Oogami-san, Dadamore desu

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jeśli manga wyszłaby w Polsce, kupował(a)byś ją?

Tak
24
55%
Nie
8
18%
Może
12
27%
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Meliona » ndz paź 13, 2019 6:55 pm

Obrazek
Tytuł: Oogami-san, Dadamore desu
Gatunek: seinen, komedia, romans, ecchi (bohaterka lubi myśleć przy kąpieli, trochę nóg. Raczej bez wypiętych tyłków), szkolne życie, nadprzyrodzone
Ilość tomów: 7 (zakończona)
Autor: Yuu YOSHIDAMARU
Wydawca: Kodansha

Opis: Oogami jest nastolatką, więc zaprzątają jej głowę narządy płciowe mężczyzn. Jak one działają? Nie ma za bardzo z kim o tym pogadać, bo ani przyjaciółek, ani tym bardziej chłopaka brak. Pewnego dnia zauważa trzymającego się na uboczu Yaginumę - chłopaka ze swojej klasy. Jest przystojny, drobny, zaczyna mieć o nim nieprzyzwoite myśli, za co sama się karci. Próbuje się z nim zaprzyjaźnić, ale kiepsko jej idzie. Kiedy w końcu determinacja wzięła górę, pobiegła za nim i przy oddawaniu mu chusteczki, którą jej wcześniej pożyczył, wypaliła: "Pokaż mi swojego penisa!" Chłopak nie wydaje się tym specjalnie przejęty, za to Oogami spaliła buraka, zaczęła przepraszać i uciekać. Okazało się, że Yaginuma ma zdolność, przez którą ludzie mówią, co właśnie myślą, kiedy go dotkną. Po wyjaśnieniu całej sprawy bohaterowie się zaprzyjaźniają (łączy ich brak przyjaciół). Składają sobie obietnicę, że nie będą się obrażać na to, co mówi ten drugi.
Na początku są epizodyczne rozdziały z życia, później manga skręca bardziej w stronę romansu.

Moja opinia: Bohaterowie są uroczy :D Yaginuma nie pokazuje na twarzy co myśli i czuje, jest szczery, nie gburowaty. Oogami to żywiołowa gaduła. Zawsze spędzam miło czas przy czytaniu rozdziałów tej mangi.

Manga znana w internetach z tego kadru:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2020 12:05 am przez Meliona, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Mr.Chiquita » ndz paź 13, 2019 6:59 pm

Ciekawe, ale raczej z marnymi szansami u nas. Bardziej liczę na amerykańską Kodanshę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Meliona » ndz paź 13, 2019 7:00 pm

Sorry za brak ankiety, poprawię się za chwilę
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Angu » ndz paź 13, 2019 7:05 pm

XD
Brzmi jak albo dobra komedia, albo żałosno-obrzydliwa historia.
Temat wydaje się ciekawy - w końcu coś o zwykłych nastolatkach, a nie bohaterach, którzy boją się za ręce złapać i 10 rozdziałów myślą jak z kimś zagadać.
Nie jestem pewna czy humor by mi podpasywał, bo mam swoje granice w TYCH kwestiach, ale myślę, że dałabym szansę. No i musiałoby być dobre tłumaczenie, by nie wyszło bezsensu wulgarnie czy sztywno. Więc nie wiem czy od ew. Waneko bym to chciała, bo czasem mam problem z ich przekładami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Fani » ndz paź 13, 2019 7:57 pm

Czytałem to. Imo główny bohater jest trochę taki niedorobiony xD. Ale ona jest zabawna i nadrabia za dwoje. Na pewno przyjemne czytadełko, jednak nic wybitnego. Manga jest miksem gatunków, których u nas brakuje, więc zapewne wziąłbym.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Skolopendrokot » pn paź 14, 2019 5:39 pm

Z początku byłam na meh, ale w sumie jakby to była fajna komedia, to czemu nie. Już lepsze to niż wątek pseudoromantyczny między napalonym chłopakiem i dziewczyną, która niczego nie wie o pewnych sprawach i nie rozumie aluzji.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: DarkNighty » pn paź 14, 2019 7:57 pm

Ta manga jest genialna! Meliona, dziękuję, że ją tutaj poleciłaś. Dzięki temu miałam okazję ją poznać. :D
Moja pierwsza myśl była taka sama jak Angu. Albo wyjdzie z tego świetna komedia, albo coś tak niestrawnego, że nie będzie dało się tego czytać. A jednak podoba mi się bardzo. Manga jest przezabawna, ale przy tym naprawdę miła w odbiorze i nie przedobrzona w żadną stronę. Zdecydowanie przypadłość głównego bohatera robi tę mangę i świetnie współgra ze zboczeniem głównej bohaterki. W sumie manga jest poważniejsza (bo oczekiwałam czegoś zupełnie oderwanego od ziemi xD), niż się spodziewałam. Ale tak na plus.
Chciałabym, by ktoś to u nas wydał. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Yuriko » pn paź 14, 2019 10:32 pm

Mangi nie znam, ale mnie zainteresowała. Lubię takie serie, gdzie bohaterka nie ma problemu z powiedzeniem "penis" lub innych takich słów. Bardziej to się wydaje realistyczne, a nie tak jak Angu napisała, prawie w każdej mandze, dziewczyna boi się złapać za ręce, ba nawet spojrzeć w oczy, bo od razu robi się cała czerwona i ucieka.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Koichi » czw paź 17, 2019 6:40 pm

Jeśli w mandze nie ma nadmiaru dramy między głównymi postaciami, to może się skuszę na ten tytuł, bo zapowiada się sympatycznie :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: DarkNighty » pt paź 25, 2019 3:40 pm

Koichi pisze:
czw paź 17, 2019 6:40 pm
Jeśli w mandze nie ma nadmiaru dramy między głównymi postaciami, to może się skuszę na ten tytuł, bo zapowiada się sympatycznie :)
W sumie w ogóle nie ma dramy. To głównie komedia. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oogami-san, Dadamore desu

Post autor: Meliona » ndz gru 06, 2020 12:08 am

Manga zakończyła się na 7 tomach, co jest dla mnie na plus, bo nie zdążyła mnie zmęczyć :D
Okładka ostatniego tomu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości