Ginban Kishi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupił(a)byś ten tytuł, gdyby wyszedł na polskim rynku

Tak
9
56%
Nie
6
38%
Może
1
6%
 
Liczba głosów: 16

Otai
Status: Offline

Ginban Kishi

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 11:26 am

Obrazek

Tytuł: : Ginban Kishi
Wydawnictwo: Kodansha
Wydany: 20012-2017
Liczba tomów: 11
Status: ukończona
Gatunek: shoujo, sportówka, okruchy życia
Autor: Ogawa Yayoi

Opis: Chitose ciężko pracuje dla magazynu o zdrowiu "SASSO". Jej przyjaciel z dzieciństwa, Kokoro, od pewnego czasu jest znanym łyżwiarzem figurowym, zdobywcą wielu medali. Chitose zna pewien sekret przyjaciela: jest on beznadziejnym otaku. Co najgorsze - okazuje się, że najtrudniejsze figury łyżwiarskie wychodzą mu najlepiej, kiedy Chitose recytuje zaklęcia z jego ulubionego anime "Magical Princess Lady Lala". W końcu Chitose zaczyna jeździć na zawody na całym świecie razem ze swoim przyjacielem...

Ode mnie: Josei, sportówka, przyzwoita liczba tomów, ukończona, autorka "Kimi wa Pet" - można na raz uszczęśliwić aż 2 nisze wydając ten tytuł :D. Z resztą ostatnio łyżwiarstwo figurowe coraz bardziej na topie, więc myślę, że to dodatkowy plus. Czytałam tylko początek mangi, ale chętnie zebrałabym serię, żeby poznać całość - i sport, i romanse josei mi odpowiadają, a po jej innych tytułach wiem, że powinno mi się spodobać. I wątki romansowe, i wątki sportowe grają tu ważną rolę :)

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ginban Kishi

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 12:20 pm

Jestem bardzo za, by taką serią ucieszyć dwie nisze polskiego rynku. Szczególnie, że sama się do obu zaliczam - brakuje mi zarówno josei, jak i serii sportowych. I w sumie też poważniejszych romansów.
Od dawna mam w planach przeczytanie tej mangi, ale niestety nie ma jej nawet całej po angielsku. Gdyby któreś z wydawnictw ogłosiło ten tytuł, na pewno bym kupiła. Bardzo lubię połączenie romans + sport. Czytałam tylko pierwsze rozdziały i manga mnie naprawdę wciągnęła. Mam nadzieję, że później jest podobnie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości