Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś/kupiłabyś tę mangę, gdyby wyszła w Polsce?

Tak
15
34%
Nie
26
59%
Nie wiem
3
7%
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Meliona » śr lis 08, 2017 11:13 pm

Manga na podstawie amerykańskiej powieści "Without Reservations".
Poniżej okładka powieści rysowana przez późniejszą autorkę mangi:
► Pokaż Spoiler
Tomów: 0+ / 6 rozdziałów (no wiem... ale czuję potrzebę reklamowania tej mangi :P )
Autorki: rysowniczka MAMAHARA Ellie, autorka powieści J. L. Langley
Wydawca: Shinshokan
Gatunki: yaoi, nadprzyrodzone (wilkołaki), okruchy życia
BU

Opis: Wilkołaki mogą spotkać w swoim życiu wybranków. Wystarczy, że takowego spotkają, a już wiedzą, że to ten właściwy, z którym chcą spędzić życie.
Weterynarz Chayton Winston od dziecka marzy o osobie o włosach jak słońce i oczach jak niebo (jak poetycko :D). Matka starała się mu to wybić z głowy, ponieważ nie wierzy w "mieszanie ras" (jest rdzenną Amerykanką). Pewnego dnia do jego gabinetu trafia wilk z raną postrzałową. Chayton jeszcze nie wszedł do pokoju, w którym leżał pacjent, a już poczuł, że jego wybranka znajduje się za drzwiami. Po krótkich oględzinach odkrywa jednak, że "wybranka" jest mężczyzną (ocenzurowany narząd rozrodczy wilka mnie zabił). Chay ma teraz mętlik w głowie. Zabiera wilka do domu. Keaton Reynolds, wilk, budzi się zdezorientowany w samochodzie. Po zobaczeniu Chaya jest zachwycony, ponieważ ten jest totalnie w jego typie. W domu przemienia się w człowieka, by mogli porozmawiać.

Opinia: Ten tytuł jest tak różny od innych yaoi! Już od pierwszego rozdziału czułam, że coś tu nie gra, czuć amerykańskość, więc szybko sprawdziłam autorki :D Nie, to nie jest nic nadzwyczajnego. Generalnie jest słodko. Są też wątki rasizmu (ze strony rdzennych Amerykanów) i homofobii (na razie nie rozwinięte w pełni). Bohaterowie mają fajną relację, niejapońską. Są uroczy. Kreska bardzo mi się podoba.
Powieści jeszcze nie czytałam, ale chcę spróbować, jest w internecie, wydanie papierowe niedostępne. Manga będzie pewnie na podstawie pierwszego tomu tej serii (która ma zdaje się trzy tomy? A autorka od wielu lat "pisze" kolejną). Z tym, że z tego, co wyczytałam, kolejne tomy są o innych parach. Ludzie w komentarzach pod mangą piszą, że książka skupiała się głównie na seksach, ale już widać, że manga będzie delikatniejsza i pewnie też lepsza. Sceny seksu w mandze nie są wulgarne, tylko pokazane z wyczuciem i bez szczegółów.

Ta manga skradła moje serce, co poradzić? :wink:
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2017 11:33 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Skolopendrokot » śr lis 08, 2017 11:22 pm

To brzmi tak dziwnie, że mogłoby być dobre. Raz kozie śmierć - czytałabym!

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Mormicc » czw lis 09, 2017 12:15 am

Opis był meh do tego fragmentu:
Meliona pisze:
śr lis 08, 2017 11:13 pm
(ocenzurowany narząd rozrodczy wilka mnie zabił)
Sprawdziłem z 2 pierwsze rozdziały. Wygląda spoko, jeśli nie będzie zbyt długie to pewnie kiedyś wrócę i skończe całość.
Kreska niezbyt mi się średnio podoba (pewnie po czasie bym się przyzwyczaił), ale to że akcja nie dzieje się w Japonii na plus

Może
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Meliona » czw wrz 24, 2020 11:04 am

Odkopuję xD
Strona tytułowa najnowszego rozdziału:
► Pokaż Spoiler
Z tym i opisem z twittera wiem już, że do końca książki zostało autorce mangi jakieś kilkanaście stron! To znaczy, że manga powinna skończyć się w ciągu 2-4 rozdziałów (strzelam) i wersja tomikowa może ukazać się w przyszłym roku. Oby!
Ciekawe, czy autorka zabierze się za Remiego, ale wątpię, skoro zaadaptowanie pierwszej książki zajęło jej ~4 lata :lol:
Szkoda, bo dwie pierwsze powieści są ze sobą o tyle mocno powiązane, że początek arcu Remiego znalazł się w pierwszym tomie. Za to wszystkie inne wątki dotyczące Keatona i Chaya zostały zamknięte w jednym tomie.

Z książkami miałam przebój. Były od daaawna niedostępne legalnymi sposobami, więc spiraciłam bez żalu (i zakochałam się). Jednak autorka ogłosiła, że cała seria dostanie reedycję. Cieszyłam się jak dziecko dostające prezenty na święta. Kupiłam pierwszy tom (Without reservation) w przedsprzedaży. Potem natrafiłam na dramę, że ten wydawca nie płaci autorom i chyli się ku upadkowi :| Pierwszy tom wyszedł, dostałam go, mam. Ale kolejne już nie wyjdą pod szyldem tego wydawnictwa, a autorka odzyskała prawa do serii. Teraz wydaje w self pubie (?). We wrześniu wyszedł pierwszy tom - na nowo. Kolejne na mają wychodzić miesiąc po miesiącu, a na początku przyszłego roku ma wyjść od dawien dawna zapowiadana 4 część (nie licząc spin-offo prequelu) o Sterlingu i Rhysie. Szkoda tylko, że można je kupić głównie na amazonie, a tam wysyłka jest straaaasznie droga. Jak wyjdą wszystkie tomy z tym nowym na czele, i finanse pozwolą..., to zamówię te książki... Będę płakać, jak będę płacić, ale postaram się zamówić :lol: Bo jestem beznadziejnie zakochana.
Tutaj okładki dwóch pierwszych tomów powieści:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Koichi » sob wrz 26, 2020 5:23 pm

Okładki tomów kojarzą mi się ze Zmierzchem :o
Ale mangi bym kupił, bo kreska wydaje się ładna, no i ja lubię słodkie historie. Mam jedynie obawy czy to ma happy end, bo jeśli to typowa amerykańska opowieść z wątkiem homofobicznym i dramatyczną śmiercią na końcu, to podziękuję.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Meliona » sob wrz 26, 2020 6:07 pm

Nie, happy end ma każdy tom xD
Wątki homofobiczne rozwiązywane są nawet trochę za szybko. Dramatyczna śmierć waląca jak obuchem jest we wspomnieniach w innym tomie w
► Pokaż Spoiler
Oj, to mocna historia, ale też kończąca się dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Koichi » sob wrz 26, 2020 6:23 pm

Mocna historia może być, grunt że jest happy end :)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2020 8:54 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Kocurzyca » ndz wrz 27, 2020 1:41 am

Przejrzałam sobie skany i ogólnie jakby ktoś wydał tę mangę to chętnie bym kupiła. Nie jest to najlepsze BL na świecie ale jest fajne i lubię głównych bohaterów. Nie wiem jak mam to określić, ale czułam jakiś taki powiew świeżości. Może ze względu na miejsce wydarzeń, czyli stany zjednoczone, a może na to, że mimo, że chodzi o wilkołaki, to jakoś sporo scen była naprawdę naturalna, jakby mogła się wydarzyć faktycznie między realnymi ludźmi. Spoczko komiks, ma moje tak.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Meliona » wt sty 26, 2021 1:13 pm

Miałam rację, że manga zaraz się zakończy! W tym miesiącu wyjdzie ostatni rozdział :D
Teraz czekam, aż wyjdzie w tomiku cyfrowo, żebym mogła sobie kupić xD Nie znam japońskiego, ale wystarczy pewnie podstawić dialogi z powieści xD Liczę, że wyjdzie też jak nie w Polsce, to w USA, ale nie wiem, czy są na to duże szanse...

Ciekawe, czy rysowniczka podejmie się stworzenia też mangi na podstawie drugiej książki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Meliona » pn kwie 26, 2021 11:55 am

Na początku przyszłego miesiąca wyjdą dwa tomiki tej mangi obejmujące całość historii:
► Pokaż Spoiler
Fajnie by było, jakby jeszcze historia Remiego wyszła, ale chyba nie ma szans xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Koichi » śr kwie 28, 2021 12:49 am

Błagam, niech ktoś to wyda u nas XD

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ookami wo Karu Housoku (Without Reservations)

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 28, 2021 1:22 pm

Bardzo fajna historia, polecam, niech ktoś u nas wyda ;)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości