Banana Fish

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
159
72%
Może
22
10%
Nie
39
18%
 
Liczba głosów: 220

JessAnderson
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 19, 2018 9:51 pm
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: JessAnderson » pt gru 21, 2018 6:30 pm

Obrazek

Tytuł: Banana Fish
Gatunek: Akcja, dramat, tajemnica, shoujo
Ilość tomów: 19 (seria zakończona)
Autor: Akimi Yoshida
Opublikowane przez: Shogakukan
Anime: Posiada

Opis:
Ash Lynx przez naturę uczyniony pięknym, został uczyniony też bezlitosnym mordercą. Uciekinier wychowany jako dziedzic i sex-zabawka "Papy" Dino Golzine, teraz, w buntowniczym wieku lat siedemnastu, opuszcza królestwo stworzone przez diabła, który go wychował. Lecz ohydny sekret, który doprowadził starszego brata Asha do szaleństwa w Wietnamie, wpadł w końcu w nader ambitne ręce Papy...To nie jest dobra chwila, aby Eiji Okumura, młody fotograf z Japonii o czystym sercu, został znajomym Asha Lynxa.

Własna opinia: Kreska na pierwszy rzut oka odtrąca czytelnika, jednak z własnego doświadczenia wiem, że da się do niej przyzwyczaić. Wiem, że pewne wydawnictwo próbowało już z tym tytułem, jednak nie został on doceniony. Moim zdaniem to perełka, która powinna znaleźć się na półkach osób lubujących się w akcji. Fabuła jest świetnie dopracowana i na pewno nie zanudzi czytelnika sporą ilością tomów. Każda postać jest zupełnie inna, nawet te drugoplanowe mają swoje historie. Seria trzyma w napięciu aż do samego końca, nie zabraknie krwi, łez ani śmierci. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych mang.

Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: MarcinManga » sob gru 22, 2018 5:37 pm

Zdecydowanie tak, to seria, której najbardziej pragnę u nas. jednak z tego co wiem, raczej nikt nie skusi się na wydanie tego w Polsce :<

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Naama » sob gru 22, 2018 6:51 pm

Tak, tak, i jeszcze raz tak <3 Zdecydowanie bym kupiła!
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Kocurzyca » sob gru 22, 2018 8:15 pm

Ja również chętnie bym kupiła. A tak w ogóle to podoba mi się główny kolor tej serii, jestem fanką takiego żółtego xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Kruk
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Kruk » ndz gru 23, 2018 8:03 pm

Niech słowo ,,shoujo'' nikogo nie straszy, bo w ten sposób można przegapić świetną mangę!
Ciężko było mi się czasem połapać w bohaterach, bo tak jakoś wyglądali podobnie, zwłaszcza na początku, ale później albo się nauczyłam, jak konkretnie kto wygląda, albo może polepszyła się kreska (przez tyle tomów to mogła się trochę zmienić).
Banana Fish tak wciąga, że nie potrafiłam się od niej oderwać i zżyłam się z jej bohaterami. To szczerze mówiąc jedyna manga (z naprawdę wielu przeczytanych, w tym oczywiście również takie ze smutnymi lub wzruszającymi historiami), która sprawiła, że się zupełnie poryczałam, czułam się, jakbym czytała drugie ,,Kamienie na szaniec'', które już samą myślą o tym, że zaraz wezmę książkę i będę dalej śledzić losy bohaterów, wywoływała u mnie płacz.
Choć, rzecz jasna, prócz płakania, pękałam ze śmiechu lub z napięciem zaciskałam dłoń na myszce.
Chętnie zobaczyłabym ją po polsku, przeczytała i postawiła na półce w honorowym miejscu. Mam tę drobną nadzieję, że Banana Fish zostanie wydana!

YumikoFuji
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: YumikoFuji » wt gru 25, 2018 10:43 am

Jestem zdecydowanie na tak. Właśnie skończyłam anime i na samą myśl o zakończeniu chce mi się płakać. Przeczytałam też już trochę mangi i jest to najlepsza historia jaką kiedykolwiek czytałam. Mam nadzieję, że Banana Fish zostanie wydane w Polsce ❤️

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Szarlotka » wt gru 25, 2018 11:06 pm

Anime było genialne. Starsza kreska trochę mnie odstrasza jednak dla takiej historii znioslabym każdą oprawę graficzną

alexice96
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: alexice96 » sob gru 29, 2018 4:09 pm

Pragnę tej serii u was.

6kinga688890
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: 6kinga688890 » czw sty 03, 2019 4:39 pm

Po obejrzeni anime marze by manga wyszła po polsku

real_kk
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: real_kk » czw sty 03, 2019 7:20 pm

TAK TAK TAK!! ❤ Ostatnio obejrzałam anime i nadal nie mogę pogodzić sie że to już koniec.... Fabuła jest cudowna, doskonale dopracowana, akcja trzyma w napięciu, bohaterowie są oryginalni, wyjątkowi 💕 dla mnie kreska, przez to że nie jest "idealna" właśnie jest IDEALNA XD moim zdaniem dzięki temu niedopracowaniu ma w sobie "to coś". Po prostu marzę o tym by wadano Banana fish w Polsce, gdyby tylko to się stało to stałabym pod sklepem cały dzień czekając na premierę! Także Ash, Eiji mam nadzieję że tym razem spotkamy sie w wersji papierowej ❤❤❤

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: ZenekPsychopata » wt sty 08, 2019 11:48 pm

Ja mam tak 3/4 serii po angielsku, tak więc kupiłabym raczej te brakujące tomy...
Obrazek

merymus
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: merymus » pt sty 25, 2019 1:58 pm

Jestem w 100% na tak :D

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: purple-demon3 » pt mar 15, 2019 2:56 pm

Boże, tak! Wiem, że waneko i JG nie chcą wydać tej serii, ale może chociaż JPF albo Kotori (leci ostatnio z całkiem dobrymi tytułami)...

Nesta
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Nesta » pn mar 18, 2019 4:26 pm

Zdecydowanie jestem na tak!
Mangę przeczytałam całą po angielsku - uwielbiałam wyłapywać różnice między mangą a anime, zwłaszcza spowodowane różnicą w czasach, w których rozgrywa się fabuła.
Jest to pierwsza historia od kilku lat, która spowodowała, że totalnie ryczałam.
Gdybym mogła mieć tą serię na półce byłabym przeszczęśliwa :D
Potem zaczęłabym jeszcze marzyć o dodatkach :lol:

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Matii » ndz mar 24, 2019 4:20 pm

Widzę że jeszcze tu nie napisałem. Chcę to w Polsce! Liczyłem po cichu że przez anime jakieś wydawnictwo podejmie się wydania tej mangu, lecz na razie cisza. Będę czekał cierpliwie aż ktoś to wyda!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Aya1991
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Aya1991 » śr paź 02, 2019 10:31 pm

Nie czytalam mangi ale widzialam anime wiec ocenie na tej podstawie - bardzo fajny tytul , ciagle sie cos dzieje, ze az nie sposob sie znudzic. I mimo ze moglabym sie do wielu rzeczy doczepic to jednak relacje tych dwojga przyjaciol mnie tak urzekaly ze kupilabym ta mange na 100%.

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Zest170 » czw paź 03, 2019 4:53 pm

Nie . Anime było tragiczne , więc podejrzewam ze manga tez dobra nie będzie , bynajmniej na tyle żeby ją wydawać X czasu i zajmować miejsce na ciekawsze tytuły

KiyokoKaname
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 12:54 am
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: KiyokoKaname » ndz gru 29, 2019 12:59 am

Dostać prosto w ręce moją ulubioną historię to jak marzenie. Jestem pewna, że kupiłabym wszystkie tomy. Chciałam kupić po angielsku, ale jeśli zdecydujecie się wydać Banana Fish po polsku, będę mogła przeczytać moje cudo w ojczystym języku ;D

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: kanibalizm » czw sty 09, 2020 10:44 pm

jeden z moich ulubionych tytułów zeszłego roku. co prawda manga już przeczytana, wydanie angielskie stoi na półce, ale polskim też bym niw pogardziła i na pewno kupiła, bo mam duży sentyment do tego

Oliciq
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 04, 2020 10:01 am
Status: Offline

Banana Fish

Post autor: Oliciq » czw cze 04, 2020 11:36 am

Jejku! Bardzo bym chciała żeby banana fish bylo po polsku. Ogladalam bf kilka razy i dalej mi sie nie znudzilo, wrecz przeciwnie banana fish to moj ulubiony tytul. Bede czekac, byleby było w polsce... Nie umiem angielskiego XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości