Dungeon Meshi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
30
33%
Może
28
31%
Nie
33
36%
 
Liczba głosów: 91

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dungeon Meshi

Post autor: Tequilka » wt lut 20, 2024 9:08 am

Ja również dobrze się bawię przy anime, ale nie wiem czy na tyle, żeby sięgnąć po mangę. Okładki są świetne ;)

Totem
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:13 am
Gender:
Status: Offline

Dungeon Meshi

Post autor: Totem » ndz mar 10, 2024 12:24 am

Świetna kreska, świetna mimika twarzy bohaterów, dobry humor, ciekawa fabuła, (great world building! Nie wiem jak to się nazywa po polsku) mega popularne za granicami polski. Nie znam nikogo ze znajomych, z artystów po fachu, ludzi z comic con kto nie wiedziałby co to jest dungeon meshi. Teraz jest na topie i inne kraje mają już swoje tłumaczenia tej mangi od lat a w polsce, bez czytania, rzuca się hasło "kolejna manga o fetyszu jedzenia" i zlewka. Szok...

To tak jakby ktoś popatrzył na okładke full metal alchemist i powiedział "O rekę ma jak gość z trigun pewnie podróba" i olał tytuł.
Lub zerknąl na okładnę chainsawman i krzyknął "Reklama podprogowa zniżek na piłe łańcuchowe w castorama, nie dzięki to nie dla mnie"

Ehhh...

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dungeon Meshi

Post autor: Mr.Chiquita » ndz mar 10, 2024 1:47 pm

Dostrzegam powody, przez które nikt do tej pory się za tę mangę, w Polsce nie zabrał.

Po pierwsze, jest tytułem wydawnictwa Enterbrain. Po którego katalog, nasze wydawnictwa niespecjalnie sięgają. Tylko SJG bierze coś od nich regularnie.

Po drugie, SJG ma już podobną serię "Łowcy smoków", która nie jest przesadnie rozchwytywana. I nie jest, to jakiś marginalny przypadek. Kotori też ma podobną "Atelier spiczastych kapeluszy", na której sprzedaż trochę narzekali. A, przecież w innych krajach (szczególnie we Francji), to taki hit.

Wydawnictwa, nauczone własnym doświadczeniem, raczej ostrożnie podchodzą do międzynarodowej popularności. Nasz rynek ma swoją specyfikę. Ale to oczywiście nie przekreśla serii. Być może, premiera anime na Netflixie coś zmieni. Tylko trzeba poczekać, bo licencji nie dostaje się z miejsca. ;)

Totem
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 10, 2024 12:13 am
Gender:
Status: Offline

Dungeon Meshi

Post autor: Totem » pn kwie 01, 2024 10:42 pm

No tak, trzymam kciuki, że po adaptacji przez netflixa coś wreszcie ruszy. Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo się zdecyduje...

Atelier, chodź piękny i popularny gdzie niegdzie, nie jest aż tak popularny (na cały świat) jak dungeon meshi był i jest (zwłaszcza teraz po adaptacji)
Dungeon meshi ma wyprzedane wiele tomików nawet na amazonie (oczekujące na dodruk) a importy w języku angielskim na terenie Polski sprzedają się po 100-150zł (i są wyprzedane tu i tam) biorąc pod uwagę, że tomiki są małe (nic w porównaniu z np MONSTER) cena jest sroga...a jednak, chętni są.

No cóż. Trzymam kciuki, że dostęp do Dungeon Meshi będzie ciut łatwiejszy w przyszłości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości