SPY x FAMILY

Czy kupiłbyś/kupiłabyś?

Tak
45
76%
Może
8
14%
Nie
6
10%
 
Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Yuriko » sob sie 24, 2019 7:57 pm

Obrazek

Tytuł: Spy X Family
Autor: ENDOU Tatsuya
Wydawca: Shueisha
Liczba tomów: 1 (wciąż wychodzi)
Gatunki: Shounen, komedia, akcja

Opis: Twilight, najlepszy z najlepszych szpiegów spędza swoje dni na tajnych misjach. Pewnego dnia dostaje nowe zlecenie od dowództwa. Musi założyć tymczasową rodzinę i zacząć życie na nowo?

Manga dość świeża na japońskim rynku, ale warta uwagi. Kreska bardzo przyjemna dla oka, historia ciekawa i zabawna. :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Fani » sob sie 24, 2019 8:09 pm

Oj, tak :D. Miałem nawet temat zakładać, ale wrodzony leń mnie powstrzymywał :P.
Bardzo przyjemna, zabawna manga. Tylko kwestią czasu zostaje kiedy stanie się pełnoprawnym hitem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Alexandrus888 » sob sie 24, 2019 8:27 pm

Kurde, a miałem nie brać kolejnych serii, a już na pewno nie on-giongów. Ale na to bym się skusił. Brzmi naprawdę świetnie i ma potencjał. A wolno wychodzące kolejne tomy w trybie nieregularnym to dla mnie tylko plus (tak, wiem, że dla większości to minus)

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 24, 2019 8:50 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sie 24, 2019 8:27 pm
Kurde, a miałem nie brać kolejnych serii, a już na pewno nie on-giongów. Ale na to bym się skusił. Brzmi naprawdę świetnie i ma potencjał. A wolno wychodzące kolejne tomy w trybie nieregularnym to dla mnie tylko plus (tak, wiem, że dla większości to minus)
+1
Dla mnie również to ogromny plus, portfel by sobie odpoczął. :lol:
Edit: Zapoznałam się z tytułem i jestem w stu procentach pewna, że przygarnęłabym tę mangę. :D
Ostatnio zmieniony sob sie 24, 2019 9:17 pm przez nikotynaimalina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Mormicc » sob sie 24, 2019 8:56 pm

To ja tylko dodam, że w tym konkursie, który ostatnio wklejałem, tytuł wygrał w kategorii "webmang". Szłyszałem o nim już wcześniej, więc pewnie bym kupił jeśliby wyszło :P

Link - https://tsugimanga.jp/winner2019-web.html
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Meliona » sob sie 24, 2019 9:18 pm

Fani pisze:
sob sie 24, 2019 8:09 pm
Miałem nawet temat zakładać, ale wrodzony leń mnie powstrzymywał :P.
Heh, też miałam zakładać, ale mi się nie chciało xD Ale już w głowie układałam sobie, jak miał wyglądać opis xD

Na mangaplus - oficjalnej stronie, na której można czytać nowe rozdziały mang po angielsku, ta manga wywalczyła już sobie trzecie miejsce w rankingu popularności, zaraz po One Piece'ie i Dragon Ballu.
https://mangaplus.shueisha.co.jp/titles/100056 <- Na tej stronie można sobie legalnie przeczytać wszystkie rozdziały po angielsku.

Żona zabójczyni na zlecenie? Mąż szpieg? I tylko przeurocza córeczka, która jest telepatką, jest świadoma kto jest kim :D
Zabawne, lekkie, ślicznie narysowane, pomysłowe. Nic tylko czytać. Polecam serdecznie, to perełka.
Polskie czy amerykańskie wydanie jest tylko kwestią czasu, nie mam co do tego wątpliwości.
Obrazek

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Hellslinger69 » ndz sie 25, 2019 7:34 am

Meliona pisze:
sob sie 24, 2019 9:18 pm
Fani pisze:
sob sie 24, 2019 8:09 pm
Miałem nawet temat zakładać, ale wrodzony leń mnie powstrzymywał :P.
Heh, też miałam zakładać, ale mi się nie chciało xD Ale już w głowie układałam sobie, jak miał wyglądać opis xD

Na mangaplus - oficjalnej stronie, na której można czytać nowe rozdziały mang po angielsku, ta manga wywalczyła już sobie trzecie miejsce w rankingu popularności, zaraz po One Piece'ie i Dragon Ballu.
https://mangaplus.shueisha.co.jp/titles/100056 <- Na tej stronie można sobie legalnie przeczytać wszystkie rozdziały po angielsku.

Żona zabójczyni na zlecenie? Mąż szpieg? I tylko przeurocza córeczka, która jest telepatką, jest świadoma kto jest kim :D
Zabawne, lekkie, ślicznie narysowane, pomysłowe. Nic tylko czytać. Polecam serdecznie, to perełka.
Polskie czy amerykańskie wydanie jest tylko kwestią czasu, nie mam co do tego wątpliwości.
Przeczytalem 1 chapek, i jestem na tak. Ta manga jest jak połączenia 007 i tej mangi z demon-córeczką. Poprostu swietna.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Luchael » sob wrz 14, 2019 8:59 pm

Zachęcony dobrymi opiniami przeczytałem pierwszy rozdział... i skończyło się na pochłonięciu wszystkich dostępnych. Manga już od samego początku poszybowała do grona moich ulubionych. Autor ma świetne wyczucie komediowe, a śledzenie perypetii tej fałszywej rodzinki to niczym miód na moje serce.

Więc tak, brałbym bez wahania, ta seria to coś niesamowitego :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Yuriko » ndz wrz 29, 2019 12:39 am

Okładka tomu 2:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Alexandrus888 » ndz wrz 29, 2019 10:02 am

Słodziak :angel:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Alzea » ndz wrz 29, 2019 10:20 am

Poczułam się zainteresowana, przeczytałam, jestem na tak :D Dla mnie mało rozdziałów i powolne wydawanie to również plus, bo budżet się nie klei ;P

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: nikotynaimalina » ndz wrz 29, 2019 10:22 am

Aww, jaka urocza. :mrgreen:

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Szarlotka » pn wrz 30, 2019 11:26 am

Przeczytałam co prawda dopiero jeden rozdział ale zdążył mnie kupić całkowicie :D Manga zapowiada się genialnie

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Fani » pt paź 04, 2019 6:10 pm

VIZ wyda mangę na lato 2020 r.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Łukasz.T » ndz paź 06, 2019 4:24 pm

Mała jest dobra. Pozostaje czekać na wydanie VIZA :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Alzea » ndz paź 06, 2019 7:51 pm

Dobra wiadomość, ale poczekam trochę na nasze wydawnictwa, jeszcze jest mało tomów, mam co kupować, a wydaje mi się, ze jest to tytuł z potencjałem, w który może uwierzyć SJG czy coś :>

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1246
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 07, 2019 12:13 pm

Wydaje mi się, że SJG ma raczej małe szanse na pozyskanie tego tytułu. Shueisha nie rozdaje tak łatwo największych licencji nowym, z którymi dopiero co zaczęła współpracę. Najpierw parę razy dadzą im coś mniejszego kalibru i popatrzą na osiągane wyniki.

Mangę wyda albo JPF, albo Waneko. Ale bój o licencję rozpocznie się dopiero, gdy wydawnictwa będą miały jakieś minimalne wieści o adaptacji anime. Czyli, gdy powstanie trochę więcej tomów. Obstawiam najwcześniej drugą połowę przyszłego roku (jeśli nie później).

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: kuras » pn paź 07, 2019 12:21 pm

Wytyczne co do udzielania licencji przez stronę japońską, są czasami dosyć zaskakujące i zmieniają się w raz z kolejnymi osobami odpowiedzialnymi za naszą część globu. Więc nie możecie w ten sposób rozumować, choć wydawało by się to dosyć logiczne :)

SJG nie jest w oczach japończyków anonimowym wydawcą, aktualnie jest 2 pod względem ilości tytułów, więc nawet jeśli nie miało kontaktów dotychczas z jakimś wydawcą, to wcale nie jest powiedziane, że są automatycznie na straconej pozycji.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1246
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 07, 2019 1:36 pm

SJG jednak nic wielkiego od nich na razie nie zapowiedziało, więc trochę ten rozruch zajmie. Pytanie, czy już przy tym tytule? Wątpię. Mnie do tego marzy się tłumaczenie Dybały i format A5.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

SPY x FAMILY

Post autor: Yuriko » pn paź 07, 2019 2:39 pm

Nigdy nie mów nigdy. Wiele razy ludzie pisali, że SJG nie dostanie jakiejś licencji, bo nie mają dobrych tytułów, a nagle z czymś wyskakiwali. Dla mnie nie ma znaczenia kto wydałby ten tytuł (chociaż tak nie chciałabym JPF-u i ich "lekkich" poślizgów przy wydawaniu).

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości