Tensei shitara Slime Datta Ken!

Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
18
47%
Może
5
13%
Nie
15
39%
 
Liczba głosów: 38

Enzer
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Enzer » czw lis 08, 2018 1:49 am

Obrazek

Tytuł: Tensei shitara Slime Datta Ken
Tytuł alternatywny: That Time I Got Reincarnated as a Slime
Autor: Kawakami, Taiki (Rysunek), Fuse (Scenariusz)
Wydawnictwo: Shounen Sirius
Ilość tomów: 8+
Status: Kontynuowane

Opis: Po tragicznej śmierci trzydziestosiedmioletni pracownik korporacji trafia do innej rzeczywistości. Brzmi znajomo, prawda? Jednak po drodze na tamten świat, ani zaraz po przebudzeniu nie spotyka żadnej pięknej niewiasty i nie dowiaduje się o swoim wielkim przeznaczeniu. Nie. Nasz bohater budzi się w nicości. Nic nie widzi, nie słyszy, ani nie odczuwa. Mogłoby się wydawać, że umarł, a po śmierci czeka go pustka. Na szczęście na jego strwożone myśli ktoś odpowiada. Ten ktoś to swego rodzaju system operacyjny, który pomaga rozeznać się naszemu protagoniście w nowej sytuacji. Szybko orientuje się, że nie jest już człowiekiem, ba, jest istotą od człowieka niezwykle oddaloną, mianowicie Slimem. Bezkształtną galaretą, która tocząc się po ziemi, pochłania wszystko na swojej drodze. Tutaj zaczyna się przygoda. Były mieszkaniec Japonii, przez napotkanego w jaskini smoka zostaje ochrzczony zostaje imieniem Rimuru Tempest. Po czym wyrusza sam odkrywać nieznany mu świat z nieznanej mu dotąd perspektywy. Spotyka po drodze wiele ciekawych i zabawnych osobistości, pomaga podupadłej społeczności zamieszkującej las stanąć na nogi, oraz szuka swojego miejsca w tym przedziwnym świecie.

Opinia: Witajcie wszyscy, manga którą postanowiłem dziś zaprezentować, może być już wam znana z okazji wychodzącego w sezonie jesiennym 2018 anime, które zyskało już niemałą widownię, oraz zostało całkiem ciepło przyjęte. (4 miejsce w rankingu popularności sezonu na malu oraz średnia ocen na poziomie 8.25) Zapewne jak większość osób na początku podchodziłem do tego tytułu z rezerwą, w końcu sam opis przedstawia nam w miarę typowego isekaia (opowieść o bohaterze z naszego świata, który zostaje wciągnięty do innego ). Jednak szczegóły tworzą różnice, a postać głównego bohatera, która od pierwszych minut serii przestaje być człowiekiem, nawet nie jest szczegółem, a sporą zmianą w równaniu. Właśnie owa postać bez wątpienia jest największą zaletą tej mangi. Zabawna, odważna, ale przez swoją zewnętrzną powłokę musząca się cały czas konfrontować z oczekiwaniami innych postać, która z czasem nabiera głębi, a nowe ciało ma spory wpływ na zmiany w jej postrzeganiu rzeczywistości. Oglądanie świata z perspektywy małego gluta daje mnóstwo radochy, ale na tym nie kończą się atrakcje owej mangi. Główną osią fabuły jest swego rodzaju "budowanie państwa". Motyw ten był już nieraz eksploatowany w przeróżnych seriach, jednak tutaj wychodzi on nad wyraz dobrze. Kolorytu dodaje perspektywa, społeczności złożonej z leśnych potworów, których designy są na wysokim i przyjemnym dla oka poziomie. Z tych potworów wywodzą się także początkowi towarzysze naszego slima, którzy w trakcie trwania mangi dostają troszkę miejsca w blasku jupiterów i autor pozwala im z prostych klisz rozwinąć się w pełnoprawne postaci. Z czasem historia nabiera tempa, a sielanka zaczyna zamieniać się w walkę o przetrwanie i ma w swoim arsenale kilka przemyślanych zwrotów akcji. Reasumując, seria naprawdę jest godna uwagi i wyróżnia się na tle innych o podobnej tematyce, polecam. :)

Ps. Wiem że już swego czasu ktoś zaproponował tę mangę, jednak minęło już sporo czasu, wyszło anime, i z całym szacunkiem dla autora poprzedniej prezentacji, myślę że nie została ona odpowiednie przedstawiona. :)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 618
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Tomek » czw lis 08, 2018 8:53 pm

Lepsza byłaby light novelka do poczytania jako pierwowzór całej historii, a potem opcjonalnie manga jako bonus.

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: KortezProPlayer » czw lis 08, 2018 10:36 pm

Tomek pisze:
czw lis 08, 2018 8:53 pm
Lepsza byłaby light novelka do poczytania jako pierwowzór całej historii, a potem opcjonalnie manga jako bonus.
Popieram

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Reviolli » śr lis 14, 2018 8:57 pm

Nad LN bym się zastanowił bo jest pierwowzorem. I według mnie dość szybko traci impet i oryginalność. Albo inaczej po prostu moje oczekiwanie co do tego tytułu całkowicie rozjechały się w porównaniu do stanu faktycznego.
► Pokaż Spoiler
Zaś co do wersji mangowej to sam nie wiem, jeśli ma to być to samo co w LN tylko z rysunkami to podziękuje. Chodzi tu o to że LN po 3 lub 4 tomie traci swój charakter, a zaczyna podążać sztampowymi ścieżkami, nie dodając za dużo od siebie.

Podejrzewam że anime zakończy się na 3 tomie (ln) gdzie materiał był dobry.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
W tym momencie jestem trochę zbyt surowy. Więc napisze tak.
Jeśli szukasz prostej historii, w miarę radosnej (choć zdarzają się smutniejsze momenty) z OP głównym bohaterem, słodkimi i kochającymi go postaciami wsparcia/drugiego planu (choć tu jest nawet dość sporo mężczyzn) to jest to tytuł dla Ciebie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Valir
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Valir » sob gru 15, 2018 11:30 am

Zdecydowanie kupię! W powieści jest zawsze więcej szczegółów niż w anime. Ciekawią mnie wątki, które mogłyby zostać pominięte :D

Padrente
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Padrente » pn gru 24, 2018 11:20 pm

Z wielką chęcią kupił bym mangę! Anime jest fantastyczne więc z pewnością manga jeszcze lepsza i z pewnością zawiera masę smaczków pominiętych w anime :D

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Tensei shitara Slime Datta Ken!

Post autor: Mammoth » czw gru 27, 2018 6:58 pm

LN Tak
Mangi Nie
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości