Ijiranaide, Nagatoro-san

Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
74
51%
Może
9
6%
Nie
63
43%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Canis » wt lis 06, 2018 3:37 pm

Obrazek
Tytuł alternatywny: Proszę, nie dręcz mnie Nagatoro
Autor: 774
Gatunek: komedia(?), romans(?), okruchy życia
Liczba tomów: 10+ (wychodzi)
Rok: 2017
Wydawnictwo: Kodansha (Magazine pocket)
Anime: 12 odcinków


Opis: Codzienność dwójki uczniów, gdzie uczennica dręczy starszego od siebie kolegę. Tylko tyle i aż tyle.
Przeczytajcie opinię do końca!

Opinia: Osobiście nie lubię historii, gdzie bohaterom dzieje się krzywda, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Stronię od nich. Tymczasem tu, Nagatoro dręczy swojego senpaia kiedy tylko ma okazję. I nie są to zwykłe uszczypliwości, ale dręczenie, które często doprowadza chłopaka do łez. Czemu więc tego nie rzuciłem, a jeszcze to reklamuję?
1. Całość ma w sobie coś uzależniającego. Pomimo, że współczułem chłopakowi, nie mogłem wyjść z podziwu nad finezją z jaką dziewczyna go dręczy.
2. Jest całkiem możliwe, że Nagatoro zakochała się w swoim senpaiu. Jeśli ta teoria by się potwierdziła, to dostalibyśmy najbardziej nieszablonową tsundere w dziejach. Nowy gatunek, tsundere 2.0, takiej heroiny jeszcze nie widzieliście.
3. Kreska. Twarze postaci, a zwłaszcza naszej sadystycznej kouhai, to prawdziwe mistrzostwo. Wystarczy spojrzeć i już wiadomo, co naszej sadystce chodzi po głowie. Zmianę atmosfery można wyczuć, jedynie patrząc na bohaterów. Próbki w spoilerze poniżej.

Przed oddaniem głosu, (bardzo!) polecam zapoznać się z pierwszym rozdziałem mangi.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz maja 09, 2021 8:56 am przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Fani » wt lis 06, 2018 10:07 pm

Mangę kojarzę głównie z twitterowych memów xD. Jeśli tytuł jest choć w części tak memiczny jak pokazują go internety to z ciekawości sprawdziłbym co to jest xD.

Btw. motyw dokuczania męskiemu bohaterowi przez kręcącą się przy jego boku heroinie jest ostatnio (z tego co zauważyłem) dość popularny.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Ogi » ndz lis 11, 2018 9:12 pm

Dobiłem do 25 rozdziału i kontynuować raczej nie będę. O ile na początku pomysł ten wzbudzał we mnie zainteresowanie, tak z każdym kolejny rozdziałem lektura stawała się coraz bardziej męcząca i powtarzalna. Zdawałem sobie sprawę, że to wszystko może się opierać na jednym schemacie, ale po czasie robi się to nudne. Kropkę nad "i" postawiły koleżanki Hayase. Wiecie jak to bywa w takich romansidłach. Najpierw przedstawia i eksploatuje się relacje głównych bohaterów, by z czasem wprowadzać nowe postaci, które mają na celu odciążenie tych głównych i nadanie nowych elementów do przedstawianej historii. Problem jest taki, że te postacie robią dosłownie to samo co główna bohaterka, mając na celu wymuszenie w niej typowego trybu "heroiny".

Mimo wszystko niezdecydowanym polecam spróbować, bo pomysł wydaje się całkiem fajny, tylko gorzej z realizacją, ale być może znajdziecie w nim coś dla siebie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Bukafo » ndz sie 11, 2019 5:15 pm

Od razu mówię nie. Nie lubię postaci tsundere, a tym bardziej głównych postaci tsundere, które obierają sobie za cel jakiegoś chłoptasia. Opis mnie nijak nie zachęcił.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: nikotynaimalina » ndz sie 11, 2019 8:04 pm

Jestem za, ale czy ja wiem czy Nagatoro to tsundere? Często pokazuje, że coś do tego typka czuje, więc czy to się zalicza? ;-; Sama nie lubię tsundere, ale jeśli Hayase jest owym denerwującym cosiem, to ją akurat lubię. ;D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Yuriko » ndz sie 11, 2019 8:47 pm

Prawdopodobnie kupiłabym jeden tom na spróbowanie, a później to już kwestia co tam by się wydarzyło.

HelderWafer
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: HelderWafer » ndz sie 11, 2019 8:48 pm

Jestem za. To co się aktualnie dzieje w mandze się bardzo dobrze czyta. Co prawda początek bardzo ciekawy nie jest, ale im dalej tym lepiej.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1216
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 27, 2020 8:47 pm

Zwykła edycja lepsza. Nie mogę się doczekać, gdy Vertical dojdzie do tego momentu. Aktualnie w tym tygodniu przyszedł mi dopiero 2 tom. Przeczytane w 20 minut i znowu 3 miechy czekania. :(

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Avatar97 » czw kwie 30, 2020 9:39 am

Przeczytałem kilka rozdziałów i gdyby wychodziło w Polsce to na pewno bym kupował.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 618
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » czw kwie 30, 2020 2:16 pm

Oczywiście, że jestem za wydaniem. Jedyna manga, którą kupuję cyfrowo po angielsku na BookWalkerze :D
https://global.bookwalker.jp/series/228 ... -nagatoro/

Wychodzi dość drogo w porównaniu do czasu czytania (pierwszy tom był kiedyś w promocji za nieco ponad dolara), ale jak autor tematu wspomniał ta manga ma w sobie coś uzależniającego. Komiks rysowany profesjonalnie i ładnie, są kadry dynamiczne, jednocześnie mam uczucie obcowania z czymś tworzonym przez jakiegoś młodego, zdolnego nastolatka w szkolnym zeszycie podczas lekcji (tak po prawdzie manga pierwotnie wychodziła na pivixie). Ze stylu autora przemawia jakaś taka świeżość, pasja, radość.

Humor kolejnych historyjek niby oparty na tym samym - na stalkowaniu i terroryzowaniu protagonisty, ale potrafi to być satysfakcjonujące (lubię ten isekai-owy wątek... z Nekotoro :lol:). Podoba mi się, jak niektóre akcje bohaterki czasem obracają się wobec niej. Generalnie ta mała dziołcha to bezczelna hipokrytka, sądząc po kadrach "na końcu". :D

Kupiłem sobie też z ciekawości, w podobnym klimacie także znajdujący się kiedyś w promocji na serwisie pierwszy tom Uzaki-chan Wants to Hang Out! (jej bohaterka wywołała w Japonii swoimi piersiami dramę z lewej strony :lol:, za niedługo powinno być anime). Niby zabawne, ale jakoś mnie to tak bardzo nie złapało jak w przypadku Nagatoro.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1216
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Mr.Chiquita » czw kwie 30, 2020 2:41 pm

Ja polecam jeszcze "Yancha Gal no Anjou-san", podobne, a często nawet lepsze. W każdym razie, mnie bardziej pasuje relacja i wątek uczuciowy między bohaterami. Niestety nikt nie chce tego wydać w sensownym języku. :/

Również na podobnym motywie, ale dla dużo młodszego czytelnika, opiera się "Karakai Jouzu no Takagi-san" (po angielsku do dostania od Yen Press).

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Avatar97 » czw cze 18, 2020 1:17 pm

Dla mnie wygląda wspaniale

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Narii » czw lip 02, 2020 11:51 am


Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Avatar97 » pn lip 13, 2020 3:26 pm

Banzai!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3286
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 26, 2020 11:19 am

Specjalna zwiastuje do bólu sztampowy i schematyczny shounen. Nie ma tego CZEGOŚ. Ale zdecydowanie to jest w edycji zwykłej :twisted:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 618
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » pn paź 26, 2020 2:17 pm

3 listopada wychodzi za to cyfrowo 4 tom po angielsku na Bookwalkerze :)
https://global.bookwalker.jp/ded9912228 ... agatoro-4/
Obrazek

Trzeci tom był moim ulubionym z dotychczasowych ze względu na większą ingerencję wścibskich koleżanek protagonistki. :mrgreen:
Mr.Chiquita pisze:
czw kwie 30, 2020 2:41 pm
Również na podobnym motywie, ale dla dużo młodszego czytelnika, opiera się "Karakai Jouzu no Takagi-san" (po angielsku do dostania od Yen Press).
Z Takagi-san mam ten problem, że protagonistka jest bystra, a protag - głupi jak but. Zbyt to jednostronne i w dłuższym okresie nudne - najbardziej w tym anime podobały mi się przygody trójki koleżanek z klasy głównych bohaterów.

W Nagatoro para jest pomimo odmiennych osobowości na równym poziomie, a pomysły dziewczyny nie przynoszą często takich efektów jakie by chciała. Urocze , zabawne, lekkie czytadło do poduszki. :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Kocurzyca » pt lis 06, 2020 3:30 pm

Zgadzam się. Ten drugi głos który podlinkowałeś bardziej do niej pasuje. Chociaż nie jestem zainteresowana oglądaniem anime bo nie przepadam za mangą :P Jednakże ten głos który dla niej wybrali momentami za bardzo brzmi jak małe dziecko.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 618
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » pt lis 27, 2020 2:41 pm

Do 30 listopada na Bookwalkerze można "nabyć" cyfrówkę pierwszego tomu "Don't Toy With Me, Miss Nagatoro" po angielsku w cenie 1,10 dolara / 109 jenów.
https://global.bookwalker.jp/de029b8195 ... agatoro-1/
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 618
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » sob sty 09, 2021 5:48 pm

12 stycznia na BookWalker trafi anglojęzyczna wersja 5 tomu "Ijiranaide, Nagatoro-san" :)
https://global.bookwalker.jp/ded17430c3 ... agatoro-5/
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Canis » czw sty 21, 2021 7:46 pm

Zwiastun wygląda niespodziewanie dobrze. Jest nadzieja że anime wyjdzie poprawnie. :)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości