Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Czy chciałabyś/chciałbyś kupić mangę?

Tak.
52
60%
Może.
9
10%
Nie.
25
29%
 
Liczba głosów: 86

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Yuriko » pn cze 25, 2018 1:54 pm

Obrazek

Manga: Kimetsu no Yaiba, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Ilość tomów: 11+
Autor: GOTOUGE Koyoharu
Wydawnictwo: Shueisha
Opis: Tytuł ten opowiada losy młodzieńca imieniem Tanjiro, który po śmierci ojca mieszka tylko z matką i siostrą, Nezuko. Pewnego dnia gdy wraca do domu Tanjiro odkrywa, że jego rodzicielka została zamordowana, a siostra zamieniona w demona. Okazuje się jednak, że Nezuko nadal przejawia czasami ludzkie cechy. Młodzieniec wyrusza w podróż, której celem jest wyplenienie krwiożerczych demonów, oraz uratowanie siostry. (anime24.pl)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Bukafo » pn cze 25, 2018 2:29 pm

Kreska brzydka, opis nieciekawy, ogólnie szkoda tego wydawać. :s
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: zandam » pn cze 25, 2018 7:23 pm

Viz go zapowiedział, więc, widząc obiecujące opinie na jego temat, postanowiłam przeczytać pierwszy rozdział. Niestety, początek był kiepski, "tragiczne" wydarzenia nie wywołały we mnie żadnych emocji, a i sytuację z siostrą jest tak naciągana, a postawa brata naiwna i irytująca, że z kupna zrezygnowałam.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Luchael » pn cze 25, 2018 7:42 pm

Podobno ta seria ma wolny i kiepski początek, ale w miarę czytania staje się całkiem niezłe. Wolałbym by najpierw wydano u nas inne serie z Jumpa (Beelzebub, Dr. Stone, Yuuna), ale raczej dałbym temu szansę gdyby któreś wydawnictwo by to zapowiedziało.

Merczar
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Merczar » śr lip 25, 2018 8:22 pm

Mangę dopiero co zaczęłam czytać, ale jest na swój sposób intrygująca i zaryzykowałabym kupno.

BluuBerry
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: BluuBerry » ndz maja 05, 2019 10:42 pm

Jestem na duże TAK, może początek nie jest najlepszy, ale strasznie mnie wciągnęła, z czasem coraz ciekawiej iw więcej się dzieje, na pewno bym ją kupiła. Opis podano nie ciekawie, wiec postanowiłam sama sprawdzić, i moim zdaniem jest warta wydania :)

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: MarcinManga » czw cze 27, 2019 1:28 pm

Okładka tomu 16
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Łukasz.T » czw cze 27, 2019 8:52 pm

Niezła. Nie mogę się doczekać, gdy wyląduje u mnie na półeczce ^^

exhz
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: exhz » sob cze 29, 2019 10:40 pm

Raczej nie, samo anime mi wystarczy.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt lip 02, 2019 6:49 pm

W sumie chętnie, bo to pierwszy battle shonen w którym akcja nie jest rozwleczona (nad paroma wątkami można było pochylić się nieco bardziej, ale nie jest to jakaś wielka szkoda), a i zmierza właśnie ku końcowi i obstawiam, że 30 tomów nie przebije.
Zgodzę się, że kreska jest bardzo specjalna (a niektóre projekty postaci przyprawiły mnie o dysonans i upewnienie, że ja na pewno One Opiece nie czytam, albo czegoś nie zażyłam xD), ale łatwo się przywyka.
Jedyny problem miałam z humorem, bo jest baaardzo karykaturalny i przesadzony i chwilami nie wiadomo czy to jeszcze kamp czy już tylko kicz, ale jakiś głębszy problem miałam tylko z jedną z postaci (cały dowcip sprowadza się do >>pacz, to facet i powtarza co pięć sekund flamboyant i nosi kryształy i jest ładny! czyż to nie komiczne?!<< coś jak Bon Clay z OP tylko gorszy?).

Prócz tego naprawdę miło poczytać coś, gdzie przeciwnicy nie siedzą pięć lat na tyłkach by bohater miał czas trenować, gdzie nowe dzieciaki potrzebują pomocy weteranów by skopać im tyłki, a wszystkie magiczne skoki mocy mają logiczne wyjaśnienie (na ile mogą w mandze, że gdzie dzieciak rozróżnia zapachy krwi różnych ludzi rzecz jasna). No i walki są naprawdę faje i ani nie ciągną się przez 5 tomów ani nie dzieli ich pięć tomów gadania ani nie przerywa ich co chwilę flashback lub tłumaczenie co kto potrafi i jak komu dowali. :lol:

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: MarcinManga » pt wrz 27, 2019 3:12 pm

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

kochamtanjiro
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: kochamtanjiro » sob wrz 28, 2019 10:34 pm

TAK, TAK, I JESZCZE RAZ TAK!!!!
manga jest świetna, swoją niekiedy niechlujną kreską potrafi rozbawić!! sam pomysł jest całkiem dobry, postaci intrygujące, okładki są przepiękne :((( wydałabym wszystkie pieniądze, byleby mieć tą pozycję na swojej półce :((

Nicoola
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 28, 2019 10:36 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Nicoola » sob wrz 28, 2019 10:39 pm

Bardzo chętnie kolekcjonowałabym tę mangę, jak i również kilkoro moich znajomych. Widać było, ze z każdym kolejnym odcinkiem przybywało coraz więcej fanów Kimetsu, a teraz gdy zapowiedzieli film, myślę, że ludzie bardzo chętnie by ją wkupywali.

Nasta
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 4:23 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Nasta » ndz wrz 29, 2019 1:42 pm

Z wielką chęcią bym kupiła. Czytałam trochę po angielsku i gdyby została wydana w języku polskim bez wątpienie bym kupiła.

Aya1991
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Aya1991 » śr paź 02, 2019 10:07 pm

Uwielbiam taka kreske. Zdecydowanie kupowalabym ten tytul i szczerze mam nadzieje ze Waneko to wyda.

JessAnderson
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 19, 2018 9:51 pm
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: JessAnderson » ndz paź 27, 2019 4:08 pm

Może kreska jest średnia ale historia...CUDO!
Chciałabym mieć tomiki na półce ❤️

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Ame » ndz paź 27, 2019 4:42 pm

Anime w porządku. Szybko mi zleciało, ale nie wyróżnia się zbytnio na tle innych shounenów. Sporo już czytałam tego typu mang i pod tym względem Kimetsu no Yaiba wypada średnio. Jestem na nie.

Peri
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 02, 2019 10:46 pm
Gender:
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Peri » sob lis 02, 2019 11:04 pm

Zdecydowanie chcę to cudo 8-) Okładki piękne, design postaci też. Aktualnie jestem na bieżąco z mangą po angielsku i jest bardzo wzruszająca, :cry: Do tego ma świetnych antagonistów. W Japonii manga jest bardzo popularna, ale w USA jest trochę na to hejt, gdyż anime osiągnęło według nich za dużą ocenę na MAL'u. Ale to typowe, że jak anime stało się bardzo popularne to jest na to duży hejt, gdyż inni się z tą popularnością nie zgadzają i wytykają temu wszystkie błędy. Tak ta seria ma błędy itd. ale czytanie naprawdę sprawia przyjemność i wciąga choćby przez dobrze rozbudowane walki. I może nie wszystkim spodobać się kreska bo jest trochę specyficzna, ale ma swój urok. Więc niektórzy co nie obejrzeli najpierw anime mogą to porzucić nie wiedząc co tracą. Według mnie (i nie tylko) jest to bardzo wartościowa seria i nie przesadzam. Chciałabym bardzo mieć tomik na półce, więc mam nadzieję, że w 2020 manga zostanie wydana :D
Ostatnio zmieniony czw lis 14, 2019 9:55 pm przez Peri, łącznie zmieniany 2 razy.

Nanawi
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Nanawi » wt lis 12, 2019 2:47 pm

Kocham tę mangę, i bardzo chciałabym kupić ją w polskiej wersji 😺

Bakuman
Status: Offline

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Post autor: Bakuman » czw lis 14, 2019 2:06 am

Nie wydawajcie tego :lol:. Wolę sobie to przeczytać na e-booku i zapomnieć. Tak będę skazany na wersję papierową, która będzie zabierać mi miejsce na półce, a anime nie było na tyle wybitne (irytujące postacie jak: Zenitsu, Inosuke, czy Filary, które charakteryzuje w większości sztuczna kreska twarzy), by jego pierwowzór wydawał się czymś, do czego będę wracał.

Oczywiście nie uważam też, że ta manga jest zła - największym atutem jest tu kreska, obiecująca fabuła i nieciągnące się w nieskończoność jak w Bleachu walki, gdzie ze 20x mamy do czynienia z sytuacją patową, po czym następuje odkrycie w sobie kolejnych pokładów energii i jesteśmy atakowani coraz to nowymi, wymyślonymi na poczekaniu technikami walki. Podoba mi się też rozwój głównego bohatera. Jednak najgorszy jest tu humor, który jest niewyważony i bywa naprawdę irytujący i wciśnięty na siłę. Szkoda, bo historia jednak ma potencjał na coś lepiej rozegranego. Niemniej nie jest to manga zła, ale dla mnie (sugerując się anime), to trochę za mało. Czegoś tu brakuje.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość