Ao no Flag

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
25
49%
Może
7
14%
Nie
19
37%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kuroneko » czw lis 29, 2018 2:49 pm

ObrazekObrazek

Tytuł: Ao no Flag
Alternatywne tytuły: Blue Flag
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia
Ilość tomów: 6
Status: kontynuowana
Twórca: Kaito
Wydawca: Shueisha

Opis: Nowy rok szkolny dla Taichi nie zaczyna się zbyt dobrze. Wszyscy przyjaciele trafili do innych klas, więc Taichi został sam. Zna on jedynie Touma, popularnego chłopaka, jednak ten zawsze był otoczony dużą grupą kolegów. Pewnego razu Taichi zwraca uwagę na dziewczynę o imieniu Futaba. Ona jest nieśmieła i zwykle nie wyróżnia się z tłumu. W bibliotece Taichi chce pomóc jej dosięgnąć książkę i spostrzega, że zawiera ona rady miłosne. Futaba pyta o Touma i chce by Taichi zorganizował jej randkę z nim.

Jednak próby zbliżenia Futaby z Touma nie dają zamierzonego rezultatu. Ponadto Taichi też zaczyna mieć uczucia do Toumy. Koleżanka Futaby, Masumi, ostrzega chłopaków przed bawieniem się uczuciami Futaby. Masuma widzi w Futabie więcej niż koleżankę, lecz Futaba tego nie spostrzega. Ponadto Touma jest już w kimś zakochany.
► Pokaż Spoiler
Cała czwórka się zaprzyjaźnia. W pernym momencie Futaba i Taichi też się do siebie zbliżają.

Moje zdanie: Manga jest spokojna, ale potrafi zaciekawić. Jestem ciekawa, jak się wszystko skończy i czy każdy dostanie happy end.

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 22, 2019 3:52 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » pn gru 10, 2018 7:04 pm

Przeczytałam wszystkie rozdziały mangi, które jak dotąd wyszły (37, bo 38 są tylko rawy na razie) i bardzo chętnie zobaczyłabym tę mangę w Polsce. W dodatku dla osób zainteresowanych uprzedzam, że pierwsze 4-6 rozdziałów w ŻADEN sposób nie ukazuje klimatu mangi i tego, o czym i jaka ona faktycznie jest. Można powiedzieć, że to tylko taki wstęp nie poruszający najważniejszych dla niej wątków. W następnych tomach kreska również się poprawia i staje się ładniejsza (niektóre kadry są śliczne). Pierwszy tom ma ją po prostu brzydką.

Poniżej raczej nie ma spoilerów, chyba, że jakieś lekkie aluzje co do wydarzeń w mandze xd

Jak dla mnie najsłabszym elementem mangi jest postać Futaby. Jest ona po prostu... nudna i nieinteresująca przy WSZYSTKICH innych postaciach (pozostałej trójce głównych bohaterów a nawet postaciach drugo i trzecio planowych, rly) Bardzo pozystywnie zaskoczyła mnie postać Mami, spodziewałam się bardziej kogoś w stylu tej niebieskowłoskiej modelki z Toradory bądź też standardowej, zawistnej "tej trzeciej" a dostajemy kogoś zupełnie innego i ogólnie KAITO nas wszystkich wystrychnął na dudka z nią :lol: Rozdziały o niej czytałam z największą przyjemnością, były ciekawe, oryginalne i zupełnie się ich nie spodziewałam - były dla mnie czymś świeżym w tego typu mandze, bo poruszyło zupełnie inne tematy i uczucia niż zwykle.
Jestem ciekawa jak to autor rozwinie w kontekście postaci LGBT+. bo wątpię, by udało im się z osobami, w których są zakochane :/ Mam nadzieję, że mimo wszystko dostaną jakieś nowe romantic interests. Jestem też ciekawa, co będzie, jak Taichi się w końcu dowie o uczuciach Toumy, bo wtedy atmosfera w grupie może się zagęścić. O Futabe i Itachi się nie martwię jakoś, ale ciężko mi przewidzieć co zrobi i poczuje Taichi. Ich relacja jest skomplikowana i bez tego.
Jak czytałam tę mangę to czułam jakiś taki... smutek. Nie taki smutny smutek, jak podczas dramatów albo jak jakaś postać umiera, ale taki... nostalgiczny smutek. Niektóre z problemów różnych bohaterów uderzały po prostu blisko domu. WŚCIEKŁOŚĆ Mami była mi bardzo bliska i cały jej problem z relacjami i przyjaźniami między płciami był taki prawdziwy. A także jej słowa "I love being me". Uwielbiam to, że podjęła decyzję i zaczęła żyć w sposób, w który chce, ustaliła granice i zasady i się ich trzyma i dąży do tego, co jest dla niej słyszne nawet mimo tego, że w kulturze, w której żyje, jest to problematyczne. Podobała mi się konfrontacja z Itachi i to, jak Itachi ją oceniła bez znania jej, założyła, że Mami jest jakimś typem osoby. To pozwoliło poruszyć kolejny, zupełnie inny problem z którym Mami również zaczęła walczyć. I jej przyjaźń??? z Shingo??? To jest autentycznie mój rodzaj kontentu. Postać Shingo to kolejna, którą uwielbiam :P Moment, w którym pyta Toumę co ukrywa wprowadził nowy rodzaj presji do mangi, pewne napięcie, którego w pierwszych tomach nie było.

Problemy Toumy z tym, że nie wie kim chce być i co robić (Jego mina jak Futaba go zapytała, kim chce być, kwik, to było piękne) również są bardzo relatable. To, jaki jest zagubiony w świecie i jak różne postacie różnie do tego podchodzą i z nim na ten temat rozmawiają. Ogólnie manga poruszyła dużo więcej wątków, niż sądziłam, że poruszy, i naprawdę ciężko jest mi określić jak sie zakończy. Czy Taichi i Futaba będą ze sobą nawet po zakończeniu mangi? Kto pójdzie na jaki uniwersytet i z kim? Czy niektóre postacie w ogóle pójdą na uniwersytet? Co z uczuciami Toumy i Itachi? Czy powiedzą, co czują, i zrobią coś w tym kierunku? Co z relacją Toumy i jego brata? Czy Shingo będzie drążył tajemnicę Toumy? Czy Touma nie będzie miał komplikacji po kontuzji? Czy Mami znajdzie kogoś, kto będzie szanował jej decyzję i styl bycia (poza Shingo) i z kim będzie chciała być? Czy Kensuke zacznie ją szanować i zachowywać się lepiej i czy wróci do swojej byłej dziewczyny? Jaką w tym wszystkim rolę będzie mieć Akkiko? Co jest w talizmanie na szczęście który dostał na urodziny Taichi i czy go kiedyś w ogóle otworzy?
???
Jak myślę o tym wszystkim to zaczynam się stresować :/

W dodatku autor jest mi nieznany a manga wychodzi jako shounen. Nie mam pojęcia, czego mogę się spodziewać.


Bardzo chciałabym, by manga została wydana w Polsce i na pewno bym ją kupiła. Lubię czytać o postaciach LGBT+ w mangach które nie są yaoi i yuri (i postacie te nie są traktowane jak żart albo tło)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Fani » pn gru 10, 2018 9:09 pm

Po poście Kocurzycy wziąłem się za przeglądanie skanów. I muszę przyznać, że wygląda to obiecująco i interesująco. Rysunki bardzo przypadły mi do gustu, bije od nich takie jakby ciepło. Jeśli manga ukazałaby się u nas, na co szczerzę liczę, zdecydowałbym się na zakup.

Szkoda, że z pośród tak wielu nie znanych mi mang Waneko nie może wybrać właśnie takich tytułów zamiast nijakiej papki jaką w ostatnim czasie dostajemy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » pn gru 10, 2018 10:29 pm

Ktoś przeczytał tę mangę dzięki mnie @@ czuję się odrobinkę bardziej wygrana w życiu.

Btw, tu jest okładka tomu 5, bo w pierwszym poście są tylko 1-4

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kuroneko » sob cze 22, 2019 3:43 pm

Tom 6:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: nikotynaimalina » pt cze 28, 2019 5:47 pm

Chcę to na swojej półce. C:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Meliona » pt cze 28, 2019 6:05 pm

Zaczęłam czytać od ostatniego ukazanego rozdziału xD i cofałam się, aż doszłam do początku najnowszego wątku (czytanie po kolei jest dla słabych). Interesujące, będę dalej śledzić sobie wydarzenia na mangaplusie.
Serię zaczęłabym zbierać, o ile wyszłaby jakoś za niedługo, bo zdarza mi się szybko tracić zainteresowanie szkolnymi historiami. Jak będzie z tą mangą - nie wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » sob cze 29, 2019 12:16 am

nikotynaimalina pisze:
pt cze 28, 2019 5:47 pm
Chcę to na swojej półce. C:
Ja tez :( mógłby to ktoś wydać, nie ma na razie dużo tomów, więc szybko by poszło...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Itachi Uchiha » ndz lis 10, 2019 4:23 pm

Seria zbliża się ku końcowi, pora abym na poważnie rozważył zakup tomików po angielsku. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ax/.153122

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Fani » ndz lis 10, 2019 5:24 pm

Poważnie to niech nasi wydawcy się zastanowią.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Sebek » ndz lis 10, 2019 5:26 pm

Fani pisze:
ndz lis 10, 2019 5:24 pm
Poważnie to niech nasi wydawcy się zastanowią.
+1, najlepiej razem z "Otouto no otto".
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Mormicc » ndz lis 10, 2019 5:39 pm

Widziałem, że manga pod względem tematyki jest porównywana do Shimanami Tasogare, więc kupiłbym napewno.
Angielskie wydanie sobie odpuszczę, bo aż tak mi nie zależy, więc liczę na polskie :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Yuriko » ndz lis 10, 2019 5:46 pm

Fajnie, fajnie. Wydawnictwa lepiej spojrzą na tę serię, aczkolwiek myślę, że to tylko kwestia czasu, aż ktoś to wyda w PL.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » ndz lis 10, 2019 7:34 pm

No ja myślę :D Mami zasługuje na to, żeby mangę w której występuje wydać w Polsce
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Bukafo » ndz lis 10, 2019 10:59 pm

Naprawdę, ta seria jest aż taka dobra, żeby nasi wydawcy zastanawiali się nad wydaniem jej?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » wt lis 12, 2019 1:14 am

Hmmm... nie wiem? W sensie to kwestia subiektywna, na pewno jest wiele osób, którym ta seria nie przypadnie do gustu, bo ma swoje wady (wciąż uważam, że kreacja postaci Futaby jest sporą wadą tej serii, mogłaby zostać dużo ciekawszą postacią bez zmiany dynamizmu relacji głównej czwórki bohaterów) ale myślę, że jest całkiem świeżym powiewem wśród szkolnych szojek? Plus miło jest czytać mangę, która ma postacie LGBT a która 1) nie jest yaoi/shounen-ai 2) nie jest yuri/shojo-ai 3) te postacie nie są postaciami drugo/trzecioplanowymi 4) ich problemy są wzięte na poważnie. No i myślę, że sporo osób LGBT może się utożsamiać z niektórymi sytuacjami i problemami przedstawionymi w mandze? Ukrywanie swoich uczuć i siebie samego, dystans, presja otoczenia, stres gdy ludzie zaczynają coś podejrzewać, uczucie rezygnacji, poczucie bariery między sobą a swoimi przyjaciółmi i rodziną etc. Oczywiście, że nie każdy się będzie z tym utożsamiał, bo są osoby, które są wyoutowane już w szkołach i/albo żyją w nieproblematycznych środowiskach które pozwalają im na bycie sobą, ale nie każdy tak ma, i na pewno są czytelnicy, którzy mogą zobaczyć odbicie siebie w niektórych sytuacjach związanych z bohaterami, w tym, np. ja (z Mami, chociaż tu mniej chodzi o kwestię bycia LGBT a bardziej o kwestię postrzegania płci i tego jak jest się traktowanym, w jej przypadku).
Manga nie jest perfekcyjna i są wątki, które mogłyby byś poprowadzone lepiej, ale imo jak na standardy Japonii w kwestii społeczeństwa LGBT to jest całkiem nieźle. No i manga nieźle radzi sobie z budowaniem napięcia i w pewnym momencie była taka atmosfera, że można ją było kroić nożem.
Touma jest bardzo ciekawą postacią i jego charakter nie sprowadza się tylko do tego że jest token gay w historii, ma też problemy niezwiązane z tym elementem jego postaci i nawiązuje relacje z większością postaci, jego wątek nie jest ograniczony tylko do jego romantic interest i bez problemu jestem w stanie się utożsamiać z pewnymi jego problemami.
Kreska jest naprawdę śliczna (może poza pierwszym tomem, ale jak wspomniałam w swoim pierwszym poście w tym temacie, to pierwszy tom mangi w ogóle nie ukazuje... niczego, w zasadzie. Klimatu, tematyki historii, ani nawet kreski, cała akcja zaczyna się jakoś od drugiego tomu i pierwszy jest tylko wprowadzającym, pozwalającym na nawiązanie pewnych relacji (glównie wokół Futaby) i dopiero potem wokół tego zaczyna być budowana historia.
I ten, no. Mami.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Koichi » czw lis 14, 2019 10:34 pm

Kocurzyca masz dar przekonywania :wink: Ja ogólnie nie znoszę dram i nadmiernie poplątanych relacji, ale tak ładnie opisałaś ten tytuł, że chętnie bym go kupił. I ten czworokąt! Jak najbardziej zdarzają się w życiu takie sytuacje, ale nigdy nie mają happy endu. A ciekawiłoby mnie, jak to autorka poukłada w mandze, więc tak, kupiłbym ją.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Bukafo » pt lis 15, 2019 11:31 am

Mnie w sumie nie przekonałaś (po prostu nie mój typ, gatunek mang), ale zgadzam się z Koichi, że ładnie opisałaś ten tytuł. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Kocurzyca » pt lis 15, 2019 8:32 pm

Koichi pisze:
czw lis 14, 2019 10:34 pm
Kocurzyca masz dar przekonywania :wink: Ja ogólnie nie znoszę dram i nadmiernie poplątanych relacji, ale tak ładnie opisałaś ten tytuł, że chętnie bym go kupił. I ten czworokąt! Jak najbardziej zdarzają się w życiu takie sytuacje, ale nigdy nie mają happy endu. A ciekawiłoby mnie, jak to autorka poukłada w mandze, więc tak, kupiłbym ją.
Z tego co wiem, to chyba nie ma potwierdzone, jakiej płci jest KAITO? Chyba, że jednak jest. Tbh nie wiem.
A dziękuję :D Mam w życiu niezłe rzuty na perswazję!
Nie uważam, by w tej mandze były jakieś szczególnie "poplątane relacje" raczej, imo, wszystko jest całkiem klarowne dla czytelnika i obejmuje główną czwórkę (ewentualnie jeszcze +Mami, ale nie do końca). Plus to nie jest jakiś wybitny dramat, owszem są cięższe i bardziej "dramatowe" wątki ale sporo mangi jest wesołe i przyjemne, to szojka więc raczej wyważa się między dramatem a po prostu szkolną historią o przyjaźni i zauroczeniach.
Bukafo pisze:
pt lis 15, 2019 11:31 am
Mnie w sumie nie przekonałaś (po prostu nie mój typ, gatunek mang), ale zgadzam się z Koichi, że ładnie opisałaś ten tytuł. :)
Dziękuję bardzo! Mój styl pisania jest dosyć... kwiecisty, więc z reguły to tak wygląda, haha.
Nie zależało mi za bardzo, żeby kogokolwiek przekonywać - po prostu chciałam wytłumaczyć, dlaczego (moim zdaniem) wielu osobom może się ta manga podobać. Oczywiste, że nie każdemu przypadnie do gustu i nie każdy musi ją kupić.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1353
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ao no Flag

Post autor: Koichi » sob lis 16, 2019 5:26 pm

Kocurzyca właściwie to nie wiem, tak mi się napisało z rozpędu. Głupi błąd :facepalm: Raczej to będzie facet. Nie wiem? :lol:

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości