Fire Punch

Zablokowany

Czy ten tytuł cię interesuje?

Tak
11
46%
Może
4
17%
Nie
9
38%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: Kuroneko » pn mar 26, 2018 1:55 pm

ObrazekObrazek

Tytuł: Fire Punch
Autor: Tatsuki Fijumoto
Wydawnictwo: Shueisha
Tomy: 8 (zakończona)
Rodzaj: akcja, brutalność, czarny humor, dramat, mystery, psychologiczne, sci fi, supernatural, tragedia, zemsta

Opis: Wiedźma lodu pogrążyła świat w wieczną zimę, więc dla ludzi głód, rozpacz i szaleństwo jest na porządku dziennym. Rodzeństwo Agni i Luna żyją w małej wiosce. Codziennie walczą o przetrwanie. Mają zdolności regeneracyjne, które wykorzystują do tego by przeżyć.
► Pokaż Spoiler
Pewnego dnia we wsi pojaia się grupa obcych. Nazywają siebie mieszkańcami Behemdorg. Ich przywódca Doma potrafi kontrolować ogień. Żąda, żeby miszkańcy wsi oddali mu część pożywienia.
► Pokaż Spoiler
Moje zdanie: Tytuł jest miejscami dość krwawy i brutalny, jest kilka szokującycj scen, więc nie jest to pozycja dla wrażliwych. Ale manga jest godna uwagi. Ma ponurą atmosferę i dobrą fabułę. Bohaterowie są interesujący, główny bohater stawia sobie za cel zemstę, a już to czyni opowieść dla mnie ciekawą. Kreska dobrze oddaje klimat mangi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: ociesek » pn mar 26, 2018 2:14 pm

Już dawno się przyglądałem temu tytułowi, a teraz przeczytałem, że jest zakończony.
Może warto wziąć tom na spróbowanie?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: Matii » pn mar 26, 2018 8:37 pm

Brzmi bardzo kusząco. Spróbowałbym bym jakby to u nas wydali ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: KubciO » pn mar 26, 2018 9:59 pm

Mnie tytuł przewinął się w jakiś unboxingach i recenzjach na YT. Nie zainteresował mnie jakoś specjalnie wówczas. Ale jak Forumowicze przede mną, wziąłbym zapewne na próbę. Na tę chwilę może z szansą na tak (na razie wstrzymuję się od oddania głosu w ankiecie), bo zakończone na ośmiu tomach i okładki mi się podobają. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: Fani » pn mar 26, 2018 10:08 pm

Przejrzałem to kiedyś i w pamięci zapadła mi tylko nadmierna przemoc. Motyw zemsty też mi nie podpasował. No, niestety, całokształt to nie moja bajka.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: Yuriko » sob cze 16, 2018 11:46 pm

spodobaly mi sie okladki i tylko dlatego bym kupila XD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: Bukafo » ndz cze 17, 2018 1:13 pm

Jeśli chodzi o gatunki to jak najbardziej tak, ale z opisu nie zapowiada się na jakąś epicką serię, więc ode mnie "może".
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: pittegawll » ndz wrz 02, 2018 11:15 pm

Dwa tomy zakupione na próbę od Vizu, właśnie za mną. Zacznę od kreski, która jest nieco kanciasta, surowa i raczej pozbawiona szczegółów. Przypomina mi trochę połączenie Tytanów i Rycerzy Sidonii. Rysunki nie urzekają może warsztatem i dopracowaniem detali, ale idealnie wpasowuje się to w ponury klimat serii. Nadrabiają tu jednak okładki. Sama historia, pomimo że opowiada o ludziach posiadających niezwykłe moce, nie jest do końca shounenowym superhero. Czasami wręcz przeciwnie. Pomimo aspektu fantastycznych umiejętności jak: panowanie nad ogniem, lodem, supersiła, regeneracja ciała, czy długowieczność, nie odczuwałem zupełnie jakbym czytał coś tego tupu. Surowość i realizm jaki został zachowany w prowadzeniu fabuły, odwracają uwagę od tych elementów. Supermoce wcale nie okazują się najważniejsze dla czytelnika, chociaż w tym dystopijnym świecie mają duże znaczenie. Znacznie większą rolę grają emocje bohaterów i ich rozterki psychologiczne. Motyw zemsty stanowi jeden z przewodnich tematów i zawiązuje fabułę wokół głównego bohatera. Tekst czytało mi się naprawdę dobrze. Nie ma przedłużeń, dialogi są ciekawe, a język nigdzie nie wydawał mi się naiwny. Manga ma bardzo przygnębiający, ciężki klimat, wręcz depresyjny. Zarówno pierwszy jak i drugi tom ma przynajmniej kilka scen, które wprawiły mnie w osłupienie, a czasem nawet obrzydzenie. Nie będę pisał jakie "złe rzeczy" tutaj się pojawiają, ale ludziom bardzo wrażliwym raczej odradzam. Jest tego sporo. Same rysunki, w trakcie mocniejszych scen nie pokazują wiele, ale wcale nie muszą. Można doznać szoku i bez tego. Czasem więcej jest dopowiedziane niż pokazane. To oczywiście na plus, bo pokazuje że autor nie musi koniecznie szokować obrazem, aby przedstawić tu jakąś makabrę. Bohaterowie są bardzo ciekawi. Zwłaszcza postać Tagaty. Dawno nie polubiłem jakiegoś bohatera w tak krótkim czasie. To dziwne o tyle, że ta pani nie sprawia wrażenia mentalnie stabilnej. W większości nie znamy ich historii. Motywy działań nie są od razu znane. Bohaterowie nie są jednowymiarowi, albo dobrzy, albo źli. W zasadzie to mamy kilka rodzajów postaci. Zwykłych ludzi, dla których najważniejsze jest po prostu przeżycie kolejnego dnia w tym okrutnym świecie, oraz "błogosławionych". Ci drudzy, obdarzeni jakąś mocą, mają różne priorytety. Wielu z nich, długowiecznych, znudzonych i pozbawionych emocji, dla rozrywki zabijają zwykłych ludzi, jednocześnie mażąc o własnej śmierci. Dużo tu psychologicznych rozważań. Pytań o rzeczy ostateczne. Bóg, życie i śmierć, sens wszystkiego. Podsumowując, manga nie jest lekka i przyjemna, ale ciągle jest to shounen. Brutalność, język, surowy i depresyjny klimat oraz wiele mocnych scen, stawia ten tytuł na półce z raczej niszowymi pozycjami dla starszego odbiorcy. Nie mogę powiedzieć, że jest to arcydzieło, które wciągnęło mnie totalnie i bez reszty, natomiast dawno nie czytałem czegoś z podobnym klimatem. Znalazłem w tej mandze bardzo wiele oryginalnych motywów. Spotkałem się z opiniami, że autor musi mieć nieźle zryty beret. Czytałem też wiele recenzji osób, oburzonych tematami tam poruszonymi, które porzuciły tytuł już po 1 tomie. Aż tak źle tego nie odebrałem, ale rozumiem ludzi, których pewne sceny mogły odstraszyć. Plus, że manga ma tylko 8 tomów i jest zakończona. Nie wiem, czy ktoś to u nas zechce wydać i też jakoś specjalnie nie czekam. Jeśli nic się nie popsuje to dociągnę pewnie wydanie Vizowskie. Czekam na paczkę z 3 tomem i liczę, że poziom się nie zaniży.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: ociesek » pn wrz 03, 2018 7:57 am

pittegawll, och, jakże się zawiedziesz... Zwłaszcza surrealistycznym zakończeniem.
Nie będę Ci spoilerował, ale pamiętam, że też miałem takie odczucia po dwóch pierwszych tomach.
A potem to już była równia pochyła w dół.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: pittegawll » pn wrz 03, 2018 12:05 pm

ociesek, martwi mnie Twoja opinia, zwłaszcza o tym zakończeniu :( ale nie nastawiam się. Znając moje podejście, pewnie i tak dokończę serię z fizycznymi tomikami, a potem najwyżej sprzedam jeśli będę bardzo zawiedziony finałem. Zobaczymy, ale muszę przekonać się na własnej skórze.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Fire Punch

Post autor: ociesek » pn wrz 03, 2018 12:31 pm

pittegawll, pewnie, tak zrób, to tylko 8 tomów, a sama historia nie jest zła, ale koniec... Ugh. Tak od 3 tomu leci w dół mocno. No ale może masz inne gusta niż ja :) Chętnie dowiem się więcej o Twojej opinii, jak już przeczytasz całość ;)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości