Ijiranaide, Nagatoro-san

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
74
51%
Może
9
6%
Nie
63
43%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Kocurzyca » czw sty 21, 2021 10:18 pm

Och to mi na odwrót, jak zobaczyłam Nagatoro ruszającą się i z głosem to znielubiłam ją jeszcze bardziej :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Monsterlight » wt mar 16, 2021 10:38 am

Manga mi się strasznie nie podobała i ją porzuciłam po kilku rozdziałach, ale może spróbuję jeszcze z anime jak wyjdzie, skoro wszyscy się tak jarają tą serią.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » śr mar 17, 2021 4:15 pm

23 marca wychodzi cyfrowo 6. tom mangi "Don't Toy With Me, Miss Nagatoro" po angielsku (link dla osób od 18 lat :lol: )
https://global.bookwalker.jp/de492cf6f1 ... agatoro-6/
Obrazek

Manga z tego co wiem wydawana dotychczas w trybie 3-miesięcznym, a tutaj wolumin publikowany jeden miesiąc wcześniej. Myślę, że to nie przypadek i amerykański oddział Kodanshy przeczuwa lub wie, że fabuła anime (pierwszy sezon?) skończy się na tym tomie. Siódemka pewnie wyjdzie w czerwcu, więc robią chyba płynne przejście na historię papierową dla odbiorców anime. :mrgreen:

Sam mam takie odczucia, bo w piątym tomie "zaczyna się coś dziać" w pewną stronę. Nawet sceny w ostatnim trailerze (zwłaszcza jedna) potwierdzają takie plany.

PS Sumire Uesaka w roli Nagatoro to jednak majstersztyk :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » śr mar 24, 2021 11:14 pm

Anime "Don't Toy With Me, Miss Nagatoro" w wiosennym streamingowym lineupie Crunchyrolla na Polskę ^^
https://www.youtube.com/watch?v=4rQ1CJQZvzQ

Miła niespodzianka. Myślałem, że to raczej Funimation otoczy tą serię swoją "opieką", albo Sentai.

Awatar użytkownika
paweloszu
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 27, 2019 3:31 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: paweloszu » pt kwie 09, 2021 4:31 pm

W najnowszym bundlu od Kodanshy na HumbleBundle można nabyć między innymi Nagatoro. Po jednym tomiku w każdym progu kwotowym. LINK

Siódmy tomik amerykańskiego wydania ma mieć premierę już 11 maja, widać, że wydawca wyczuł pieniądz i chce wykorzystać hype związany z anime, którego pierwszy odcinek zostanie wyemitowny już jutro. Okładka:
► Pokaż Spoiler
Jako bonus Teledysk do openingu w wykonaniu Sumire Ueasaki.

Od siebie szczerzę polecę tę mangę każdemu szukającemu niesztampowego romansu. Z tomiku na tomik widzimy postępy w relacji głównych bohaterów, a akcje z koleżankami Nagatoro dodają urozmaicenia i kolorytu. W szczególności najnowsze rozdziały z turniejem judo trzymają w napięciu i z niecierpliwością wyczekuję rozwoju akcji.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Canis » sob kwie 10, 2021 9:36 pm

Pierwszy tekst to: "TV anime, Ijiranaide, Nagatoro-san, czołówka bez napisów".
Drugi to: Odcinek drugi, Marzenie senpaia się spełniło! Strzałeczka senpai!, TV anime, Ijiranaide, Nagatoro-san"
Tak na szybko przetłumaczone. :wink:

Awatar użytkownika
carlglue
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 25, 2020 11:35 am
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: carlglue » wt kwie 13, 2021 7:29 pm

kiedyś z ciekawości jakie jest źródło tylu fajnych memów, ale nie dotrwałem nawet 10 rozdziałów. postać nagatoro mnie okropnie odrzuca mimo przyjemniej kreski i ciekawego zarysu fabuły - nie znoszę postaci tsundere, a tutaj jest coś więcej niż zwykłe tsundere.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » wt kwie 13, 2021 8:20 pm

Obejrzałem pierwszy odcinek adaptacji i jest świetnie. Animacja na poziomie, muzyka fajnie dobrana (zwłaszcza ten BGM grozy), nawet piosenka tytułowa, która na etapie audio średnio mi przepadła do gustu, ostatecznie z pstrokatym openingiem sprawdza się. :)

Duży szacunek dla pracy voice-actingowej Sumire Uesaka. Kapitalnie odegrała rolę tytułowej (na razie bardzo) popierniczonej dziewczyny. Zwłaszcza rozbawił mnie moment, w którym Nagatoro dubbinguje dymki z tandetnego komiksu protagonisty (nowa, żeńska odmiana Mamoru Miyano?). Wydaje mi się, że aktorka miała dobrą zabawę podczas nagrywania :D

Jedno co mi się nie podoba to olanie tych plansz pomiędzy rozdziałami. Oglądając teraz anime czuję jakby mi czegoś tam brakowało, jakieś choćby prostej konkluzji.
► Pokaż Spoiler
No i w sumie niepotrzebny slapstick z tym wrzuceniem bohatera do kanału. W mandze po prostu upada na twarz, po czym Nagatoro chyba stwierdza to samo.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » pn kwie 19, 2021 8:16 pm

Jestem na razie zachwycony adaptacją. Pierwszy odcinek obejrzałem w poprzednim tygodniu trzy razy. Drugi wczoraj i już mam ochotę dzisiaj na ponowny seans (za szybko te 25 minut minęło :mrgreen:). Minki i zamieszanie, jakie wywołuje wokół siebie główna bohaterka sprawiają mi więcej radości niż w komiksie :)

Gdy zobaczyłem pierwszy plakat i projekty postaci myślałem, że animacja będzie na poziomie Uzaki-chan (czyli pomijając jakość pierwotnego materiału - warsztatowo wyszło poprawnie, ale jednocześnie bez większego charakteru). Patrząc jednak na poziom przyłożenia się do komicznych scen wygląda to jakby studio traktowało ten serial za projekt A :D

Seria wydaje się jedną z popularniejszych anime tego sezonu. Co prawda nie mamy jakiś oficjalnych informacji, ale porównując same liczby wyświetleń fragmentów różnych produkcji na youtube'owym kanale Crunchyrolla (a także liczbę ocen na samym serwisie przy odcinkach) widać, kto jest języczkiem uwagi. Widzę, że scena z drugiego odcinka ma już więcej wyświetleń niż te z pierwszego, więc najwyraźniej, pomimo (dzięki) zgrzytom twitterowych czy malowych melepetów, zainteresowanie rośnie :)

Argumentacja (a raczej hipokryzja) tej grupy to temat niewarty za bardzo komentowania...
Obrazek

---

PS Co do wampiryzmu w drugim odcinku - autor w czasach hentai-owych narysował doujin o niejakiej "Yupiel-sama" :lol:
Obrazek Narysował też wiele "innych rzeczy", więc cieszmy się, że jest teraz tutaj razem z nami w mainstreamie. Nigdy nie za późno na poprawę ;)

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tequilka » sob kwie 24, 2021 10:27 am

Z mangą jestem na bieżąco, ponadto teraz zaczęłam anime i... mówiąc ogólnikowo manga lepsza, w sensie - dużo lepiej mi się czyta niż ogląda tą serię. W mandze Nagatoro nie jest aż tak przesadnie wkurzająca i jakoś tam te żarciki lepiej wybrzmiewają.
Przy anime się trochę "męczę" a to chyba nie jest dobry znak ;/

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » sob kwie 24, 2021 4:12 pm

Skoro mowa o mandze to oferta dla tych, którzy chcą ją legalnie przeczytać i nadrobić oficjalne zaległości:

Paczka cyfrowych 6 pierwszych tomów komiksu po angielsku na Bookwalkerze za 32,18 dolarów (-40%). Oferta dostępna do 17 maja:
https://global.bookwalker.jp/de31720c4a ... atoro-1-6/
Obrazek

Wczoraj wyszła też w Japonii antologia z krótkimi oneshotami różnych, innych twórców za 600 jenów:
https://bookwalker.jp/de4fbbf9a6-c50b-4 ... 18afd52fe/
Ale to info dla ludzi znających japoński.

Co do poziomu mangi i anime to też bardziej lubię komiks, ale w dużej części z powodu narracji historii, która powstała pod te pierwsze medium. Zgodzę się też, że Nagatoro w komiksach nie była tak "tak przesadnie wkurzająca" (myślę, że to wina braku adaptacji tych kadrów pomiędzy rozdziałami).

Z drugiej strony niemniej podoba mi się to, jak podkreślono jej sukowatość w pierwszych rozdziałach. Człowiek czytając późniejsze woluminy czasem zapomina, że bohaterka była na początku "Top10 antagonistów anime", bądź jak to woli - piekącym wrzodem na tyłku, aby dopiero z czasem złagodnieć ;) Ogólnie lubię tą postać, bo jest takim chodzącym uosobieniem nieprzewidywalnego perpetuum mobile, huraganu - nie wiesz nigdy, jakie zamieszanie po sobie zostawi. W przypadku Takagi wiadomo kto zawsze postawi na swoim, Uzaki jest fajna, ale autor za bardzo wszystko nakierowuje na jej piersi.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » pn maja 03, 2021 4:48 pm

Liczba wyświetleń openingu Nagatoro przekroczyła 2 miliony :)
https://www.youtube.com/watch?v=x-AHnwQPf9s

Co jest całkiem niezłym wynikiem patrząc, że wrzucony prawie dwa tygodnie wcześniej OP nowego, hype'owanego Shaman Kinga ma jedynie 1,4 mln. Już nie mówiąc o tym, że King Record ma dziwną manierę wrzucania losowych filmików na yt na start z wyłączonymi łapkami (jakby czegoś się bali), co obniża popularność wrzucanych przez nich piosenek/openingów.

Czwarty odcinek pochłonięty. Przyznam, że zapomniałem o tej scenie z myciem rąk - doceniam za wyobraźnie :lol: Reszta odcinka to też złoto, przede wszystkim doceniam ten moment, mogę podziwiać klatka po klatce :)
► Pokaż Spoiler
Jedynie mam trochę pretensji do zakończenia ostatniej historii w odcinku.
► Pokaż Spoiler
Mam nadzieję, że stał za tym jakiś ważny powód. Może twórcy anime uznali, że za wcześniej na taki motyw (już teraz historia w anime idzie nieco szybciej niż w mandze) i szykują coś takiego na późniejszą historię, bądź koniec sezonu.

PS Może by tak Nagotoro w Polsce wydała Akuma? :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » sob maja 08, 2021 11:12 pm

Wygląda na to, że szósty odcinek będzie zawierał w sobie rozszerzoną wersję historii z Nekotoro (drugi tom mangi - z tego co pamiętam miało to miejsce jeszcze przed "bliższym poznaniem" Paisena z Gamo i Yoshi). Wreszcie! :D

No i para wymieniła się kontaktami w 5 odcinku. Podejrzewam, że w następnym lub kolejnym po nim odcinku pojawi się pewna, bonusowa ecchi historia z końca pierwszego tomu ;) Autorzy tym samym naprawią pewną drobną niespójność chronologiczną występującą w mandze.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » wt maja 11, 2021 2:54 pm

Dzisiaj wyszedł fizycznie/cyfrowo 7 tom Nagatoro po angielsku:
https://global.bookwalker.jp/de073f8098 ... agatoro-7/
Obrazek

Na razie wszystko wskazuje nadal na to, że prawdopodobnie historia w nim zaczyna się tam, gdzie skończy się fabuła (pierwszego sezonu) anime.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tomek » pt maja 14, 2021 1:41 pm

Teaser 6. odcinka na twitterze - poza Nekotorą będzie też event, który musi zaliczyć każde szanujące się anime ;)
https://twitter.com/nagatoro_tv/status/ ... 5420937216
W siódmym pewnie będzie festyn.

Miesięczny ranking Bookwalker - wrzucam, aby polskie wydawnictwa wiedziały, jakie to światowe dziedzictwo kultury omija nasz kraj ;)
Obrazek

W wersji tygodniowej trochę gorzej, bo niedawno wyszedł m.in. tom innej wichrzycielki, ale Bundle (dostępny do 17 maja) jeszcze się trzyma:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Tequilka » pt maja 14, 2021 3:27 pm

Osiem Macek czeka na jakąś licencję - może się uda :3

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Sebek » pt maja 14, 2021 3:33 pm

Tequilka pisze:
pt maja 14, 2021 3:27 pm
Osiem Macek czeka na jakąś licencję - może się uda :3
To tu jest jakas erotyka?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Yuriko » pt maja 14, 2021 4:08 pm

Ta seria chyba naprawdę jest taka świetna, skoro ludzie dodają teasery kolejnych odcinków xD

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Kocurzyca » pt maja 14, 2021 4:19 pm

Sebek pisze:
pt maja 14, 2021 3:33 pm
Tequilka pisze:
pt maja 14, 2021 3:27 pm
Osiem Macek czeka na jakąś licencję - może się uda :3
To tu jest jakas erotyka?
O ile mnie pamięć nie myli to na poziomie shojki dla piętnastolatków czy coś. Moja pamięć może być zamglona bo porzuciłam czytanie po jakimś trzecim tomie ale nie ma tam żadnego konkretnego ecchi ani nic. Kojarzą mi się za to jakieś żenujące sceny z wykręcaniem sutków ale może mi się myli z jakąś inną nudną manga. A może tutaj było dziubanie po boczkach. Nie pamiętam :?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ijiranaide, Nagatoro-san

Post autor: Sebek » pt maja 14, 2021 4:25 pm

Kocurzyca pisze:
pt maja 14, 2021 4:19 pm
O ile mnie pamięć nie myli to na poziomie shojki dla piętnastolatków czy coś. Moja pamięć może być zamglona bo porzuciłam czytanie po jakimś trzecim tomie ale nie ma tam żadnego konkretnego ecchi ani nic. Kojarzą mi się za to jakieś żenujące sceny z wykręcaniem sutków ale może mi się myli z jakąś inną nudną manga. A może tutaj było dziubanie po boczkach. Nie pamiętam :?
Dlatego pytam, bo tez nic obscenicznego nie pamietam. Ten tytul wydawal mi sie idealny do glownej linii, czy tez dla Waneko, czy innego wydawnictwa.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości