Ryuko

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

Tak
8
62%
Może
1
8%
Nie
4
31%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ryuko

Post autor: Kuroneko » pn lut 12, 2018 12:10 pm

Obrazek

Autor: Eldo Yoshimizu
Liczba tomów: 2 (zakończona)
Wydawca: Autor sam wydaje swoją mangę w Japonii. Strona internetowa autora: http://www.eldoyoshimizu.com/
Wydania: japońskie, francuskie, włoskie, niemieckie
Rodzaj: akcja, przemoc, seinen

Opis: Ryuko jest szefową yakuzy. Jest twarda, jeździ na motorze, potrafi zachować zimną krew, jest małomówna, skryta. Jej wpływy rozciągają się aż do pewnego królestwa na wschodzie, Forossyah. Tam ma miejsce zamach stanu. Król przekazuje Ryuko jego nowonarodzoną córkę. Przez 18 lat Ryuko ma Barrel pod swoją opieką. Księżniczka jest teraz piękną kobietą i pragnie zaznać wolności. Ryuko ze względów bezpieczeństwa nie może jednak na to pozwolić. Wojsko wpada na trop Barrel i atakuje kwaterę główną klasu w Forossyah. Ryuko postanawia wracać do Japonii.

Moje zdanie: Bardzo podoba mi się dynamiczna i szczegółowa kreska. Bohaterki są ciekawe, a akcja wartko się toczy. Tytuł przypomina trochę Lady Snowblood. Kobiety walczą mieczem lub strzelają. Nie ma podziału na tych dobrych i złych. Manga jest nie tylko dynamiczna, ale i emocjonalna.

Okładki wydania francuskiego wydawnictwa Le Lézard Noir:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ryuko

Post autor: ociesek » pn lut 12, 2018 12:37 pm

Świetne okładki!

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ryuko

Post autor: Kilgore Trout » pn lut 12, 2018 5:54 pm

Wizualnie bardzo mi się podoba. Niestety brak edycji anglojęzycznej (skanów też cuś nie widzę). :/ No ale jak już Carlsen publikuje niedługo w Niemczech, to może któryś z polskich wydawców się zdecyduje. Kupiłbym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości