Honzuki no Gekokujou

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jeśli manga wyszłaby w Polsce, kupował(a)byś ją?

Tak
21
43%
Nie
18
37%
Może
10
20%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: DarkNighty » pt paź 25, 2019 3:38 pm

Obrazek
Tytuł: Honzuki no Gekokujou
Autorzy: Kazuki Miya (scenariusz), Suzuka (rysunki)
Ilość tomów: 7 (zakończone)
Lata wydawania: 2015-2018
Oryginalny wydawca: To Books
Gatunki: fantasy, komedia, dramat, shounen
Anime: w trakcie wychodzenia (14 odcinków)

Opis: Motosu Urano to młoda kobieta, która uwielbia czytać i poza nowymi lekturami do szczęścia nie potrzebuje niczego więcej. Los okazuje się bardzo ironiczny, ponieważ umiera pod stertą książek. By następnie obudzić się w ciele 5-letniej Maine, dodatkowo w świecie, w którym zdolność czytania uważana jest za niebywałą umiejętność, a książki są tak drogie, że mogą sobie pozwolić na nie tylko najbogatsi. Oczywiście mała Maine do nich nie należy.
Motosu Urano w nowym ciele musi zmierzyć się z licznymi problemami. Jak nauczyć się pisania i czytania w nowym języku. Jak dotrzeć do wymarzonych książek. Ostatecznie - jak stworzyć je własnoręcznie. Szczególnie, kiedy ciało Maine jest tak chorowite, że tak naprawdę w każdej chwili może ponownie umrzeć.

Moja opinia: Prawie ominęłabym tę serię przez niską ocenę na MALu i nie wiedziałabym, co tracę. Z ciekawości sięgnęłam po anime. Zainteresowała mnie promująca grafika, a potem przeczytałam opis i pomyślałam sobie, że muszę obejrzeć serię poświęconą książkom. :P Przepadłam już po pierwszym odcinku. W chwilę obejrzałam trzy, a potem od razu przeniosłam się na mangę.
Ostatnio mamy na rynku sporo ciepłych fantasy, ale mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze miejsce dla tej krótkiej serii. Przede wszystkim historia jest bardzo ciepła, a miłość do książek wylewa się z każdej strony - oczywiście za sprawą głównej bohaterki. Podoba mi się droga, jaką przeszła, by coś osiągnąć w tak niesprzyjających warunkach. Również jej zapał i samozaparcie. A wszystko dla książek! <3 Sama uwielbiam czytać, dlatego łatwo było mi się utożsamić z Maine. Jestem ciekawa, co zrobiłabym w świecie, w którym nie mogłabym czytać... Myślę, że byłabym równie zdruzgotana co ona. :)
Potem zmienia się trochę charakter mangi i momentami zaczęła mi przypominać Spice and Wolf przez wątek związany z handlem, sprzedażą nowych produktów itp. Ale przy tym seria nadal nie traci na cieple.

Seria ma pewne wady, nawet jak je dostrzegam, ale naprawdę nie chcę się na nich skupiać, skoro oglądanie/czytanie sprawia mi taką przyjemność, a uważam, że to jest najważniejsze. :)
Minus, że manga jest na podstawie LN. Manga ma 7 tomów, a LN 22 i wciąż powstaje, więc historia na pewno nie obejmuje nawet połowy. Na LN nie ma jednak u nas żadnych szans, więc byłabym szczęśliwa, gdyby chociaż manga się u nas pojawiła. Nie jest nawet cała przetłumaczona po angielsku, więc jestem ciekawa, na jakim momencie się skończy. I czy dostaniemy drugą serię anime. :P
Ach, i kreska w mandze jest piękna. :)

Wszystkie okładki:
► Pokaż Spoiler
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Reviolli » sob paź 26, 2019 8:45 pm

Wolałbym novelkę bo jest naprawdę dobra, ale raczej nie ma na nią szans przy 21 tomach... i ogólny fakt bycia novelką.

Więc przygarnąłbym mangę bo jest krótka i teoretycznie ma szanse podbić zainteresowanie tematem.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Mr.Chiquita » ndz paź 27, 2019 1:29 pm

W ogóle nie jestem zainteresowany. Wygląda na "usypiacz". Żadnego wybijającego się, interesującego elementu. Lubię fantasy, ale potrzeba więcej charakteru. :P

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: kazuya » pn paź 28, 2019 8:41 am

Te 7 tomów to dopiero pierwsza część (ma podtytuł "Hon ga nainara tsukureba ii"), powstają dwie kolejne
Część druga - Hon no tame nara miko ni naru - 2 tomy (ongoing), rysuje ten sam mangaka co pierwszą serię
Część trzecia - Ryōchi ni hon o hirogeyou - 1 tom (ongoing), rysuje kto inny, zaczęła wychodzić przed drugą częścią

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: DarkNighty » pn paź 28, 2019 5:49 pm

kazuya pisze:
pn paź 28, 2019 8:41 am
Te 7 tomów to dopiero pierwsza część (ma podtytuł "Hon ga nainara tsukureba ii"), powstają dwie kolejne
Część druga - Hon no tame nara miko ni naru - 2 tomy (ongoing), rysuje ten sam mangaka co pierwszą serię
Część trzecia - Ryōchi ni hon o hirogeyou - 1 tom (ongoing), rysuje kto inny, zaczęła wychodzić przed drugą częścią
kazuya, dzięki za info. Nawet nie wiedziałam. Dziwne, bo ani baka, ani MAL tego nie pokazuje. :P Wiesz, czy da się to gdzieś przeczytać?
Udało mi się znaleźć tylko rawy, ale przynajmniej otrzymałam potwierdzenie, że to istnieje. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: kazuya » wt paź 29, 2019 8:43 am

@DarkNightly, o wersji angielskiej nic mi nie wiadomo, o kontynuacji wiedziałem, bo niedawno trafiłem na rawy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Akiho » wt paź 29, 2019 10:23 am

Obejrzę animę i wtedy zagłosuję. Czytając jednak opis anime wydawało mi się to po prostu nudne, czytając go tutaj również. Jeżeli to będzie sielankowa historia to pewnie już na starcie odpadam, ale najpierw obczaję z czym to się je :) Okładki podobają mi się, są urocze ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: KubciO » wt paź 29, 2019 11:40 am

DarkNighty pisze:
pt paź 25, 2019 3:38 pm
Prawie ominęłabym tę serię przez niską ocenę na MALu i nie wiedziałabym, co tracę
Miałem identycznie. Na razie nie ruszyłem anime, ale skoro tak Ci podeszło, to sam także spróbuję. Może i ja połknę bakcyla. :)
Tak więc na razie bez głosu w ankiecie. Obejrzę i zdecyduję.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Skolopendrokot » wt paź 29, 2019 11:43 am

Wygląda na bardzo ciepły, uroczy tytuł. Sięgnęłabym.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: kera » wt paź 29, 2019 1:42 pm

Skoro jest anime to najpierw je obejrzę a potem zdecyduję :wink:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: DarkNighty » wt paź 29, 2019 5:51 pm

Faktycznie po opisie seria brzmi jak okruchy życia, a ja właściwie nie jestem zbytnią fanką tego gatunku. :P Też często mam problem, że anime/mangi wydają mi się nudne, ale tutaj jakoś od razu mnie wciągnęło. Myślę, że często decydują drobne niuanse. Mnie już kupiła tematyka książek. :P Zresztą uważam, że jest cienka granica między czymś ciepłym i przyjemnym a czymś nudnym i wolnym. :D
Cieszę się, że przynajmniej dzięki temu tematowi zachęciłam więcej osób do sięgnięcia po anime. Nawet jeśli nie wszystkim przypadnie do gustu, to chociaż więcej osób da szansę tej serii. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 06, 2019 3:25 pm

A tymczasem zapowiedziano 2- cour/sezon na wiosnę 2020. Czyli przy tym tempie dojdą spokojnie do 6 tomu. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ng/.154041

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: DarkNighty » pt gru 06, 2019 5:17 pm

Super! Cudowna informacja! <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: Mr.Chiquita » czw sty 09, 2020 3:19 pm

Manga będzie wychodziła po angielsku pt. "Ascendance of a Bookworm" od września br. nakładem J-Novel Club.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: kazuya » pt sty 10, 2020 1:50 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw sty 09, 2020 3:19 pm
Manga będzie wychodziła po angielsku pt. "Ascendance of a Bookworm" od września br. nakładem J-Novel Club.
W zasadzie to już wychodzi, w wersji cyfrowej (póki co wyszły dwa tomy, a jak się ma konto premium na j-novel club, to z tego co widzę jest do 4 tomu, ale nie wiem czy jest wszytko, no i finalna wersja może się różnić), we wrześniu wyjdzie w wersji papierowej.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou

Post autor: MrOrochimaru » pn lut 10, 2020 3:58 pm

Mangę bym zdecydowanie kupił, chociaż i tak preferowałbym LN. Fabuła w tej historii jest genialna!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości