Tongari Boushi no Atelier

Zablokowany

czy kupiłbyś/kupiłabyś ten tytuł gdyby ukazał się w Polsce?

TAK
24
71%
NIE
3
9%
MOŻE
7
21%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: pittegawll » wt mar 13, 2018 11:54 pm

Tytuł: Tongari Boushi no Atelier
Autor: SHIRAHAMA Kamome
Gatunek: przygoda, fantasy, komedia, supernatural, seinen
Ilość tomów: 3 (nadal powstaje)

Opis: Historia ta jest na pierwszy rzut oka mangową wersją Harrego Pottera, ale nie posiada odniesień do realnego świata. Dostajemy tutaj olbrzymią dawkę magii, fantasy, przygodę, tajemnicę oraz przepiękną kreskę, która już od okładek wzbudza zachwyt. Głowna bohaterka Coco, to dziewczynka która bardzo pragnie zostać czarodziejem/czarownicą, Niestety w jej świecie, magii nie można się nauczyć od tak sobie. Jedynie wybrani mają do niej dostęp i jak panuje powszechna opinia, trzeba się z nią urodzić. Pewnego razu do wioski, gdzie mieszka Coco, przybywa tajemniczy mężczyzna, który okazuje się być czarodziejem. Na skutek lawiny zdarzeń dziewczynka dowiaduje się, że jednak samodzielnie może ona doświadczyć używania czarów. Niestety podczas niewinnej zabawy dochodzi do tragedii, i nasza bohaterka zamienia własną matkę w kamień. Czarodziej uświadamia Coco co się stało. Odkryła ona bowiem sekret, którego nie powinna była poznać. Od teraz pozostaje ona pod jego opieką. Trafia do szkoły magii, gdzie nauczy się czarów i kiedyś będzie mogła zdjąć zaklęcie ze swojej matki. W domu czarodzieja poznajemy innych uczniów, z którymi teraz będzie mieszkać Coco. Historia jest bardzo ciekawa. Klimat baśni, średniowiecznych legend i wszechobecna magia. Manga nie posiada jeszcze angielskiej licencji, ale to pewnie kwestia czasu. Seria zdobywa dużą popularność w Japonii i ma spory potencjał. Kreska jest naprawdę piękna i pełna detali.

okładki tomów 1-3 wydania japońskiego

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2018 12:47 am przez pittegawll, łącznie zmieniany 3 razy.

Gwathgor
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Gwathgor » śr mar 14, 2018 12:01 am

Fabuła nie do końca brzmi jak coś dla mnie, ale bardzo podoba mi się kreska. Raczej wzięłabym pierwszy tom na spróbowanie.

Swoją drogą, nie dodałeś ankiety do tematu.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: pittegawll » śr mar 14, 2018 12:44 am

Gwathgor, poprawione, dzięki za przypomnienie

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: KubciO » śr mar 14, 2018 12:49 am

Fabuła bez fajerwerków, ale to moje klimaty. Za to kreska (ach te okładki!) na plus - zakupiłbym ze względu na grafiki, zdecydowanie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 14, 2018 9:50 am

Od jakiegoś czasu mam ten tytuł na oku i bardzo bym chciała, aby został wydany. Już same okładki mnie do niego przyciągają. I ten klimat - cudo!
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: miaka88 » śr mar 14, 2018 11:19 am

Opis może nie powala ale okładki i klimat podobny do HP mnie przekonał. Brałabym :D .
Obrazek

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Kirion » śr mar 14, 2018 7:52 pm

Jestem na tak. Tytuł mnie zainteresował, gdy ogłosili jego wydanie we Francji. Okładki są śliczne, kreska piękna, fabuła też wydaje się sympatyczna. Z miłą chęcią kupiłabym polskie wydanie.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Kocurzyca » czw mar 15, 2018 11:44 am

Śliczne okładki, chętnie zobaczyłabym na nich jakoś ładnie wkomponowany lakier wybrany.
Lubię bardzo klimaty szkół magii, więc myślę, że manga by mi się spodobała :D jestem na tak
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: MikQa12 » sob mar 17, 2018 9:29 am

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak! Śliczne okładki i kreska oraz fabuła, która szczególnie mnie zaciekawiła sprawiają, że mam ogromną nadzieję na wydanie tego tytułu w Polsce! :D
Obrazek
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś zdecydował się wydać Nanatsu no Taizai.
'-'

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Kuroneko » śr mar 21, 2018 11:47 am

Jestem na tak! Okładki cudne, a klimat mangi i fabuła też bardzo mi się podobają :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Itachi Uchiha » śr mar 21, 2018 2:26 pm

Również jestem za wielkim TAK! Dorwałem się do angielskich skanów i tak mnie wkręciło iż przeczytałem je za jednym zamachem. Kreska,jak okładki kojarzą mi się z połączeniem Shoukoku no Altair x Harry Potter. :D
Waneko, prosimy, nie zawiedźcie nas :D

Awatar użytkownika
Toriel
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 22, 2018 3:48 pm
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Toriel » czw mar 22, 2018 4:33 pm

Rękami i nogami podpisuję się pod "tak". Manga od pierwszych stron urzeka niezwykłą kreską bogatą w detale i sympatycznymi bohaterami. Nie jest zbyt oryginalna, ale to dopiero jej początek i wierzę, że rozwinie się w kierunku, który będzie dla niej najlepszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: pittegawll » ndz lip 15, 2018 10:23 pm

Kodansha wyda mangę po angielsku. Premiera niestety dopiero w marcu 2019, ale i tak się cieszę. Może do tego czasu ktoś od nas też się skusi.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Bukafo » pn lip 16, 2018 12:39 am

To ja chyba pierwszy napiszę, że jestem na nie. Nie moje klimaty, a w dodatku zalatuje Harrym Potterem, za którym nie przepadam.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: Kuroneko » sob wrz 01, 2018 1:40 pm

Okladka nr 4:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: KubciO » sob wrz 01, 2018 3:34 pm

Ładniutka :twisted:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Tongari Boushi no Atelier

Post autor: pittegawll » ndz sty 13, 2019 5:57 pm

Manga zostanie wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Kotori :)

Obrazek

z fb Kotori:
Tym razem przenosimy się do świata przygód i magii. Naszą trzecią nowością jest "Tongari Boushi no Atelier". Autorem tego przepięknie narysowanego komiksu jest Kamome Shirahama.

Szczegóły wydania polskiego:

tytuł polski: „Atelier spiczastych kapeluszy”
format: 130 x 182 mm
okładka: miękka ze skrzydełkami
gatunek: przygoda, fantasy, seinen
cena okładkowa: 24,90 zł
liczba tomów: 4+
termin wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

------------------

Koko od najmłodszych lat pragnęła zostać czarodziejką. Niestety z magii mogą korzystać jedynie osoby posiadające w tym kierunku wrodzone predyspozycje, zaś czarodzieje pilnie strzegą swych sekretów. Koko porzuca więc marzenia i wiedzie spokojny żywot u boku matki. Wszystko się zmienia, kiedy do wioski przybywa czarodziej. Dziewczyna podpatruje rytuał rzucania zaklęcia i postanawia go powtórzyć. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak tragiczne skutki może przynieść nieumiejętne korzystanie z magii...
Oto niesamowicie klimatyczna i przepięknie narysowana opowieść, która z pewnością zainteresuje wielbicieli fantasy, a w szczególności fanów Harry’ego Pottera! Daj się wciągnąć w cudowny świat pełen magii, tajemnic i przygód!
trochę szkoda małego formatu i wydania ze skrzydełkami na tak ładną mangę. Mogli to wydać tak jak Made in Abyss chociaż, ale nie można mieć wszystkiego :)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości