Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Zablokowany

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
21
81%
Może
4
15%
Nie
1
4%
 
Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: Kuroneko » wt maja 08, 2018 12:13 pm

ObrazekObrazek

Alternatywne tytuły: Reine d'Égypte, The Blue Eye of Horus, The Eye of Blue Horus
Autor: Chie Inudoh
Wydawnictwo: Enterbrain
Tomy: 4+
Gatunki: dramat, historyczne, seinen

Opis: Akcja rozgrywa się 3500 lat temu w Egipcie. W tamtych czasach krajem panowali wyłącznie mężczyźni. Jednak jednej kobiecie o imieniu Hatshepsut udało się zostać faraonem. Została znana jako "królowa, która ubiera się jak mężczyzna". Hatshepsut musi radzić sobie z intrygami i walką o władzę.

Moje zdanie: Samo miejsce akcji jest już dla mnie interesujące. Do tego świetna kreska i zaradna bohaterka przekonały mnie do tego tytułu.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: AkaiTsuruyo » wt maja 08, 2018 1:40 pm

O, akurat wczoraj czytałam i myślałam nad wstawieniem na forum.
Bardzo trafiło w mój gust, no i akcja nietypowa bo odgrywa się w egipcie :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: Kocurzyca » wt maja 08, 2018 1:51 pm

Pierwsze słyszę o tej mandze, ale w sumie trochę mnie zainteresowała. Wie ktoś, na ile poprawnie historycznie i kulturowo przedstawiony został Egipt? W sensie nie czy wszystko jest identycznie tak jak było w tamtych czasach ale jednak czy autorka "odrobiła lekcje" i nie stworzyła sobie własnej wersji Egiptu mającej niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 08, 2018 2:38 pm

Manga wychodzi w tomikach we Francji. Akurat miałem okazję przejrzeć to wydanie (mały format niestety) i na tyle mnie zainteresowało, że poczytałem parę rozdziałów w skanach. Pod względem historycznym nie jest najgorzej, no i faktycznie bohaterka świetna. :)
Generalnie seria trochę przypomina mi Sagę Winlandzką i Opowieść Panny Młodej (również wizualnie). Czytałbym jakby wyszła po polsku.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: DarkNighty » wt maja 08, 2018 4:49 pm

Po pierwsze chciałabym podziękować Kuroneko za utworzenie tematu dla tej mangi - dzięki temu ją poznałam, a zdecydowanie było warto. Nie wiem, czy sama bym na nią trafiła, więc jestem naprawdę wdzięczna.
Od razu zainteresowały mnie okładki oraz umiejscowienie akcji w Egipcie, dlatego sięgnęłam do skanów. Manga spodobała mi się bardziej, niż oczekiwałam. Muszę przyznać, że nie znam się jakoś szczególnie na historii Egiptu, więc trudno mi powiedzieć, jak bardzo wiarygodny jest świat stworzony przez autorkę, jednak nie odczuwam jakiś wielkich zgrzytów. Podoba mi się poruszanie takich tematów jak niewolnictwo, harem czy też fakt, że kobieta, mimo królewskiej krwi, ma naprawdę niewiele władzy. Wydaję mi się również, że małżeństwo między rodzeństwem (wspólny ojciec) jest całkiem wiarygodne w tamtych czasach, choć dla nas może wydawać się szokujące - nie uznaję tego za spoiler, ponieważ dzieje się to już na samym początku mangi.
Bardzo podoba mi się również kreacja głównej bohaterki, która jest charakterna, samodzielnie myśli i nie podporządkowuje się wszystkiemu, co jest z góry narzucone kobiecie przez społeczeństwo, które rządzi się takimi, a nie innymi prawami. Widać, że jest ciekawa świata, potrafi łączyć fakty i ma duży potencjał, którego nie może w pełni wykorzystać, ponieważ jest "kobietą". Przy tym wydaje mi się, że ma również swoje wady - jest trochę naiwna i momentami nie postępuje tak, jak powinna. Widać, że uczy się również na swoich błędach.
Na razie przeczytałam dwa tomy (tylko tyle jest po angielsku) i już żałuję, że nie ma dalej. Manga bardzo mnie wciągnęła i szczerze ją polecam :D To nie jest długi tytuł, więc istnieje jakiś cień nadziei, że może ktoś wyda u nas tak ciekawą historię.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari

Post autor: Canis » wt maja 08, 2018 6:25 pm

W takim razie autorka trochę wypaczyła rzeczywistość, bo Starożytny Egipt to chyba jedyna cywilizacja, w której panowało równouprawnienie, tak jak w naszej. Egipcjanki odgrywały doniosłą rolę w społeczeństwie, co przekładało się na stosowane regulacje prawne. Przepisy zabezpieczały ich majątek w czasie całego życia. Mogły dziedziczyć, mieć własną służbę, złożoną zarówno z kobiet jak i mężczyzn. Zdarzało się że dzieci dziedziczyły nazwisko po matce. Kobiety były niemal równe mężczyznom, piastowały stanowiska urzędnicze, ale na porządku dziennym był ich udział w bardziej przyziemnych czynnościach, jak choćby polowanie, czy łowienie ryb.

Co do samej mangi, to wygląda ciekawie, pomimo klimatów historycznych za którymi nie przepadam. Zapoznam się z nią i oddam głos.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości