Suijin no Hanayome

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy chciałabyś/chciałbyś kupić mangę?

Tak.
23
45%
Może.
7
14%
Nie.
21
41%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Yuriko » pn cze 25, 2018 1:48 pm

Obrazek

Manga: Suijin no Hanayome, The Water Dragon's Bride
Ilość tomów: 9+
Autor: TOMA Rei
Wydawnictwo: Shogakukan
Opis: Czasami wystarczy ułamek sekundy, aby wywrócić nasze życie do góry nogami. Mała dziewczynka o imieniu Asahi jest idealnym tego przykładem. Ciąg zdarzeń sprawia, że zostaje odseparowana od rodziców. Natychmiast trafia ona do dziwnego świata, którego mieszkańcy wkrótce potem składają ją w ofierze. Jak sobie poradzi sobie w roli małżonki, bezwzględnego i kpiącego z ludzi, boga wody? Przekonajcie się sami! (skanlacje.pl)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Akiho » pn cze 25, 2018 2:52 pm

O rany ta manga jest cudowna! Podczas czytania wciąż mi chodziło po głowie, że znam tą kreskę i dopiero po chwili dotarło do mnie, że to jest to od autorki Reimei no Arcana którą naprawdę bardzo lubię. Co do tytułu podoba mnie się wolny przebieg relacji oraz zmiany jakie zachodzą w Asahi jak i bogu wody. Nie jest to szybkie i wymuszone tylko subtelne pokazane.

Szczerze mam dość monotematycznych szkolnych shoujo, zwłaszcza że kocham fantasy z połączone z romansem. Zastanawiam się dlaczego nikt nie chcę wydać czegoś z nurtu fantasy? Nie musi to być Yona, którą kocham całym sercem, ale no właśnie... ciągle tylko ta sama akcja w szkole... :?
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: zandam » pn cze 25, 2018 7:15 pm

Akiho pisze:
pn cze 25, 2018 2:52 pm
Co do tytułu podoba mnie się wolny przebieg relacji oraz zmiany jakie zachodzą w Asahi jak i bogu wody. Nie jest to szybkie i wymuszone tylko subtelne pokazane.
Dokładnie, widziałam wiele opinii, w których czytelnicy uważali, że to wada, ale preferuję taki wolny przebieg akcji i zwracanie większej uwagi na świat przedstawiony niż na sam romans.

Lubię ten tytuł, ale kupuję go już od Amerykanów, więc polskiego wydania bym nie zdublowała.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Akiho » sob lis 10, 2018 11:49 am

Manga zakończyła się na 11 tomach, co jest bardzo optymalną ilością. Wciąż podtrzymuje swoje zdanie, że manga jest naprawdę cudowna, ogólnie mangi Tomy Rei zawsze jakoś w sobie mają to coś co mnie przyciąga <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Kuroneko » pn gru 03, 2018 2:01 pm

Manga mnie zainteresowała. Okładki są urocze i z opisu wnioskuję, że powinna mi się podobać :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Kocurzyca » pn gru 03, 2018 3:35 pm

Przeczytałam tak z połowę tej mangi i jest naprawdę fajna, chociaż sam Wodny Bóg mi w ogóle nie przypadł go gustu i nie kupuję jego character developmentu.
Pewnie bym kupiła gdyby wyszło w Polsce.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Ardnaska
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:43 am
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Ardnaska » wt lut 23, 2021 4:47 pm

Przeczytałam ją już jakiś czas temu i powiem tak... Manga jest świetna. Kreska, fabuła, postaci... Wszystko mi się podobało. Manga nie za krótka, nie za długa... Z chęcią kupiłabym wszystkie 11 tomów i przeczytała je raz jeszcze. :) Gdybym więc miała Suijin no Hanayome na półeczce, byłabym mega szczęśliwa. ^^

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Monsterlight » wt lut 23, 2021 5:12 pm

Opis mnie nie porwał, ale dzięki Waszym opiniom pewnie dałabym tej serii szansę :) Zaznaczam "tak".
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

avensis
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 25, 2020 2:19 pm
Gender:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: avensis » śr lut 24, 2021 10:43 am

Ta manga jest po prostu zbyt dobra, pochłonęłam wszystkie rozdziały w niecały dzień !
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2023 6:06 pm przez avensis, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 613
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Tequilka » sob kwie 24, 2021 10:34 am

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tym tytule. Jak dla mnie troszkę zbyt okrojony opis, można było powiedzieć więcej, bo tak to nie brzmi to zbyt zachęcająco.
Mangę bardzo chętnie widziałabym na mojej półeczce :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości