapominana w czasie . A np.Znaki naszych uczuć bardzo dobrze się przyjęły i są czytane nie tylko przez kobiety , może pora się otworzyć bardziej na ten target .

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 02, 2024 4:57 pm

Może i pora, ale nikt nie powiedział, że trzeba startować od długich serii, a 18 to dużo. Trzy-, goóra pięcio-tomówki jeszcze ok. Ale dłuższe do badania rynku mogą się okazać sporą wtopą. Może nie na tyle by zatopić wydawnictwo, ale by się stać drugim cudem... Naszym cudem... Już tak.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: k.x. » sob mar 02, 2024 6:27 pm

Alexandrus888, jak mogłeś D': Nasz cud może i sprzedaje się tragicznie, ale kiedy nauczysz się odróżniać postacie, to okazuje się, że manga ma świetną historię i fajnych bohaterów. Siadło mi tak mocno, że teraz jestem zadania, że ta kreska ma swój urok xD

Ten konkretny tytuł nie ciągnął mnie gdy miał 8 tomów, teraz gdy ma 18 tym bardziej nie chcę go widzieć xD Znaki naszych uczuć też wyleciały z mojej listy zakupowej, gdy spojrzałam na liczbę tomów. Jakoś wolę długie shoneny i krótkie shojo. Historia zazwyczaj cierpi przy uciętym bitewniaku, jak i przy rozwleczonym romansie.
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 02, 2024 8:50 pm

k.x. pisze:
sob mar 02, 2024 6:27 pm
Jakoś wolę długie shoneny i krótkie shojo.
Yona .·´¯`(>▂<)´¯`·. prosto w kokoro. Dobra, jesteśmy teraz kwita. Ty za NC, ja za Yonkę xD

A tak serio to sobie właśnie przypomniałem, że przy następnych zakupach będę musiał uzupełnić ten nasz cud cudowny, bo na półce tylko 24 tomy... I wcale nie chodziło mi, że to zła manga, tylko że się nie sprzedaje :(

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Just » sob mar 02, 2024 9:20 pm

Shoujo od Hakusenshy? Dzięki, ale nie. Nie ma dla mnie większej czerwonej flagi w mangozbieractwie.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 345
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: lexis » sob mar 02, 2024 10:02 pm

Rudamowiohayo pisze:
sob mar 02, 2024 1:23 pm
Może się nie sprzedaja bo ich zwyczajnie nie ma na rynku ? Albo jak są to słabe i krótkie tytuły?
No nieee, mamy jednak tą Yonę i Śnieżkę... Co prawda obie mają ten problem, że z kolei są za długie, zwłaszcza Śnieżka rozwleczona... Ale z nowszych rzeczy to fakt mało co się trafiło. Myślę, że też jest ten problem, że teraz ciężko o mangi shoujo, które w fandomie znałby każdy, wśród babskich czytadeł królują raczej webtoony. Dopiero niedawno Yamada i Szczęśliwe Małżeństwo trochę się wybiły przez anime.
Just pisze:
sob mar 02, 2024 9:20 pm
Shoujo od Hakusenshy? Dzięki, ale nie. Nie ma dla mnie większej czerwonej flagi w mangozbieractwie.
Dla mnie na odwrót, shoujo z Hakusenshy mają punkty za pochodzenie... Ileś lat temu zaczęli się wypalać, teraz ciężko u nich o coś fajnego, ale sentyment trzyma...

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Monsterlight » sob mar 02, 2024 10:39 pm

Manga ma się skończyć na dwudziestym tomie. No sporo, ale dalej jestem zainteresowana i pewnie bym wzięła, gdyby u nas wyszła.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Rudamowiohayo
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 01, 2024 5:43 pm
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Rudamowiohayo » ndz mar 03, 2024 8:30 am

Nie ma co brać każdego tą sama miarą, ja nie lubię długich shonenów , powielanie schematu "staje się silniejszy i pokonuje kolejnego wroga " przez 20/40/108 tomów może być dla kogoś męczące . A Długie romanse nie są złe jak - np manga Mars czy Fushigi Yuugi . Zresztą mamy w Pl Wydawnictwa które wydają tytuły niszowe , i idzie to świetnie. Myślę że warto próbować i wydawać więcej shojo 🥰

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tsuiraku JK to Haijin Kyoushi

Post autor: Tequilka » pn mar 04, 2024 9:19 am

Chętnie bym przeczytała, mnie tam 20 tomów nie odstrasza. ;3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości