Sense

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sense

Post autor: kesah » pt lip 13, 2018 11:52 am

Obrazek

Tytuł japoński: センセ。
Tytuły alternatywne: Sense
Autor: Haruki (znany też pod psud. Chiko)
Gatunek: ecchi, romans
Wydawca: Akita Publishing (Akita Shoten)
Magazyn: -
Wydano: 2008
Ilość tomów: 10+ oraz specjalny epizod.
Anime: nieznane

Więcej okładek możecie zobaczyć np na tej aukcji internetowej -KLIK (mam nadzieję, że link nie łamie regulaminu i odnośniki do aukcji mogą być wrzucane).


Opis PL:

Manga "Sense" opowiada o nauczycielu jaki dołączył do szkoły tylko dla dziewcząt. W czasie gdy przemieszczał się po szkole, natknął się na śpiącą uczennicę w klasie, kiedy się przebudziła... Pocałowała go..
Całość opiera się na romansach nauczyciela z uczennicami lub nauczycielkami, większość oparta jest na fantazjach młodego nauczyciela niż realnych relacjach z czasem jednak fantazje zaczynają się mieszać z światem realnym.

Sense to seria mocno o zabarwieniu erotycznym być może na lekkiej granicy hentai, co ją charakteryzuje, to bardzo dobra kreska, historia mimo banalnej tematyki jest intrygująca, są poruszane nie tylko historie zw. z nauczycielem ale też uczennicami jakie często borykają się z problemami domowymi czy wykorzystywaniem np. do sponsoringu i także nauczyciel nie pozostaje tu obojętny by im pomóc. Jednak nie ma co się spodziewać akcji w stylu Onizuki.

Własna opinia :

Typ mangi jakich jest nie wiele na polskim rynku. Sama seria głównie zdobyła popularność na wschodzie ale zaletą jest, że nie należy do zbyt długich serii, obecnie ma gdzieś w okolicy 10 tomów. Licencja na wydanie mangi raczej pod względem finansowym nie powinna być wymagająca. Sama jakość komiksu naprawdę jest na wysokim poziomie, moim osobistym zdaniem wyprzedza inną podobnie tematycznie mangę a znacznie popularniejszą czyli "Nozoki Ana" jaka też porusza kwestię relacji erotycznych ale skupioną na studentach.

Polskie wydawnictwa puki co boją się wydawać tego typu serii właśnie jak "Nozoki Ana" czy "Sense" o tyle ciekawe, że Waneko przecież krok zrobiło z podobną serią jaką było "Futtari Ecchi" czyli "Miłość krok po kroku" co było swoistym mangowym poradnikiem seksualnym młodego małżeństwa.

Na pewno wydanie takiej serii by wymagało odwagi od wydawnictwa i może nieco ryzyka. Ale jestem pewien, że jest skryta grupa docelowa na takie produkcje. Także zwyczajnie na polskim rynku tego typu serii brakuje i jest to pewna nisza jaką można wypełnić.
Sama seria "Sense" myślę, że była by lepszym pomysłem wydawniczym niż "Nozoki Ana" z racji na pewno samej ceny wydania.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

xIstotkaNocyx
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 12, 2018 2:28 pm
Gender:
Status: Offline

Sense

Post autor: xIstotkaNocyx » pt lip 13, 2018 4:54 pm

W sumie kupilabym

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sense

Post autor: Bukafo » pt lip 13, 2018 5:32 pm

Przeczytałem piewsze skany tego tytułu i wstępnie jestem za. Jednocześnie wiem, że ma bardzo małe szanse ten tytuł na wydanie. :P
kesah pisze:
pt lip 13, 2018 11:52 am
Polskie wydawnictwa puki co boją się wydawać tego typu serii właśnie jak "Nozoki Ana" czy "Sense" o tyle ciekawe, że Waneko przecież krok zrobiło z podobną serią jaką było "Futtari Ecchi" czyli "Miłość krok po kroku" co było swoistym mangowym poradnikiem seksualnym młodego małżeństwa.
No tak, tyle że już tego nie wydają od dobrych kilku lat. Zakończyli swoją pracę na 10 tomie, gdyż nie było to dla nich w ogóle opłacalne. Tak samo może być, więc i w tym przypadku.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Sense

Post autor: Reviolli » pt lip 13, 2018 5:47 pm

Prawdę mówiąc moje zainteresowanie padło w momencie przeczytania zdania o romansie nauczyciela z uczennicą.

Nic nie zrobię z tym że taki romans działa na mnie jak kubeł zimnej wody.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sense

Post autor: kesah » pt lip 13, 2018 9:02 pm

Bukafo pisze:
pt lip 13, 2018 5:32 pm
Przeczytałem piewsze skany tego tytułu i wstępnie jestem za. Jednocześnie wiem, że ma bardzo małe szanse ten tytuł na wydanie. :P
kesah pisze:
pt lip 13, 2018 11:52 am
Polskie wydawnictwa puki co boją się wydawać tego typu serii właśnie jak "Nozoki Ana" czy "Sense" o tyle ciekawe, że Waneko przecież krok zrobiło z podobną serią jaką było "Futtari Ecchi" czyli "Miłość krok po kroku" co było swoistym mangowym poradnikiem seksualnym młodego małżeństwa.
No tak, tyle że już tego nie wydają od dobrych kilku lat. Zakończyli swoją pracę na 10 tomie, gdyż nie było to dla nich w ogóle opłacalne. Tak samo może być, więc i w tym przypadku.
Cóż, Futtari Ecchi po czasie nieco odpychało już kreską. Wbrew pozorom jeśli mówimy o mandze ecchi gdzie wątek fabularny jest zaledwie pretekstem do pokazywania cycków, to zaczynają się bardziej liczyć aspekty wizualne. Tutaj niestety technika przede wszystkim rysunku postaci szalenie poszła do przodu i gdzieś ta seria została w tyle. Ogólnie wydanie mangowe Futtari Ecchi ma już chyba ponad 20 lat a weźmy pod uwagę, że seria ma ponad 70 tomów. To było pewne, że Waneko odejdzie od tej serii.

Ja np. w tego typu mangach mocno przywiązuje uwagę do kreski np. mam w swojej kolekcji mang serię Ikkitousen (Battle Vixens) oraz Tenjo Tenge. Waneko wydało Dragons Rioting jaki ma zbliżoną tematykę ale bez obijania w bawełnę powiem, że kreska jest drastycznie słabsza od tego co zobaczymy w Battle Vixens czy Tenjo Tenge. Zapewne i tak Dragons Rioting kupię, bo lubię motywy sztuk walki.
Oczywiście kreska to jest subiektywna opinia, każdy może mieć inne wymagania, jednak w takich mangach gdzie jednak motywem głównie przyciągającym mają być seksowne sceny, to no niestety ale kreska musi prezentować dobry poziom.

Mi styl Haruki się bardzo podoba, postacie rysowane przez niego nie wyglądają jak małe haremowe dziewczynki z lizakiem i oczami na 80% obszarze polików lub z gabarytami ciała gdzie piersi zajmują 80% całej postaci a tyłki dajmy na to wyglądają jak niedorobiony kwadrat. Wszystko tu jest odpowiednio dostosowane. Youji Shizaki, Oh Great!, Boichi czy Urushihara lubię ich styl rysowania postaci i także przypadło mi to co robi Haruki. To jest też przykład jak by porównać Nozoki Ana i styl kreski oraz właśnie Sense, gdzie Sense ma dojrzalszą kreskę, przypomina mi to styl nieco właśnie rysowania twarzy z lat 90'tych połączony z współczesnym stylem rysowania sylwetek postaci. Taka lekka hybryda która wypada bardzo fajnie.

To wszystko stale będzie ulepszane i z biegiem czasu twory o jakich wspomniałem czy styl znikną, staną się archaiczne jak w przypadku Futtari Ecchi a takim przykładem najbardziej ukazującego przyszłe standardy rysowania postaci jest właśnie Boichi.

Chociaż jak mówię, to subiektywne zdanie. Mi np. jeśli chodzi o anime bardziej odpowiadała kreska z starszych serii niż te przekoloryzowane obecne twory ;)

Sam też wątpię by wydano tą serię, ale kto wie, może kiedyś jakieś wydawnictwo się zainteresuje. Sam mam u siebie kilkaset mang a jeśli chodzi o te wydane w Polsce, to własnie takiej odważniejszej tematyki mi brakuje, więc może warto czasem wspomnieć o tego typu tytule.

Warto wspomnieć np. że autor Oh Great! na tyle spodobał się jeśli chodzi o styl tworzenia żeńskich postaci, że został poproszony przez twórców Soul Calibur czy Tekkena o projektowanie postaci m.in z pod jego ręki wyszła postać Cassandry w Soul Calibur
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Sense

Post autor: deffik » pt lip 13, 2018 9:48 pm

Trochę czasu mi zajęło skojarzenie stylu z okładki z tym, gdzie już ten styl widziałem, ale w końcu mi się udało i pamiętam, że Hishoka Drop się całkiem wporzo czytało. Dzięki za przypomnienie o tym autorze.

Stwierdzam jednak, że szanse na wydanie Sense są znikome i znikam z wątku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości