Mo dao zu shi (novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej noveli w Polsce?

Tak
337
87%
Może
12
3%
Nie
40
10%
 
Liczba głosów: 389

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Koichi » pt wrz 18, 2020 2:07 am

Pogubiłem się w tej nowelce (czytanie na raty), a tak bardzo lubię ten tytuł :( Wygląda na to, że muszę zdać się na wersje rysunkowe czyli manhwy, bo jednak lepiej mi się zapamiętuje w tej wersji.
Jednak jakbym miał możliwość kupienia tomiku (czy kilku) nowelki w języku polskim, to zdecydowanie bym kupił!

Magnus24
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 29, 2020 9:50 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Magnus24 » ndz lis 29, 2020 9:57 pm

Jejuuu 😮 ale bym się cieszyła gdyby przetłumaczyli ją na język polski. Kupiłabym ją od razu. Oglądałam anime no ale jednak niestety niektóre wątki są tam pominięte :((

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Tokusa » ndz sty 17, 2021 7:20 pm

Macie mój miecz, łuk, topór i głos na Tak.
Bardzo chciałabym mdzs na swojej półce, a jeszcze gdyby wydaniem zajęło się waneko? Marzenie.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Ladyseara
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 7:21 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Ladyseara » ndz sty 17, 2021 7:23 pm

Szarpałabym jak student klamkę od dziekanatu, od razu p.o na całość ^^

fumiko_666
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 7:23 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: fumiko_666 » ndz sty 17, 2021 7:25 pm

taaaaaak brałabym od razu na dziko

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: yikkimy » ndz sty 17, 2021 7:37 pm

To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Iris » ndz sty 17, 2021 8:03 pm

yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 7:37 pm
To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:
To znaczy? 🤔 Mnie się wydaje, że fani tej serii gdzieś przekazali sobie info o tej ankiecie i postanowili wyrazić tym swoje zainteresowanie wydaniem. Nic złego imho.

A jeśli chodzi o same książki, to chętnie bym zakupiła polską edycję, bo fabuła jest naprawdę bardzo ciekawa i wprowadza w nieobecną na naszym rynku chińską fantastykę. I w przeciwieństwie do niektórych BLkowych LN, te książki naprawdę mają fabułę. Szanse są nikłe, ale kto wie. W Rosji wydano piękną edycję z dedykowanymi ilustracjami. Może warto podpytać Studio JG o MDZS? Oni chyba lubią eksperymenty z różnych zakątków świata. :D

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Tokusa » ndz sty 17, 2021 8:12 pm

yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 7:37 pm
To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:
Jestem pewna, że administracja ma wgląd w logi i może sprawdzić nie tylko z jakiego IP ale i CID maszyny, z której ktoś się logował, więc ewentualne podwójne konta zostaną odliczone z głosowania.

Nie mniej sporo osób zalogowało się tutaj właśnie dzięki zaalarmowaniu na grupach o dziełach tej autorki, co w sumie nie jest karalne ani "złe", też przecież pokazuje Waneko zainteresowanie tytułem :V
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: yikkimy » ndz sty 17, 2021 8:24 pm

Iris pisze:
ndz sty 17, 2021 8:03 pm
yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 7:37 pm
To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:
To znaczy? 🤔 Mnie się wydaje, że fani tej serii gdzieś przekazali sobie info o tej ankiecie i postanowili wyrazić tym swoje zainteresowanie wydaniem. Nic złego imho.
To możliwe, dlatego napisałam "mam nadzieję". Co do "to znaczy?": ktoś założył wiele kont po to by zagłosować "tak" i napisał wiele komentarzy w ankiecie Hanako, więc szybko wyszło na jaw (sam/a możesz zajrzeć do ankiety hanako).

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Iris » ndz sty 17, 2021 8:36 pm

yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 8:24 pm
Iris pisze:
ndz sty 17, 2021 8:03 pm
yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 7:37 pm
To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:
To znaczy? 🤔 Mnie się wydaje, że fani tej serii gdzieś przekazali sobie info o tej ankiecie i postanowili wyrazić tym swoje zainteresowanie wydaniem. Nic złego imho.
To możliwe, dlatego napisałam "mam nadzieję". Co do "to znaczy?": ktoś założył wiele kont po to by zagłosować "tak" i napisał wiele komentarzy w ankiecie Hanako, więc szybko wyszło na jaw (sam/a możesz zajrzeć do ankiety hanako).
Dzięki za wyjaśnienie. Rzeczywiście było coś takiego. :shock: Myślę, że w przypadku tych bardziej popularnych tytułów można zazwyczaj podejrzewać albo jednego nadgorliwego fana, albo grupę fanów, którzy skrzyknęli się na Twitterze lub Facebooku. ;) Kto wie, może niektórzy zagoszczą tu na dłużej.

Awatar użytkownika
Monika83
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 8:08 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Monika83 » ndz sty 17, 2021 9:18 pm

Gdyby zostało wydane po polsku biorę wszystkie tomy w ciemno ❤️❤️❤️❤️

Kaminar
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 9:22 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Kaminar » ndz sty 17, 2021 9:24 pm

Nie mogę się doczekać by ją mieć ^^ jedna z najlepszych bl jakie poznałam

Weronika23
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 9:35 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Weronika23 » ndz sty 17, 2021 9:39 pm

Nie mogę się doczekać ^^ :D

Kaminar
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 9:22 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Kaminar » ndz sty 17, 2021 9:54 pm

yikkimy pisze:
ndz sty 17, 2021 7:37 pm
To trochę podejrzanie - dwóch nowych użytkowników (różnica między nimi to 2 minuty różnicy w czasie rejestracji ) i akurat w tym samym temacie? Mam nadzieję, ze to nie taka sama akcja jak z Hanako :lol:
Hej! Od razu mówię, skrzyknęłam fanów z różnych stron/grup więc z tąd nagły napływ głosów. Wierzę, że jeżeli naprawdę są to fake konta , głosy zostaną usunięte.

Awatar użytkownika
SWEETHEARTED_ BUNNY
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 19, 2020 3:41 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: SWEETHEARTED_ BUNNY » ndz sty 17, 2021 9:56 pm

Odnośnie licznych rejestracji i głosowań - zostały utworzone posty informujące fanów o ankiecie na temat tej novelki. Uważam, że nie jest to nic złego, gdyż wiele osób nie wiedziało o tym wcześniej i teraz mają wiele radości, iż został podjęty taki temat. Postanowili wyrazić swoje zainteresowanie tym tytułem.

Huangyu
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 10:25 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Huangyu » ndz sty 17, 2021 10:28 pm

Zdecydowanie bym czytała! Uwielbiam cały cykl związany z tą nowelka (adaptacje animowana, jak i dramę). Czytalam po angielsku kilka rozdziałów, ale jednak zdecydowanie lepiej by się czytało z polskimi literkami

fumeeei
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 7:12 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: fumeeei » pn sty 18, 2021 4:30 am

Tutaj też podzielę się moją miłością do novelki MXTX. Tytuł jak najbardziej do polecenia, jednak z początku trudny do zrozumienia. Świat przedstawia nam już przyszłość bohatera, która jest teraźniejszością i pokazuje różne imiona i osoby, które nijak znamy. Z początku można się nieźle zgubić, ale po zagłębieniu możemy wszystko ułożyć sobie w głowie, a gdy już to zrobimy cała novela wydaje się nam ciekawie i niebanalnie zrobiona, a chęć odbycia kolejnej przygody z nią powraca i nie nudzi się, więc tak już 3 razy oglądałam cdrame, czytałam 2 razy novelkę, a teraz wyczekuję na 3 sezon donghuy i czytam na bierząco manhue. Historia jest pełna bólu, płakałam na niej nie raz, gdy uświadamiasz sobie co musiał czuć jeden z bohaterów - Lan Wangji, to można się nieźle popłakać, a
► Pokaż Spoiler
droga jaką musiał przejść Wei Wuxian jest bardzo wzruszająca, polecam naprawdę zapoznać się z tym tytułem, bo zostaje na długo w pamięci, a z fandomu nie ma ochoty się wychodzić. Pomimo tego bólu, o którym wspomniałam jest to naprawdę zabawna i śmieszna novelka, więc nie bójcie się jej jeżeli nie lubicie smutnych rzeczy, jest to do przejścia i pewne momenty pomogą w cieszeniu się dziełem, a główny bohater to istny żartowniś i troublemaker, więc tym bardziej. Czekam z niecierpliwością wydania tej noveli i mam nadzieję, że będę miała zaszczyt postawić polskie wydanie u boku mojej kolekcji mo dao zu shi. Jakby jeszcze powstało takie wydanie jak rosyjskie, na które się czaje to byłabym w miłości. Każdy gadżet byłabym zdolna kupić, jeżeli byłby dostępny w polsce, także macie już jedną stałą klientkę, która byłaby chętna na kupienie jak najszybciej polskiej wersji wydania tej noveli. Sam tytuł bardzo mi pomógł w trudnym dla mnie okresie życia, więc trochę mogłam się utożsamić z głównym bohaterem i razem z nim przejść przez piekło, jestem bardzo wdzięczna, że miałam przyjemność czytać tę książkę i mam nadzieję, że po polsku równeż ją przeczytam.

Shuuyae
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 18, 2021 2:26 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Shuuyae » pn sty 18, 2021 2:30 pm

Jedna z lepszych noveli, mam nadzieje na polska wersje językowa :mrgreen: cale moje pieniążki poszłyby na ta serie <3

Popkulturowa
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 11, 2021 3:30 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Popkulturowa » pn sty 18, 2021 8:57 pm

Kocham dramę całym serduszkiem i bardzo chciałabym przeczytać novelkę <3

al-bana
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 18, 2021 11:44 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: al-bana » pn sty 18, 2021 11:49 pm

Normalnie nie kupuję Light Novelek, ale tę kupię na pewno. Mo Dao Zu Shi i pozostałe dwie tej autorki - Scum Villain's Self-Saving System oraz Tian Guan Ci Fu. Kupiłyby też moje znajome.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości