Houseki no Kuni

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tą mange gdyby została wydana w Polsce?

Tak
84
61%
Może
30
22%
Nie
23
17%
 
Liczba głosów: 137

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: AkaiTsuruyo » sob gru 16, 2017 9:46 pm

Obrazek
Tytuł: Houseki no Kuni
Autor: Ichikawa Haruko
Gatunek: akcja, fantasy, seinen, dramat, tajemnica
Wydawca: Kodansha
Wydano: 2012
Ilość tomów: 8(nadal powstaje)
Opis: W odległej przyszłości narodziła się nowa forma życia - Houseki(to humanoidalne i nieśmiertelne istoty które są klejnotami).Dwadzieścia osiem z nich ma za zadanie walczyć przeciwko Tsukijin, którzy ich atakują w celu zrobienia z nich dekoracji.
Ze względu na ich zdolności, Housekim przydzielane są różne profesje takie jak wojownik czy medyk.Phos jest klejnotem któremu nie przydzielono zadania, do momentu aż nie zostaje jej powierzone sporządzenie encyklopedii.

Dlaczego warto?: Głowna bohaterka Phos którą na początku ciężko znieść z czasem kolejnych zdarzeń staje się zupełnie inną osobą.Ze startu tytuł wydaje się sielankowy i nudny jednak jak się okazuje skrywa on ciemną stronę.Według mnie manga ma potencjał na naprawdę fajną historię
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pn wrz 16, 2019 8:22 pm przez AkaiTsuruyo, łącznie zmieniany 1 raz.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: kera » ndz gru 17, 2017 12:04 am

Tak zdecydowanie tak :mrgreen: Własnie oglądam anime i bardzo mi się podoba więc i mangę zaczęłam czytać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Kocurzyca » ndz gru 17, 2017 12:28 am

"to humanoidalne i nieśmiertelne istoty które są klejnotami" Zabrzmiało mocno jak Steven Universe XD

Może. Tagi są bardzo zachęcające i okładki wyglądają naprawdę ładnie, Normalnie w takich sytuacjach zaznaczam "może" w ankiecie ale najpierw chyba serio zajrzę do skanów, bo one zweryfikują moje zdanie. Tu będzie pewnie albo silne tak albo silne nie jeśli tylko trochę poczytam.
Ale tytuł mnie zainteresował, dziwne, że wcześniej o nim nie słyszałam skoro ma już 8 tomów oraz anime
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Meliona » ndz gru 17, 2017 12:32 am

Kocurzyca pisze:
ndz gru 17, 2017 12:28 am
"to humanoidalne i nieśmiertelne istoty które są klejnotami" Zabrzmiało mocno jak Steven Universe XD
Dokładnie :D Wcześniej nic mnie ten tytuł nie obchodził, ale teraz czuję się nawet zainteresowana.
Obrazek

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: ageha » ndz gru 17, 2017 10:27 am

Brałabym, gdyby nie to, że kupuję już anglojęzyczne wydanie. Do polskiej wersji zachęciłoby mnie tylko jakieś wydanie exclusive :D I oczywiście odpowiednie tłumaczenie, bez określania płci bohaterów. Ale manga jak najbardziej warta wydania, więc trzymam kciuki.

Gwathgor
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Gwathgor » ndz gru 17, 2017 1:29 pm

ageha pisze:
ndz gru 17, 2017 10:27 am
I oczywiście odpowiednie tłumaczenie, bez określania płci bohaterów.
Właśnie, o to najbardziej bym się martwiła w polskim wydaniu. Ale tak poza tym jestem jak najbardziej za, anime to moja ulubiona seria w tym sezonie i mangę też na pewno bym brała :D

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: vishaad » śr gru 20, 2017 2:29 pm

Zacząłem to oglądać ze względu na dobre oceny ostatnich odcinków. Gdybym obejrzałbym tylko dwa pierwsze, to rzuciłbym to w cholerę. Główna bohaterka potrafi przyprawić o białą gorączkę, a świat z początku jeszcze nie wydaje się tak tajemniczy jak w późniejszych odcinkach. Ale te włosy... to one chyba najbardziej mnie zatrzymały przy anime. Jak na animację 3D, to całkiem znośnie się to ogląda, później nawet nie odczuwa tego tak, jak przy innych seriach. Może to też kwestia kolorów.
Kreska mangi mnie trochę odpycha, ale te okładki są cudne.

Meliona, Kocurzyca, znalazłem ciekawy post na Tumlbrze, wkleja bardziej dla wyszczególnienia podobieństw:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Meliona » czw gru 21, 2017 1:44 pm

Obejrzałam wszystkie odcinki anime. Nie pamiętam, kiedy ostatnio coś wciągnęło mnie tak bardzo, że aż nie mogłam się oderwać. Dla mnie to CGI jest naprawdę świetnie zrobione. Nie mogłam się napatrzeć, szczególnie na walki, cudo. Tylko włosy Boltz zostały dziwnie wykonane. Przez większość czasu zastanawiałam się, czy to nie jest jakiś jej płaszcz. :lol: Do tego muzyka z OP i endingu <3
Mnie akurat główna bohaterka nie denerwowała jakoś specjalnie. Ciężko mi napisać o tym anime cokolwiek sensownego, bo moje wrażenia z oglądania to głównie uczucia :D
Tak bardzo chcę teraz mangę. Angielskie wydanie jest drogie :/ A z polskim byłby ten problem, że jest tu 28 bohaterów, których płeć nie jest zdefiniowana... Gdyby mówili o sobie w formie męskiej, to bym mnie to wyrywało z czytania, ale forma żeńska też nie pasuje...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Kocurzyca » czw gru 21, 2017 1:49 pm

Najgorsze, że w języku polskim raczej nie ma odpowiednika they/them, a napisanie mówienie "oni" w sensie w liczbie mnogiej nie dość, że wygląda nienaturalnie, to wciąż raczej definiuje płeć, bo w polskim jest oni i jest również one, kiedy w angielskim jest tylko them.
Przetłumaczenie tego tak, by nie wskazywać na płeć przy 28 postaciach i wielu tomach będzie bliskie nierealności.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Meliona » pt gru 22, 2017 11:40 pm

Po przemyśleniu: Ogólnie te kryształy nie wiedzą co to są płcie. Mogą mówić w formie męskiej (w japońskim wydaniu mówią chyba tymi bardziej męskimi zwrotami i nie wiem, czy nie słyszałam "nii-chan"), bo zwyczajnie nie wiedzą, że można inaczej. Może identyfikowałyby się jako kobiety, gdyby wiedziały, co to jest :wink: Jedyną istotą, jaką znają poza nimi jest facet, on ich pewnie uczy i stąd wzięły sobie mówienie "po męsku". Już ten glutowaty robal mógłby mówić w formie żeńskiej. Dałoby się to rozwiązać w ten sposób, można by było dopytać Japonii, ale gdyby powiedzieli, że mają mówić w formie bezosobowej, no to kaplica :lol:

Mam teorię dotyczącą ich mistrza. Zaznaczam, że są to same moje domysły, a faktów zero (poza tym, że ludzkość wymarła). Jest on swego rodzaju bogiem, który porzucił ludzkość, przez co ta wymarła. Jednak ich wiara (?) jest silna nawet po śmierci i wciąż do niego lgną w tej dziwnej formie Lunarian. Mistrzu stworzył te żyjące kryształy/przedszkole (;)), o co Lunarianie mogą być zazdrośni, więc z nimi walczą i je zabierają. Albo zwyczajnie z nimi walczą, bo zagradzają im drogę do mistrza. Pewnie nadinterpretuję/zwyczajnie się mylę, ale podoba mi się ta teoria, a informacji mam na razie malutko :D Jeśli ktoś wie z tomów wychodzących poza anime, że się mylę, to proszę o nie psucie mi zabawy :P

Podobne creepy wrażenie (w anime) do pojawiania się Lunarian, miałam ostatnio z wiedźmą z Re:Zero. Tu i tu muzyka robi swoje <3
Obrazek

pointer3507
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: pointer3507 » pt sty 05, 2018 5:21 pm

Anime było świetne mange przejżałem sobie na szybko ale bez dwóch zdań TAK TAK TAK

Spicedo
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Spicedo » pt sty 05, 2018 7:49 pm

Cudowne, z chęcią bym kupiła

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Łukasz.T » sob sty 06, 2018 2:31 am

Anime było świetne, to więc mangę bym brał jak reksio szynkę :twisted:

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: pittegawll » sob sty 06, 2018 11:50 am

koniecznie. hype na walczące klejnoty chyba dopiero się zaczyna. Mam nieodparte wrażenie, że ktoś się u nas wcześniej czy później na tym pozna i wyda mangę. Anime było oczywiście świetne. Jestem na tak.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: vishaad » sob sty 06, 2018 4:14 pm

Meliona, lepiej zacznij czytać mangę, bo potem robi się jeszcze ciekawiej. Ja zacząłem od momentu zakończenia anime. W sumie trochę przyśpieszyli niektóre sceny, ale raczej dla zamknięcia historii bez zaczynania kolejnych wątków, których nie skończą. Phos bardziej mi się podoba w tych kolejnych rozdziałach, chociaż w najnowszych już niekoniecznie. Zacząłbym czytać to od początku, ale może ktoś to wyda w Polsce, więc kto wie...

Swoją drogą, wszyscy porównują to do SU, a mnie bardziej przypomina pstrokatą wersję początkowych rozdziałów Tytanów.

Jak nie chcę by Waneko wydawało fajne mangi, tak tutaj napiszę, że chcę aby Waneko wydało tę mangę, bo wtedy będzie można liczyć na plakat z jedną z grafik na okładkach xD

Nazohato
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Nazohato » śr sty 10, 2018 6:54 pm

Mocno popieram.
Myślę, że zachowanie błyszczącej, oryginalnej okładki z japońskich tomów łatwo zachęci nawet osoby, które wcześniej nie słyszały o niej (przykład).

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: ociesek » śr sty 10, 2018 7:53 pm

Platinum End ma taką samą okładkę w angielskim wydaniu.
Niby tylko bzdet, a mega cieszy :D

Vasil
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Vasil » pt sty 12, 2018 6:08 pm

Przeczytałem wszystko co na tą chwilę zostało stworzone (63 rozdziały) it zrozumiałem że to jest na poziomie Evangeliona normalnie...

Kupowałbym od razu, tylko niech ktoś mi to sprzeda :3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: Ame » sob sty 20, 2018 5:17 pm

Obejrzałam anime i sama nie wiem jak je ocenić. Po 4 odcinku mnie zainteresowało i chciałam więcej. Trochę wolno się rozkręca, ale potem jakoś leci i chce się oglądać bardziej. Fajnie, że główna się zmieniła, ale nie odczuwałam żadnych emocji czy przywiązania do jakiekolwiek postaci. :| Nawet "tajemnica mistrza" nie za bardzo mnie interesuje. Okładki ładne, ale w środku już nie jest tak ładnie. Kreska z pewnością jest oryginalna, ale jakoś wolę wersję animowaną. Może i bym czytała, aby się dowiedzieć co dalej, ale jakoś nie mam ochoty kupowanie serii.

mufff123
Status: Offline

Houseki no Kuni

Post autor: mufff123 » wt sty 30, 2018 5:46 pm

Tą mangę odkryłam dzięki anime i muszę powiedzieć że jakby wydali ja w Polsce to z chęcią bym kupiła mimo tego że przeczytałam wszystkie dostępne w internecie rozdziały. Akcja z czasem się rozpędza i fajnie się śledzi rozwój phos.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości