Suijin no Hanayome

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy chciałabyś/chciałbyś kupić mangę?

Tak.
6
46%
Może.
0
Brak głosów
Nie.
7
54%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Yuriko
Adept
Status: Offline

Suijin no Hanayome

Post autor: Yuriko » pn cze 25, 2018 12:48 pm

Obrazek

Manga: Suijin no Hanayome, The Water Dragon's Bride
Ilość tomów: 9+
Autor: TOMA Rei
Wydawnictwo: Shogakukan
Opis: Czasami wystarczy ułamek sekundy, aby wywrócić nasze życie do góry nogami. Mała dziewczynka o imieniu Asahi jest idealnym tego przykładem. Ciąg zdarzeń sprawia, że zostaje odseparowana od rodziców. Natychmiast trafia ona do dziwnego świata, którego mieszkańcy wkrótce potem składają ją w ofierze. Jak sobie poradzi sobie w roli małżonki, bezwzględnego i kpiącego z ludzi, boga wody? Przekonajcie się sami! (skanlacje.pl)
MAL ► Tegami Bachi ◄
► Beelzebub ◄
► Honto Yajuu ◄
► Usagi Drop ◄
► Golden Kamuy ◄
► Youjo Senki ◄

Awatar użytkownika
Akiho
Fanatyk

Suijin no Hanayome

Post autor: Akiho » pn cze 25, 2018 1:52 pm

O rany ta manga jest cudowna! Podczas czytania wciąż mi chodziło po głowie, że znam tą kreskę i dopiero po chwili dotarło do mnie, że to jest to od autorki Reimei no Arcana którą naprawdę bardzo lubię. Co do tytułu podoba mnie się wolny przebieg relacji oraz zmiany jakie zachodzą w Asahi jak i bogu wody. Nie jest to szybkie i wymuszone tylko subtelne pokazane.

Szczerze mam dość monotematycznych szkolnych shoujo, zwłaszcza że kocham fantasy z połączone z romansem. Zastanawiam się dlaczego nikt nie chcę wydać czegoś z nurtu fantasy? Nie musi to być Yona, którą kocham całym sercem, ale no właśnie... ciągle tylko ta sama akcja w szkole... :?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Suijin no Hanayome

Post autor: zandam » pn cze 25, 2018 6:15 pm

Akiho pisze:
pn cze 25, 2018 1:52 pm
Co do tytułu podoba mnie się wolny przebieg relacji oraz zmiany jakie zachodzą w Asahi jak i bogu wody. Nie jest to szybkie i wymuszone tylko subtelne pokazane.
Dokładnie, widziałam wiele opinii, w których czytelnicy uważali, że to wada, ale preferuję taki wolny przebieg akcji i zwracanie większej uwagi na świat przedstawiony niż na sam romans.

Lubię ten tytuł, ale kupuję go już od Amerykanów, więc polskiego wydania bym nie zdublowała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”