Hone ga Kusaru Made

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Chcesz, żeby ta manga została wydana?

Tak
11
58%
Może
5
26%
Nie
3
16%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hone ga Kusaru Made

Post autor: Kuroneko » sob mar 17, 2018 11:21 am

Obrazek

Tytuł: Hone ga Kusaru Made
Alternatywne tytuły: Bis deine Knochen verrotten, Stand by Me, my Dear, Until Your Bones Rot
Autor: Utsumi Yae
Wydawnictwo: Kodansha
Tomy: 7
Status: zakończona
Rodzaj: akcja, dramat, psychologiczne, mystery, tajemnice, thriller

Opis: W wieku 11 lat grupa przyjaciół Shintaro, Akira, Ryu, Tsubaki oraz Haruka zabili pewnego mężczyznę. Zakopali jego zwłoki w daleko położonej jaskini. Od tego czasu co roku się spotykają, by odprawić pewien rytuał, który ma wzmocnić łączące ich więzi i nie dać im zapomnieć o tamtym czynie.

Pięć lat później już tylko szkielet może przypomnieć im o tym, co się stało. Jednak szkielet ten znika. Nieznany zaczyna szantażować grupę przyjaciół. Czy nastolatki wytrzymają presję? Czego zażąda od nich tajemniczy prześladowca? A najważniejsze: Co stało się pięć lat temu?

Moje zdanie: Okładki mnie zaintrygowały, kreska w środku jest równie piękna i szczegółowa. Atmosfera mangi jest raczej ponura i koncentruje się na emocjach bohaterów oraz na rozwikłaniu zagadki, kto odnalazł szkielet. Nastolatki nie siedzą bezczynnie, tylko próbują odkryć jego tożsamość. Śledztwo policji również zostaje pokazane. Postacie są intrygujące. Dobrze pokazane są relacje między nimi i jak one się zmieniają pod wpływem wydarzeń. Opowieść jest ciekawie prowadzona i nieprzewidywalna.

Dalsze okładki:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw mar 29, 2018 12:04 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Hone ga Kusaru Made

Post autor: pittegawll » sob mar 17, 2018 12:37 pm

Jeszcze kilka dni temu zainteresowałem się tym tytułem. Moje klimaty. Tajemnica, trochę psychologiczny thriller, śledztwo. Kreska ładna, okładki bardzo intrygują. Jestem za. Jeśli kończy się na 7 tomach, to myślę że jest na to jakaś szansa u nas.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Hone ga Kusaru Made

Post autor: KubciO » sob mar 17, 2018 1:54 pm

Ładne okładki, bardzo ładne. Thriller to nie do końca moja bajka, ale dałbym chyba szansę. Najbardziej ta tajemnica mnie zainteresowała - cóż to się podziało, że jedenastolatkowie zamordowali człowieka?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Hone ga Kusaru Made

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 18, 2018 6:24 pm

Wygląda naprawdę spoko. Jeśli ta seria nie jest wypełniona jakimiś absurdami to pewnie chętnie bym ją kupiła. Ogólnie zagłosowałam na tak, bo nie jest długa i jest zakończona a tagi bardzo do mnie przemawiają.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości