Sevens [LN]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś/kupiłabyś tę novelkę?

Tak
7
39%
Może
3
17%
Nie
8
44%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Sevens [LN]

Post autor: SweetGuyKappa » wt kwie 24, 2018 10:20 pm

Obrazek

Tytuł japoński: セブンス
Autor: Mishima Yomu
Gatunek: Action Adventure Comedy Drama Fantasy Harem Mystery Psychological Romance Shounen
Publikowana w: Syosetu
Wydano: 2014
Ilość tomów: 6+
Anime: Nie


Opis:

Głównym bohaterem tej historii jest Lyle Walt, młody szlachcic, który jest bardzo kochany przez swych rodziców, lecz wszystko to się zmienia, gdy jego siostra wyzywa go na pojedynek, aby ustalić, kto ma odziedziczyć dom. Sromotnie przegrywa, lecz ogrodnik daje mu rodzinną pamiątkę, klejnot, który należał do jego dziadka. I tak się zaczyna jego bezcelowa podróż wraz z jego byłą narzeczoną, Novem oraz z Klejnotem, w którym znajdują się wspomnienia, osobowości i Umiejętności jego siedmiu przodków.

Czemu warto:

Sevens to dobra historia. W żadnym razie nie jest arcydziełem, ale fabuła, postacie i świat zostały dobrze przedstawione.

Sevens to głównie novelka o dojrzewaniu. Mamy słabego protaga, który uczy się prawdziwego życia przy wsparciu jego siedmiu przodków, którzy prowadzą go, dopóki nie dojrzeje.

Spodobało mi się to, że jego powód do życia zmienia się za każdym razem, gdy ma zmianę perspektywy. Wpierw żyje, żeby zarobić na siebie, później już żyje, by zrewanżować się na swojej siostrze i odzyskać to, co należało do niego. Harem też jest tutaj dobrze przedstawiony, te kobiety też mają swój umysł. Nie są tam tylko po to, żeby być cały czas ratowanym przez protaga, ale również z nim walczą, razem się dopełniają, tak bym rzekł.

Jeśli lubisz historie o dojrzewaniu, o odpowiedzialności, o rodzinie, to na pewno ci się spodoba. Cóż, autor nawet nie stara się być subtelny, gdyż kluczową cechą tej opowieści jest fenomen trafnie nazywany "Wzrostem".

Słabo pisze czemu warto, to lekko się wspomagałem wpisem użytkownika @Notjoining, ale i tak słabo wyszło, dlatego samemu polecam przeczytać kilka rozdziałów, są nawet po polsku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sevens [LN]

Post autor: Gabutek » śr kwie 25, 2018 12:58 am

Brakuje mi jakiejś nowelki,która nie dzieje się w świecie gier a i z opisu wydaje się ciekawa,dlatego dałabym jej szansę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości