Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy ten tytuł Cię interesuje?

Tak
13
43%
Może
4
13%
Nie
13
43%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai

Post autor: Kuroneko » wt wrz 18, 2018 12:48 pm

ObrazekObrazek

Tytuły alternatywne: Defying Kurosaki-kun, The Black Devil and The White Prince, Verliebt in Prinz und Teufel?
Liczba tomów: 12
Status: kontynuowana
Autor: Makino
Wydawca: Kodansha
Rodzaj: dramat, romans, shojo

Opis: Uczennica Yu Akabane zaczyna nowy rok szkolny postanowieniem, że się zakocha. Podkochuje się w popularnym chłopaku o imieniu Takumi Shirakawa. Jego dziewczyny nazywają białym księciem. Niestety koło niego kręci się najmniej popularny uczeń szkoły. Przezwisko Kuro to czarny diabeł. Mówi się, że jest niesympatyczny i brutalny. Pewnego razy Yu wreście zbliża się do Shirakawy, jednak w tym momencie Kuro im przeszkadza.

Yu musi się wprowadzić do akademika, ponieważ jej ojciec dostał pracę w innej miejscowości. Po drodze spotyka Shirakawę, który pomaga jej znaleść budynek. Przed akademikiem spotykają wściekłego Kuro. Ma on gumę do żucia we włosach, którą inny lokator akademika bezmyślnie wrzucił do ogrodu. Yu obawia się, że Kuro zaatakuje wystraszonego chłopaka, więc wkracza do akcji. Obcina Kuro włosy. O dziwo, z nową fryzurą w szkole już się go nie tak obawiają. Kilku dziewczynom nawet zaczyna się podobać. Jak Kuro zareaguje na swój nowy image?

Moje zdanie: Jak można było się spodziewać, Kurosaki nie jest taki zły jak mówią ludzie. Jednak czasami zachowuje się gburowato lub bezczelnie. Shirakawa jest jeszcze ciekawszym bohaterem. Jest zbyt perfekcyjny, ale za tą fasadą wydaje się coś ukrywać. Lubię także główną bohaterkę. Yu z jednek strony jest silna i potrafi się przeciwstawić Kuro, z drugiej strony jest zauroczona Shirakawą i przejmuje się np. gdy ktoś zobaczy ją bez makijażu.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai

Post autor: Szarlotka » wt wrz 18, 2018 7:15 pm

Z opisu i po lekturze pierwszych rozdziałów wydaje się przyjemna w czytaniu ale bardzo przewidywalna :( . I liczba tomów 12+ też mało zachęca. Zaznaczyłam "może"- zależy w ilu tomach zamknie się historia

laina2
Status: Offline

Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai

Post autor: laina2 » czw sty 10, 2019 9:36 am

Czytałam tą mangę po angielsku - jest super. Bardzo bym chciała, żeby była wydana po polsku. Uwielbiam ją :D .
Jeśli chodzi o ilość tomów, to moim zdaniem nie będzie ich dużo, około 16-18. (oczywiście jest to tylko moja opinia)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości