Happy Sugar Life

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś/abyś tą mangę???

Yes of course ❤
50
59%
Może...
15
18%
Nope <333
20
24%
 
Liczba głosów: 85

Julia LoveOtaku
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 18, 2018 2:59 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: Julia LoveOtaku » czw gru 06, 2018 2:14 pm

220px-Happy_Sugar_Life,_volume_1.jpg
Tytuł: "Happy Sugar Life"

[Opis]
Licealistka Matsuzaka Satou ma reputację łatwej dziewczyny, której dorobiła się chodząc do łóżka z różnymi chłopakami. Jej styl życia diametralnie zmienia się w chwili, w której poznaje dziewczynkę imieniem Shio. Satou jest przekonana, że po raz pierwszy czuje prawdziwą miłość. I chociaż nasza bohaterka wydaje się słodka i niewinna, to dla ukochanej osoby może zrobić wszystko - rozrabiać, kraść a nawet posunąć się do morderstwa...

Gatunki: Dramat, Tajemnica, Romans, Horror, Psychologiczne, Szkolne, Obłęd, Shoujo-ai
Grupy docelowe: Shounen
Rodzaje postaci: Loli, Dzieci, Yandere/Yangire, Uczniowie
Pozostałe tagi: Przemoc
Miejsce i czas: Współczesność, Japonia

Scenariusz & Ilustrację: Tomiyaki Kagisora

Lista tomów: 8 [edit: w chwili obecnej (dziękuję za poprawkę Luchael)]

Według mnie kreska jest śliczna i przejrzysta. Fabuła jest ciekawa, wciąga a nawet trochę mroczna. Mam nadzieję że wam przypadnie do gustu ta manga ^^
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt kwie 30, 2019 8:20 pm przez Julia LoveOtaku, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: Yuriko » czw gru 06, 2018 3:28 pm

z jednej strony wydaje się ciekawe, z drugiej troszkę odpycha. wzięłabym 1 tom na spróbowanie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: Canis » czw gru 06, 2018 3:51 pm

Anime bardzo mi się spodobało i prawdopodobnie bym kupił. Ale tytuł jest specyficzny i wbrew pozorom nie ma w nim zbyt dużo słodkich rzeczy. Gorycz za to występuje w dużych ilościach.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: Luchael » czw gru 06, 2018 5:37 pm

Julia LoveOtaku, mała poprawka, manga się jeszcze nie skończyła.

Aż sam się sobie dziwię, ale wziąłbym ten tytuł. Widziałem dopiero początek anime, ale oglądało się je dość ciężko (w dobrym znaczeniu tego słowa, świetnie zrobili kontrast powierzchownej uroczości z mrokiem). Wygląda na mangę, którą wzięłoby Waneko, więc może prędzej czy później zabiorą się za to. Współpraca z japońskim wydawcą, Square Enix, idzie im gładko.

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: MarcinManga » pt gru 07, 2018 6:42 pm

Okładki tomów 2 - 8

Tom 2
► Pokaż Spoiler
Tom 3
► Pokaż Spoiler
Tom 4
► Pokaż Spoiler
Tom 5
► Pokaż Spoiler
Tom 6
► Pokaż Spoiler
Tom 7
► Pokaż Spoiler
Tom 8
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: nikotynaimalina » sob cze 08, 2019 1:37 pm

Jedno wielkie TAK! Uwielbiam tę serię, zdecydowanie kupiłabym, gdyby została wydana! <3
Edit: Szczególnie, że jestem ogromną fanką "lesbijskich chińskich komiksików", a na naszym rynku niestety tego niewiele. Do tego kreska jest przeurocza, i mimo, że już serię przeczytałam, z wielką chęcią przywitałabym kuriera przynoszącego mi te mangi. :p

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 178
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: sano2 » śr mar 16, 2022 11:34 pm

Najpierw zaznaczyłem nie, ale teraz jestem na tak. Ostatnio zaczęły mi się podobać takie porypane serie, w których postacie mają nie po kolei w głowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 613
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: Tequilka » pt mar 18, 2022 9:15 am

Przeczytałam już całość i anime to cała historia zamknięta w mandze. Chyba tylko różniło się paroma pomniejszymi wątkami, ale anime oglądałam dość dawno to mogę dokładnie nie pamiętać.
Ja jestem na tak, uwielbiam postacie yandere a kreska może szybko zmienić się z krwawej w cukierkową co też uważam na plus.
W końcu byłby to jakikolwiek "zastępca" innej Yandere postaci czyli Yuno z Mirai Nikki, które nowe osoby w świecie mangi już u nas po polsku normalnie nie kupią.
Myślę, że shoujo-ai z yandere dziewczynką dobrze by się u nas przyjęło, zwłaszcza, że widziałam dużo zapytań o ten tytuł na asku czy pod postami z ogłoszeniami mang.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 178
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Happy Sugar Life

Post autor: sano2 » pt mar 18, 2022 12:38 pm

Angielska wersja, nie licząc dalszych tomów, jest teraz praktycznie nie do dostania, więc tym bardziej przydałoby się polskie wydanie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości