Tenju no Kuni

Zablokowany

czy kupiłbyś/kupiłabyś ten tytuł gdyby ukazał się w Polsce?

Tak
21
81%
Nie
2
8%
Może
3
12%
 
Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Tenju no Kuni

Post autor: pittegawll » pn lis 12, 2018 1:35 pm

Tytuł oryginalny: Tenju no Kuni
Autor: Izumi Ichimon (scenariusz i rysunki)
Wydawca oryginalny: Kodansha
Tytuł angielski: Blissful Land
Wydawca angielski: Kodansha Comics
Gatunek: historyczne, okruchy życia, shounen, romans, komedia
Ilość tomów: 2, nadal powstaje

Fabuła:
Rzecz dzieje się w XVIII wieku w Tybecie. Nastoletni chłopak imieniem Kan Shiba, uczy się by zostać lekarzem. Jego pasją są zioła i spędza wiele czasu na zbieraniu roślin oraz tworzeniu z nich później lekarstw. Pewnego dnia, wracając z gór, zastaje w swoim domu grupę podróżników. Jest wśród nich piękna, młoda dziewczyna, która ma niebawem wyjść za mąż. Następnego dnia okazuje się, że wędrowcy opuścili wioskę. Ku zaskoczeniu naszego bohatera, panna młoda, nie wyruszyła w dalszą drogę. Ślub został z dziwnych przyczyn odwołany, a dziewczyna od teraz ma zamieszkać w domu młodego medyka i jego rodziny. Historia bardzo ładnie narysowana. Dużo ciekawostek kulturowych, medycznych, przyrodniczych. Czas i miejsce akcji sprawiają, że tytuł jest oryginalny. Mamy tutaj powoli rozwijające się uczucie. Bardzo nieśmiały i naiwny chłopak, myślący do tej pory głównie o swoim zawodzie, oraz piękna i bardzo tajemnicza dziewczynę z odległego kraju. Sporo tu humoru. Niemal w każdej scenie znajdziemy zabawne momenty. Manga w bardzo ciepłym i pozytywnym klimacie. Od razu też przychodzi na myśl porównanie do Opowieści Panny Młodej. Idealne dla Studia JG w serii ekskluzywnej.

okładki:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Tenju no Kuni

Post autor: KubciO » pn lis 12, 2018 2:12 pm

Zdecydowanie na tak. Miejsce i czas akcji to duży plus. Motyw z byciem/zostaniem lekarzem też działa na korzyść, bo osobiście nie czytałem nic takiego. Kreska (obwoluty) śliczne.
pittegawll pisze:
pn lis 12, 2018 1:35 pm
Idealne dla Studia JG w serii ekskluzywnej.
Byłoby świetnie. Ten sposób wydania (format, twarda okładka i obwoluta) mi osobiście bardzo odpowiada. Głosuję za!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenju no Kuni

Post autor: Kuroneko » pn lis 12, 2018 3:04 pm

Jestem za. Lubię historyczne mangi, a motyw zostania lekarzem też zapowiada się interesująco. Chętnie widziałabym tę mangę w powiększonym formacie, więc cieszyłabym się, gdyby została wydana w serii ekskluzywnej :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Tenju no Kuni

Post autor: AkaiTsuruyo » wt lis 13, 2018 4:51 pm

Absolutnie tak. Brakuje mnie tego typu tematyki u nas na rynku. Brałabym, tak samo jak moje wymarzone Kusuriya no Hitorigoto :lol:

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości