Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś zainteresowana/y tym tytułem?

Tak
27
53%
Nie
14
27%
Może
10
20%
 
Liczba głosów: 51

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Nelinnor » śr gru 27, 2017 5:12 am

185918l.jpg
Tytuł: Shōjo Shūmatsu Ryokō (Girls' Last Tour)
Wydawca: Shinchosha (zlicencjonowane zagranicą przez Yen Press)
Gatunek: Przygoda, tajemnica, Sci-Fi, okruchy życia
Autor: Tsukumizu
Liczba tomów: 5+
Status: Dalej powstaje od 2014 roku, podobno historia zmierza ku końcowi więc będzie to raczej krótka seria.
Anime: Tak, sezon jesienny 2017, tutaj znajduje się trailer.

Opis: Bliżej nieokreślona daleka przyszłość, w której życie na ziemi przestało praktycznie istnieć. Chito oraz Yuuri są jednymi z niewielu ocalałych w tej rzeczywistości. Podróżując na Kettenkradzie przemierzają kolejne opuszczone industrialne lokacje w poszukiwaniu racji żywnościowych oraz poznając historię otaczającego ich świata. Kierując się w stronę coraz to wyższych poziomów ruin miasta próbują zrozumieć czym była cywilizacja, czym jest wojna i konflikt, jak wyglądało codzienne życie ludzi w przeszłości, w co wierzyli, czym jest dom, jakie znaczenie mają napotykane przedmioty i wiele więcej. Co znajdą u celu swojej podróży?

Z jednej strony mamy intrygujący, tajemniczy i trochę ponury świat, ale z drugiej bardzo pozytywne postacie, które potrafią znaleźć radość w najdrobniejszych rzeczach. Niby mamy też okruchy życia, ale z drugiej strony fabuła nie stoi w miejscu, bohaterki cały czas podróżują i mają cel do którego dążą. Ciekawe są lokacje które odwiedzają i ciekawe są ich reakcje na rzeczy które napotykają. W pewnym sensie Chito i Yuuri komentują naszą obecną rzeczywistość z zupełnie innego, zdystansowanego punktu widzenia.

Z chęcią dowiedziałbym się jak zakończy się ta historia, nie mówiąc już o posiadaniu tego w polskiej wersji na półce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Canis » śr gru 27, 2017 11:22 am

Prawdopodobnie bym kupił. Anime było naprawdę wciągające i chętnie postawiłbym mangę na swojej półce.

Gwathgor
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Gwathgor » ndz gru 31, 2017 12:01 am

Właśnie skończyłam anime i nadal zostaję przy "może". Nie jest to coś, co by mnie jakoś wyjątkowo zachwyciło, w dodatku sporo tego, co mi się najbardziej podobało i robiło klimat (jak muzyka) to zasługa stricte wersji animowanej i nie jestem pewna, jak w porównaniu wypadłby komiks. Seria ogółem oryginalna i intrygująca, ale imo dość mocno nierówna, miewa trochę świetnych momentów i trochę wtf-nych. Gdyby manga u nas wyszła pewnie kupowałabym jakieś losowe tomiki, fabuła jest na tyle epizodyczna, że nie miałoby to większego znaczenia.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Łukasz.T » czw sty 04, 2018 2:17 pm

Właśnie skończyłem oglądać anime i bardzo spodobało mi się. To więc mangę z chęcią bym przygarnął :P

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Thoreline » czw sty 04, 2018 6:23 pm

Anime mi się podobało, mangę bym przygarnęła :).

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Luchael » sob sty 06, 2018 5:49 pm

Manga zakończy się na 6 tomach:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ay/.126125

Dobrze że autor nie przeciąga tego w nieskończoność bez pomysłu na zakończenie. Z chęcią poczekam aż ktoś u nas to wyda :angel: .

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: Łukasz.T » pn sty 08, 2018 7:46 pm

No to super. Dobrze ze tylko 6 tomów :P

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour)

Post autor: sano2 » śr maja 25, 2022 1:30 am

Nie wiem, jakim cudem nikt tego jeszcze u nas nie wydał.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości