Watashi no shounen

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
23
52%
Może
9
20%
Nie
12
27%
 
Liczba głosów: 44

OtotoneHikari
Status: Offline

Watashi no shounen

Post autor: OtotoneHikari » wt sty 01, 2019 11:16 pm

Obrazek
Autor: Hitomi Takano
Wydawca: Futabasha (pierwotnie), Kodansha (aktualnie)
Liczba tomów: 6+
Status: Kontynuowane
Anime: Nie ma
Opis fabuły: Satoko Towada, 30-letnia kobieta, która pracuje w firmie produkującej odzież sportową, spotyka 12-letniego chłopca, Mashuu Hayamiego, grającego w piłkę nożną w pobliskim parku. Satoko decyduje się pomóc mu w ćwiczeniu, ponieważ sama ma doświadczenie, jeśli chodzi o ten sport. Z czasem wytwarza się między nimi więź, która staje się silniejsza z każdą chwilą. Dni mijają, a Towada uświadamia sobie, że zaczyna czuć coś nowego. Czy te uczucia związane są z macierzyństwem?
Od siebie: Seria jest świetna. Rysunki są śliczne, a fabuła w miarę ciekawa. Wbrew pozorom, nie jest to shotacon. Relacja dwóch głównych bohaterów jest interesująca. Dodam tylko, że przeczytałam całość w jeden dzień, co jest rzadkością.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Watashi no shounen

Post autor: Fani » śr sty 02, 2019 11:00 am

Widziałem jak zandam chwaliła tę mangę na tt, więc jestem zainteresowany. Przejrzałem skany i wygląda to na dojrzałą obyczajówkę z okrychami życia - w takie gatunki to mi graj :).

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Watashi no shounen

Post autor: zandam » pt sty 04, 2019 12:11 am

Fani pisze:
śr sty 02, 2019 11:00 am
Przejrzałem skany i wygląda to na dojrzałą obyczajówkę z okruchami życia - w takie gatunki to mi graj .
Wygląda na to, czym rzeczywiście jest. :D Dlatego nie mogę przeżyć tego, że Amerykanie w ogóle nie poznali się na tym tytule (nawet ci, którzy doceniają podobne komiksy) i go ignorują, tylko dlatego, że ocenili go po kiepskim opisie od wydawcy...

Tak jak napisał Fani, nie mogę się nachwalić tego tytułu. To zdecydowanie moja ulubiona manga 2018 r. (choć "Tokyo Tarareba Girls" niewiele jej ustępuje) i oprócz nabywania amerykańskiego wydania, śledzę też na bieżąco skany. Cieszę się, że w Japonii ją docenili, dzięki czemu nie muszę się obawiać, że przedwcześnie ją zakończą.
Co mnie w niej tak urzekło? Wiarygodna historia, realistyczne postacie i ich życiowe problemy, emocje, które ta manga wywołuje, konsekwencje podjętych działań i reakcje otoczenia. Wszystko wydaje się autentyczne. Nie ma w niej typowo japońskich przerysowanych postaci, zachowań czy wydarzeń, za to jest zajmująca, subtelna historia z dwójką samotnych osób, które próbują sobie z tą samotnością poradzić.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Watashi no shounen

Post autor: Kuroneko » sob sty 18, 2020 4:53 pm

Niedawno zapoznałam się z tą mangą i bardzo mi się spodobała. Atmosfera i bohaterowie całkowicie mnie przekonali, do tego ma śliczną kreskę. Bardzo chciałabym, żeby ją wydano :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Watashi no shounen

Post autor: MarcinManga » czw lis 19, 2020 3:40 pm

Okładka tomu 9 (ostatni tom)
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości