Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
24
57%
Może
3
7%
Nie
15
36%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: KortezProPlayer » wt lip 09, 2019 12:38 pm

Obrazek Obrazek

Tytuł japoński:
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
ありふれた職業で世界最強
Tytuł angielski:
Arifureta: From Commonplace to World's Strongest
Tytuł alternatywny:
From Common Job Class to the Strongest in the World
Autor: Ryou Shirakome (Historia), RoGa (Rysunki)
Gatunek: Isekai, Akcja, Przygoda, Fantasy, Harem
Liczba tomów: 6+ (Ongoing)
Rok wydania: 2016 - ?
Japoński Wydawca: Comic Gardo
Angielski Wydawca: Seven Seas Entertainment
Light Novel: Tak, pierwowzór
Anime: Tak (jednak nie polecam, gdyż jest bardzo kiepską adaptacją)

Opis:
Siedemnastoletni Hajime Nagumo to przeciętny otaku. Jednak jego proste życie, nagle zostaje odwrócone do góry nogami, kiedy wraz z resztą swojej klasy zostaje przywołany do świata fantasy! Wszyscy są traktowani jak bohaterowie i mają za zadanie ocalenie rodzaju ludzkiego przed całkowitym wyginięciem.
Ale to, co powinno być mokrym marzeniem otaku szybko zmienia się w koszmar Hajime. Podczas gdy reszta jego klasy jest pobłogosławiona boskimi mocami, moc Hajime to Synergia, jest uważana za umiejętność rzemieślników i pozwala tylko na transmutację. Zdezorientowany i prześladowany przez kolegów z klasy, wkrótce wpada w rozpacz. Czy uda mu się przetrwać w tym niebezpiecznym świecie potworów i demonów, mając tylko doskonały poziom siły kowalskiej?
(Shinden.pl)
*Od siebie dodam, że główny bohater myśli, więc jest świadom swoich słabości w walce, jednak chce być przydatny dla reszty klasy, dlatego postanawia wyrównać tę lukę posiadaną wiedzą, toteż po przeniesieniu całe noce przesiaduje nad książkami.

Opinia:
Powiem to od razu Arifureta nie jest arcydziełem wynoszącym gatunek "isekai" na nowy poziom. Jednakże jest ona bardzo dobrze i oryginalnie zrobiona, przynajmniej przez pierwsze kilka tomów. Mamy tutaj motyw przemiany głównego bohatera, podobny do tego z Bohatera Tarczy oraz sporo budowania samego świata. Manga odznacza się ładną kreską i dość wiernie trzyma się fabuły LN. Osobiście uważam, że znalazłaby miejsce na naszym rodzimym rynku. :D
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2020 2:47 pm przez KortezProPlayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: nikotynaimalina » wt lip 09, 2019 1:44 pm

Wolałabym light novel, ale taki zamiennik też może być. ;p

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 09, 2019 2:59 pm

Mam już całkowity przesyt isekaiami. Wszystkie te tytuły zaczynają mi się zlewać w jedną nierozpoznawalną papkę. Bym zwrócił na taką propozycję uwagę musi mieć naprawdę niesztampowy motyw rozpoczynający. Ta nie ma.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: Bukafo » wt lip 09, 2019 7:28 pm

Alexandrus888 pisze:
wt lip 09, 2019 2:59 pm
Mam już całkowity przesyt isekaiami. Wszystkie te tytuły zaczynają mi się zlewać w jedną nierozpoznawalną papkę. Bym zwrócił na taką propozycję uwagę musi mieć naprawdę niesztampowy motyw rozpoczynający. Ta nie ma.
Bez, kurła, kitu! Jak dla mnie opis powyższej serii zajeżdża mocno przereklamowanym Tate no Yuszą. :/
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: Reviolli » wt lip 09, 2019 10:05 pm

Serie są trochę podobne, ponieważ obie mają antybohaterów jako mc, plus to hatemówki. Natomiast różnią się w detalach i cały wydźwięk serii jest inny. Ciężko tu coś napisać bez spojlerowania obu serii...
► Pokaż Spoiler
Arifureta ma dużo lepszy początek (pisze o LN). Tomy 1 i 2 to sieczka z sajgonem. Ale już od 3 tomu zaczyna się zjazd w dół. natomiast Tarczownik ma słabszy start ale dłużej utrzymuje przyzwoity poziom (zjazd w dół zaczyna się koło 6 tomu).

LN Arifurety bym przygarnął (bo tomy 1 i 2 są dobre, reszta to już historia), natomiast mangową wersją jakoś nie jestem zainteresowany.
Chodzi o tempo akcji i cenzurę.
LN nie ma szans na wydanie przez polskie prawo, manga z tych rozdziałów co widziałem (dzięki cenzurze) miała by szanse się prześlizgnąć, ale po co tracić czas i pieniądze na wybrakowaną opowieść.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (MANGA)

Post autor: Mormicc » śr lip 10, 2019 5:37 pm

Reviolli pisze:
wt lip 09, 2019 10:05 pm
LN nie ma szans na wydanie przez polskie prawo
Hmm? Czuję się zaintrygowany. Please, tell me more.

Mnie w Isekaiach zmęczyło ciągłe tworzenie identycznych haremów otaczających identycznego protaga w świecie, który o ile na początku może wydawać się unikatowy, tak dość szybko się to sypie i zostajemy z kolejną identyczną serią.
Czy ten tytuł bym kupił? Raczej nie, najpierw sprawdziłbym anime, o ile w ogóle by mi się chciało.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości