Uchuu no Profile

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś tę mangę, gdyby ukazała się ona w Polsce?

Tak
18
69%
Nie
6
23%
Może
2
8%
 
Liczba głosów: 26

clealine
Status: Offline

Uchuu no Profile

Post autor: clealine » wt maja 01, 2018 11:27 am

Tytuł japoński: Uchuu no Profile
Tytuły alternatywne: Space Profile, Profile of the Universe
Autor: Kuu Kogata
Gatunek: sci-fi, seinen, dramat
Wydawca: Young Magazine the 3rd
Wydano: 2016
Ilość tomów: 1
Anime: brak

Obrazek

Opis: Zbiór kilku niepowiązanych ze sobą historii, które łączy związek z kosmosem.

Poznajemy w nich między innymi dzieje robota, który od miliarda lat oczekuje kogoś na zgliszczach opuszczonej przez ludzi Ziemi; nastolatki, która w snach żyje życiem młodej dziewczyny podróżującej ze swoim plemieniem przez ciemne otchłanie kosmosu; grupy astronautów, którzy podczas podróży w okolice Neptuna zauważają, że jeden z członków ich załogi niespodziewanie zniknął; mężczyzny, który podróżuje na pokładzie statku Solaris 8, aby odnaleźć coś, co dawno utracił w przestrzeni kosmicznej; oraz małego chłopca imieniem Pollux, który postanawia wspiąć się na sam szczyt zamieszkiwanego przez jego rasę 3000-metrowego drzewa.

Moja opinia: Uchuu no Profile kupiło mnie właściwie od pierwszego rozdziału. Jest to zbiór wzruszających, momentami zabawnych, ale z pewnością refleksyjnych i na długo zapadających w pamięć opowieści z zaskakującymi zwrotami akcji.
Myślę, że ze względu na swoją formę (jeden tom składający się z kilku osobnych opowiadań) manga świetnie sprawdziłaby się jako kolejna w serii Jednotomówek Waneko *mrug mrug* :P
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2018 4:29 pm przez clealine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Uchuu no Profile

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 01, 2018 1:12 pm

Przeczytałem tylko kawałeczek i jak dla mnie rewelacja. :) To jest takie lżejsze sci-fi, nie to co np. Moto Hagio. Pierwsza historia jest trochę jak "Hotel" Boichi'ego. Bardzo chętnie bym kupił.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Uchuu no Profile

Post autor: KubciO » wt maja 01, 2018 1:17 pm

Podoba mi się okładka. Opis też zachęcający. No a porównanie do "Hotelu" Boichi'ego przeważyło szalę. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Uchuu no Profile

Post autor: Alexandrus888 » wt maja 01, 2018 2:59 pm

Też w pierwszej chwili pomyślałem o Hotelu jak przeczytałem opis. Dałbym szanse.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości