Tsubaki-chou Lonely Planet

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

Tak
42
50%
Może
19
23%
Nie
23
27%
 
Liczba głosów: 84

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroneko » ndz lut 18, 2018 12:16 pm

ObrazekObrazek

Autor: Mika Yamamori
Liczba tomów: 12+ (ma się zakończyć na 13 tomach)
Wydawca: Shueisha
Rodzaj: komedia, dramat, romans, shojo, szkolne życie

Opis: Uczennica Fumi Ohno nie ma dachu nad głową. Jej matka przed latami umarła, a ojciej popadł w długi. Opuścił dom by szukać pracy. Fumi została wyrzucona z domu, który został im odebrany dla spłaty długu. Na szczęście Fumi znajduje zatrudnienie u pisarza Akatsuki Kibikino jako gospodyni. Może też u niego zamieszkać.

ObrazekObrazek

Akatsuki jest młodym mężczyznom przez cały dzień pogrążonym w pracy. Jest zaskoczony, że Fumi jest tak młoda. Nie dowierza, że zdoła porządnie wykonywać swoje nowe obowiązki. Fumi stara się najlepiej jak może. Jednak pisarz zdaje się jej w ogóle nie zauważać.

Fumi nie czytała jeszcze żadnej książki pracodawcy. Więc postanawia to zmienić. Ku jej zaskoczeniu lektura jej się podoba. W krótce w odwiedziny przychodzi młody redaktor, Goro Kaneishi. W przeciwieństwie do Akatsuki zwraca uwagę na Fumi. Dziewczyna postanawia pomóc przy aktualnej książce Akatsuki. Z czasem Fumi i Akatsuki się do siebie zbliżają. Czuje się u niego jak w domu. Pisarz też przyzwyczaił się do obecności dziewczyny. Pewnego dnia widzi ją jednak razem z kolegą z klasy. Czy będzie zazdrosny o Fumi?

ObrazekObrazek

Moje zdanie: Najpierw zwróciłam uwagę na okładki. Postacie i tła są śliczne i ładnie jak okładki dwóch kolejnych tomów zawsze do siebie pasują. Okładki bardzo mi się spodobały, więc zainteresowałam się treścią mangi. Klimat mangi jest raczej lekki z dużą dawką humoru (np. gdy przy poznaniu się każdy zakładał, że spotka kogoś o wiele starszego od siebie albo sceny z zakupami i pracą domową). Bohaterka jest silna, praktyczna i wydaje się dojrzała jak na swój wiek. Za to Akatsuki jest z początku wyłącznie zajęty swoją pracą. Podoba mi się, że akcja nie toczy się w szkole i że występuje wątek pisania powieści.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2018 1:08 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 3 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: AkaiTsuruyo » pn lut 19, 2018 4:30 pm

Jestem na bierząco ze skanami i cały czas czekam na kolejne. Brałabym a zwłaszcza, że jest spod tej samej ręki co Gwiazda spadająca za dnia :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: ninna » pn lut 19, 2018 4:44 pm

Cóż, okładki piękne (w ogóle polubiłam kreskę tej autorki) ale opis nie do końca mnie przekonuje... Mooooże bym kupiła, gdyby manga zakończyła się na 10-12 tomach (nie czytam skanów więc nie wiem jak się akcja rozwija ale z zasady nie lubię dłuższych serii).

oliksy
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 28, 2018 12:06 am
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: oliksy » śr mar 28, 2018 12:08 am

Brałabym <3

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroneko » czw mar 29, 2018 11:59 am

23 marca pojawia się 10 tom:
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2018 5:01 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 3 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5350
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Yuriko » sob cze 16, 2018 11:44 pm

Okladki fajne, opis taki sredni, ale moze bym sie skusila.

blackpuppet
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: blackpuppet » czw cze 21, 2018 12:08 pm

Co do opisu to nie ma co się za bardzo rozpisywać i nie wiadomo ile zdradzać. Jak dla mnie jest w porządku. Mangę na pewno będę kupować, czytałam ją na necie i uwielbiam jak wszystko od tej autorki.

Kuroko03
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroko03 » czw cze 21, 2018 11:23 pm

Jestem zainteresowana! :33

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroneko » wt wrz 18, 2018 1:10 pm

Tom 11 i 12:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroneko » pt lis 30, 2018 1:07 pm

Manga ma się zakończyć na 13 tomach. Jako że ma zostać zamknięty główny wątek, może dostaniemy kontynuację.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... me/.139849
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Sumire08
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 15, 2018 9:36 pm
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Sumire08 » śr gru 12, 2018 10:00 pm

Zdecydowanie bym kupiła, bardzo mi się manga podoba. Piękna kreska. Jest to moja ulubiona manga tej autorki.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Kuroneko » ndz lip 28, 2019 5:16 pm

Tom 13:
Obrazek

Manga zakończy się na 14 tomach. Ostatni tom ma pojawić się w styczniu 2020.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: Elaine » wt cze 09, 2020 3:11 am

Jestem po lekturze 77 rozdziałów „Tsubaki-chou Lonely Planet”, czyli jak rzecze internet całości. Było to moje drugie spotkanie z pracami Pani Yamamori. Nie będę ukrywać, że duży wpływ na to, że zerknęłam do tej mangi była kreska mangaczki oraz okładki (naprawdę przyciągały uwagę). Dodatkową zachętą była lektura „Gwiazdy Spadającej za Dnia", którą wspominałam dość dobrze.

„Tsubaki-chou Lonely Planet" czytało mi się naprawdę lekko — nie musiałam się zmuszać. Przebrnęłam z łatwością przez rozdziały, a oko mogłam nacieszyć rysunkami. Mimo że tytuł był naprawdę przyjemny i zdążyłam polubić parę postaci (głównie były to postacie poboczne), nie wiem, czy skusiłabym się na niego, gdyby wyszedł u nas. Dobra, moim zdaniem, lektura na raz. Niekoniecznie chciałabym drugi raz czytać ten tytuł. Pomimo swojej lekkości, raczej nie zagości długo w mojej głowie — tytuł nie stał mi się aż tak bliski. Nie było w nim niczego specjalnego, co sprawiłoby, że mogłabym uznać go za wyjątkowy i chciałabym do niego wrócić w przyszłości.

Przy okazji okładeczka 14, ostatniego, tomu.
► Pokaż Spoiler
Avatar: picrew.me

blackpuppet
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 07, 2024 12:33 am
Status: Offline

Tsubaki-chou Lonely Planet

Post autor: blackpuppet » czw mar 07, 2024 12:54 am

Marzę o wydaniu tej mangi w Polsce przez jakieś studio. :( Najlepiej Waneko z sentymentu wydanej wcześniej przez nich mangi tej autorki. Liczę, że doczekam się kiedyś tego tytułu. Chyba na ten moment nie mam żadnego innego na oku prócz właśnie tego konkretnego od Miki Yamamori.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości