ARTE

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

czy kupiłbyś/kupiłabyś ten tytuł gdyby ukazał się w Polsce?

Tak
46
59%
Nie
14
18%
Może
18
23%
 
Liczba głosów: 78

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

ARTE

Post autor: pittegawll » pn lis 12, 2018 3:42 pm

Tytuł oryginalny: Arte
Autor: Ookubo Kei (scenariusz i rysunki)
Wydawca oryginalny: Tokuma Shoten
Gatunek: historyczne, dramat, romans, seinen, okruchy życia
Ilość tomów: 9 nadal powstaje

Fabuła:
Włochy, Florencja, XVI wiek. Szczyt epoki renesansu. Jest to czas odrodzenia sztuki i nauki oraz wielu rewolucji myślowych. Powstają najznamienitsze dzieła sztuki w historii. Młoda dziewczyna imieniem Arte z całych sił pragnie zostać artystką. Po śmierci wspierającego jej pasję ojca, Arte nie może już swobodnie rysować. Matka coraz silniej wywiera na niej presję, by ta znalazła bogatego męża i stanowczo sprzeciwia się artystycznym zapędom córki. Dziewczyna nie chce jednak żyć według obowiązującego schematu jaki panował w tej epoce. Nie w głowie jej dom, dzieci i mąż. Pomimo ambicji nie jest ona traktowana poważnie. Nikt nie chce jej przyjąć na nauki i nawet obejrzeć jej prac. Ponieważ jest kobietą, jest z miejsca dyskryminowana w tej dziedzinie. Arte w napadzie złości i zdeterminowana, ścina swoje piękne, długie włosy na oczach drwiących z niej malarzy. Dziewczyna, swoim szokującym aktem odwagi zwraca uwagę rzemieślnika imieniem Leo, który zabiera ją do swojej pracowni. Arte wyjaśnia mężczyźnie dlaczego tak bardzo chce zostać artystką. Ekscentryczny i niestroniący od alkoholu Leo, postanawia dać jej szansę i pozwala pracować w swoim warsztacie.

Dla miłośników historii i sztuki. Kreska jest bardzo ładna. Postać Arte da się polubić bardzo szybko, chociaż wydaje się nieco naiwna, ale nie ma się co temu dziwić. Ogólnie polecam ten tytuł osobom lubiącym lekkie historie przy których można odpocząć. Ta niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości. Mamy tu przede wszystkim, walkę o własną wolność i tożsamość. Temat dyskryminacji kobiet, ale nie tylko kobiet. Próba wyjścia bohaterów za schematy im przypisane i robienie w życiu tego, czego chcą na prawdę. Ciężka praca na własny sukces i upór w dążeniu do celu. Aktualne zawsze. Wątek miłosny? też jest ;)
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Akiho » pn lis 12, 2018 5:38 pm

Sama niedawno chciałam dać do propozycji, więc cieszę się że ktoś w końcu mnie ubiegł :) Manga naprawdę przyjemna w odbiorze i kreska jest naprawdę ładna
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Kuroneko » pn lis 12, 2018 5:44 pm

To już kolejna manga, która mi się podoba :D Wystarczyły już same okładki by mnie zainteresować. Malarstwo i epoka renesansu tworzy przyjemną atmosferę, a bohaterkę na pewno bym polubiła.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

ARTE

Post autor: zandam » pn lis 12, 2018 10:39 pm

Gdybym nie była aż tak leniwa, sama bym ją zaproponowała. Cudowne ilustracje i bardzo interesująca fabuła. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału na stronie japońskiego wydawnictwa byłam nią zauroczona i chętnie kupię tę mangę, jeśli ktoś postanowi ją wydać ( najlepiej w takim wydaniu jak "Oko Horusa" czy Dziewczynka :p ).

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

ARTE

Post autor: DarkNighty » pn lis 12, 2018 11:19 pm

Oj tak, już sam opis mnie kupił. Świetna, wyróżniająca się tematyka, bardzo ładna kreska. Chciałabym więcej takich tytułów na polskim rynku. Na pewno bym kupiła! :D
Tak samo jak zandam, od razu pomyślałam o ekskluzywnym wydaniu Studia JG. Albo przynajmniej o większym formacie, tak jak w przypadku Emmy. :D
Może kiedyś się doczekamy. Wydawnictwa lubią nas ostatnio zaskakiwać. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: AkaiTsuruyo » wt lis 13, 2018 4:47 pm

Również chciałam ją zaproponować :D Manga bardzo przyjemna chętnie bym brała

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Atom » wt lis 13, 2018 5:52 pm

Brzmi fajnie, dałbym szansę gdyby u nas wyszło.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

ARTE

Post autor: Matii » wt lis 13, 2018 7:17 pm

Tak! Te okładki są cudowne. Biorę od razu.
zandam pisze:
pn lis 12, 2018 10:39 pm
( najlepiej w takim wydaniu jak "Oko Horusa" czy Dziewczynka :p ).
Też widzę tą mangę w tym wydaniu. Idealnie się do niego nadaje. Coś czuję że Studio może być zainteresowane tym tytułem bo pasuje mi jakoś do nich xd
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Kuroneko » pt lip 19, 2019 2:35 pm

ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

ARTE

Post autor: DarkNighty » pt lip 19, 2019 3:32 pm

Świetna wiadomość. ^^ Już się nie mogę doczekać anime!
Ale Studio JG by trafiło, gdyby dzisiaj ogłosiło tę mangę. :P Tak sobie żartuję. Nie robię sobie nadziei. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Alexandrus888 » pt lip 19, 2019 4:14 pm

No, wstrzelili by się ładnie. Tytuł tak bardzo pasuje do ich serii Exclusive! Ale niestety, w tych zapowiedziach mają być krótkie mangi, a 9+ pod takie nie podpada...

Karlan
Status: Offline

ARTE

Post autor: Karlan » pt lip 19, 2019 4:45 pm

Kreska na okładkach trochę przypomina mi Oblubienicę Czarnoksiężnika... :angel:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Bukafo » pt lip 19, 2019 8:13 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lip 19, 2019 4:14 pm
Ale niestety, w tych zapowiedziach mają być krótkie mangi, a 9+ pod takie nie podpada...
Niby nie podpada, a jednak zapowiedzieli dzisiaj serię 11+. I jak to wytłumaczysz? :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Karlan
Status: Offline

ARTE

Post autor: Karlan » pt lip 19, 2019 8:17 pm

Bukafo pisze:
pt lip 19, 2019 8:13 pm
Alexandrus888 pisze:
pt lip 19, 2019 4:14 pm
Ale niestety, w tych zapowiedziach mają być krótkie mangi, a 9+ pod takie nie podpada...
Niby nie podpada, a jednak zapowiedzieli dzisiaj serię 11+. I jak to wytłumaczysz? :P
Zależy, co kto rozumie przez "krótkie" :angel: Skoro Studio porywa się na mangi 30+ tomów, to nic dziwnego że 11+ to dla nich krócizna...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Alexandrus888 » pt lip 19, 2019 10:30 pm

Bukafo pisze:
pt lip 19, 2019 8:13 pm
Alexandrus888 pisze:
pt lip 19, 2019 4:14 pm
Ale niestety, w tych zapowiedziach mają być krótkie mangi, a 9+ pod takie nie podpada...
Niby nie podpada, a jednak zapowiedzieli dzisiaj serię 11+. I jak to wytłumaczysz? :P
Niekonsekwencją? Sianiem dezinformacij? Próbą zmylenia tropów? Spiskiem Iluminatów? Opcji jest wiele.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: nikotynaimalina » pt lip 19, 2019 10:35 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lip 19, 2019 10:30 pm
Bukafo pisze:
pt lip 19, 2019 8:13 pm
Alexandrus888 pisze:
pt lip 19, 2019 4:14 pm
Ale niestety, w tych zapowiedziach mają być krótkie mangi, a 9+ pod takie nie podpada...
Niby nie podpada, a jednak zapowiedzieli dzisiaj serię 11+. I jak to wytłumaczysz? :P
Niekonsekwencją? Sianiem dezinformacij? Próbą zmylenia tropów? Spiskiem Iluminatów? Opcji jest wiele.
To na sto procent byli reptilianie.
Co do ARTE... Gdyby wydali może bym kupiła. Może jak pieniądze by nie uciekały. Ale i tak głosuję na tak, ponieważ podoba mi się opis, plus lepsze to od pustych BLek.

Karlan
Status: Offline

ARTE

Post autor: Karlan » sob lip 20, 2019 9:45 am

Obawiam się, że ludzie jednak wolą te "puste BLki"... :( Z drugiej strony, pojawienie się na naszym ryneczku takich tytułów jak "Oko Horusa" daje nadzieję i temu tytułowi.

Tak czy inaczej, zerknę na pewno na anime. Romanse z sensowną żeńską bohaterką są zawsze mile widziane, no i setting historyczny jest nietypowy.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

ARTE

Post autor: Bukafo » sob lip 20, 2019 10:12 am

Kurczę no, okładki tej mangi są cudne. Opis też mega zachęcający. Historyczny seinen... całkiem możliwe, że bym kupował. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

ARTE

Post autor: DarkNighty » sob lip 20, 2019 11:03 am

Myślę, że na razie Studio JG postanowiło pójść w trochę innym kierunku - ma już Oko Horusa, Oblubienicę, Somali, tę badaczkę od zwierząt... Fire Punch to też manga dla starszego odbiorcy, ale zupełnie inny typ. Tego typu seinenów w tym momencie zbytnio nie mają.

Ale może w przyszłym roku pomyślą o czymś podobnym do Oko Horusa (ciekawa, jak ta manga się sprzedaje). Wtedy może albo Kusuriya, albo właśnie Arte dostaną swoją szansę. <3 Obie mangi wydają się bardzo interesujące, a Studio JG może podtrzymać swoją tradycję, że wydanie exclusive to mangi o wyjątkowych kobietach. :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Karlan
Status: Offline

ARTE

Post autor: Karlan » sob lip 20, 2019 1:13 pm

Ja tam nie mam nic przeciwko, gdyby SJG poszło w taki typ mang :P W zasadzie ze wszystkich wydawnictw, to ich oferta najbardziej mi odpowiada, zwłaszcza jeśli chodzi o fantastykę (Dziewczynka, Oblubienica, Natsume, czekam z niecierpliwością na tego Weterynarza...). Pewnie jak dogonią Oko Horusa to będą rozglądać się za czymś w zamian, ale może niekoniecznie wybiorą coś podobnego. Pamiętam że po zakończeniu Erased pytałam ich na Asku czy mają na oku coś podobnego, i coś tam przebąkiwali, że nie do końca, a potem wspominali o "fajnym tytule dla starszego czytelnika na jesień" i proszę, okazało się że to Fire Punch, a to nijak nie jest podobne :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości