Chiisakobee

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

Tak
5
33%
Może
3
20%
Nie
7
47%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Chiisakobee

Post autor: Kuroneko » czw mar 01, 2018 3:13 pm

ObrazekObrazek

Alternatywne tytuły: Chiisakobé (wydanie francuskie), Chiisakobee - Die kleine Nachbarschaft (wydanie niemieckie)
Autor: Shugoro Yamamoto
Rysunki: Minetaro Mochizuki
Liczba tomów: 4
Wydawca: Shogakukan
Rodzaj: dramat, humor, seinen, życie codzienne

Opis: Życie Shigeji zmnienia się diametralnie, gdy umierają jego rodzice, a on ma przejąć rodzinny zakład stolarski. Przyczyną śmierci był pożar w zakładzie. Pracownicy są sceptyczni czy młody student poradzi sobie w biznesie.

Ritsu, młoda kobieta z sąsiedztwa, ma pomagać Shigeji w gospodarstwie domowym. Obydwaj znają się z dzieciństwa. Ritsu dodatkowo ma pod opieką kilka dzieci z sierocińca, który także uległ zniszczeniu przez pożar. Opiekun znajduje się z oparzeniami w szpitalu, dlatego Ritsu podjęła się opieki nad dziećmi. Rano Shingeji zostaje obudzony przez wrzaski dzieci. Shingeji nie radzi sobie dobrze z dziećmi, dlatego chce by Ritsu je oddała.

Moje zdanie: Manga jest na pewno tytułem godnym uwagi. Jest to tytuł skierowany do starszego czytelnika. Przez zarost trudno jest odczytać cokolwiek z twarzy bohatera. Jest to zabiegiem zamierzonym. Bohater jest raczej skryty i nie chce przyjmować pomocy. Fabuła toczy się w firmie, którą Shingeji chce odbudować oraz w domu, gdzie przebywają Ritsu i dzieci.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Majucha
Status: Offline

Chiisakobee

Post autor: Majucha » pt mar 02, 2018 12:52 am

No mi sie podoba tytuł. Może nie jakoś mega wybitny, ale dobry. Bardzo ciekawi mnie główny bohater, którego nazwałaś od skrytego. Seria nie jest koszmarnie długa to nie będzie jakiś problemów :D

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Chiisakobee

Post autor: Skolopendrokot » pt mar 02, 2018 6:56 am

Jestem na tak. Tego typu mang nigdy u nas za mało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości