Devils Line

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy...

Tak
27
54%
Może
9
18%
Nie
14
28%
 
Liczba głosów: 50

Hajime23
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Hajime23 » sob wrz 23, 2017 8:38 am

Nazwa: Devils Line
Autor: HANADA Ryou
Gatunki: seinen, akcja, dramat, supernatural, romans
Tomy: 10+
Rok wydania: 2013-...
Opis:
Wampiry żyją pomiędzy ludźmi. Oczywiście rząd nie wie o ich istnieniu, ponieważ z wyglądu nie różną się od ludzi. Pewnego razu kiedy Tsukasa wraca wraz ze swoim przyjacielem do domu, okazuje się że jest on wampirem. Ratuje ją tajemniczy chłopak Anzai, który z kolei mówi że jest pół wampirem.
Opinia:
Wiem, że z opisu wygląda na taki trochę Zmierzch, ale jednak to jest głównie seinen z mroczniejszym klimatem, w którym zobaczymy kilka litrów krwi. Nie zbyt lubię romanse, no chyba że jak w tym przypadku, przeplata się przez fabułę wątek supernatural. ☺
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Maur » sob wrz 23, 2017 8:44 am

Opis i okładki ( szczególnie ta z tym jednym czerwonym okiem ) przypominają TG.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Kuroneko » ndz wrz 24, 2017 3:49 pm

Nie wiem, potrzebowałabym dokładniejszy opis.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2793
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Łukasz.T » ndz wrz 24, 2017 4:17 pm

Okładki są takie sobie. Opis jakoś nie specjalnie mnie zainteresował.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Skolopendrokot » ndz wrz 24, 2017 5:14 pm

Pewnie kupiłabym pierwszy tom na próbę. Ostrożnie podchodzę do tego typu romansów, bo bardzo często ocierają się o tandetę i psują wykreowaną przez autora fabułę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Yuriko » sob gru 29, 2018 6:47 pm

Po obejrzeniu pierwszego odcinka anime pierwsze co mi przyszło na myśl to "drugie Tokyo Ghoul". Wampiry zamiast ghouli, jakiś chłopak z długimi białymi włosami, który ma tylko jedno oko czerwone, CCC zamist CCG, jakieś tajne organizacje, no i główny bohater, który mi przypomina Kanekiego, więc jedyne czym się różni to główna bohaterka, która irytuje już od samego początku. Po 2 odcinku już to lepiej wyglądało, ale i tak miałabym opory przed zakupem. Może jakby manga wyszła, a ja nie miałabym co czytać, to naciągane może bym kupiła.

Nesta
Status: Offline

Devils Line

Post autor: Nesta » pn mar 18, 2019 4:07 pm

Główna bohaterka w anime momentami była niezwykle irytująca, ale w sumie fabuła była całkiem ciekawa.
Fakt jednak, że anime przedstawiło tylko fragment mangi i nie jestem pewna, w którą stronę się rozwinie - czy w pewnym momencie nie stanie się naciągana.
Ale z ciekawości sięgnęłabym po mangę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości