Fire Force

Zablokowany

Czy jesteś za wydaniem tej mangi w Polsce?

Tak
19
40%
Może
10
21%
Nie
18
38%
 
Liczba głosów: 47

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Fire Force

Post autor: MikQa12 » sob lip 28, 2018 4:36 pm

Tytuł: Fire Force (Fire Brigade of Flames)
Gatunek: shounen, akcja, supernatural, komedia, szkolne życie, ecchi, dramat
Autor: Atsushi Ohkubo
Liczba tomów: 13+
Status: Trwa
Anime: Jest
Obrazek
Opis:W tym świecie występuje coś, czego wielu nie może zrozumieć, a jest to zjawisko niezwykle powszechne i niebezpieczne, które przeraża nawet na samą myśl o tym – samospalenie. W najmniej oczekiwanych momentach ludzie ni stąd ni zowąd zaczynają płonąć żywcem i umierają. Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie to się zdarzy, a tym bardziej kogo to spotka. Jednak jest nadzieja i właśnie nią są ludzie, którzy są w stanie kontrolować ogień, czyli Żołnierze Ognia, zaś ich organizacje zwane są Specjalnymi Brygadami Pożarniczymi.

Shinra Kusakabe jest właśnie takim człowiekiem – potrafi samoczynnie zapalać swoje stopy, dzięki czemu dostaje się do Ósmej Specjalnej Brygady Pożarniczej, a jego marzenie o zostaniu bohaterem nabiera sensu. Mimo tego Shinra ma też inne pragnienie; dowiedzieć się o pożarze sprzed dwunastu lat, w którym zginęli jego mama i młodszy brat, natomiast on sam, mały chłopiec z nieco przerażającym uśmiechem, ujawniającym się podczas gdy jest zdenerwowany, został winowajcą śmierci rodziny.

Czy uda mu się odkryć prawdę? Dowie się, gdzie jest bliska mu osoba? Co skrywa się pod całą działalnością Specjalnych Brygad Pożarniczych? Czym spowodowane są te samospalenia ludzi? I co najważniejsze: czy Shinra jest bohaterem czy diabłem?

(opis nie jest mój, wzięłam go z tej strony https://pisarskieinspiracje.wordpress.c ... strazacki/)

Gdy pierwszy raz zobaczyłam mangę stwierdziłam, że rysunkowo i klimatem podobna jest do Soul Eatera, postanowiłam, że to sprawdzę i okazało się, że rzeczywiście jest to nowa manga od tego samego autora. Poczytałam trochę pierwszych rozdziałów i stwierdziłam, że tytuł jest naprawdę warty wydania, dlatego wszystkim zainteresowanym, a w szczególności tym, którym spodobał się poprzedni tytuł autora polecam zapoznać się z mangą. ^^
Ostatnio zmieniony sob cze 22, 2019 11:47 am przez MikQa12, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Fire Force

Post autor: Yuriko » ndz lip 29, 2018 8:52 pm

Mangi nie znam, opis brzmi ciekawie, spróbowałabym i zobaczyła z czym to się je.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Fire Force

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 14, 2018 9:13 am


Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Fire Force

Post autor: MikQa12 » sob cze 22, 2019 11:46 am

Tutaj wrzucam okładki tomów, jakby ktoś był ciekawy i nie chciałby szukać:
► Pokaż Spoiler
I tak jeszcze od siebie dodam, że anime wychodzi 6.07.19r., więc jeśli ktoś nie jest przekonanym sprawdzeniem papierowej wersji, to zawsze może zerknąć na anime. ^^

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fire Force

Post autor: ociesek » ndz cze 23, 2019 8:15 am

Ooo, nie wiedzialem, ze zrobil to koles od Soul Eatera! Okladki miodne mocno, bralbym.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Fire Force

Post autor: Meliona » ndz cze 23, 2019 10:21 am

A ja się zastanawiałam, po co na każdej okładce jest napisane, że to od autora Soul Eatera, bo przecież widać po kresce :lol:
A nie czytałam nic od tego autora - tylko anime SE widziałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Fire Force

Post autor: nikotynaimalina » pn cze 24, 2019 9:56 am

Zaglosowałam na może, ponieważ naprawdę lubię Soul Eatera, ale nie wiem, czy kupiłabym to... Jakby wyszło, to może... :D

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Fire Force

Post autor: MarcinManga » śr wrz 04, 2019 2:35 pm

Okładka tomu 19
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Fire Force

Post autor: MikQa12 » pn wrz 16, 2019 4:58 pm

Manga zostanie wydana przez Waneko! :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości