Made in Abyss

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
42
69%
Może
5
8%
Nie
14
23%
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Canis » sob wrz 16, 2017 11:23 am

Obrazek Tytuł: Made in Abyss
Autor: TUKUSHI Akihito
Wydawca: Take Shobo
Gatunek: Seinen, Przygoda, Dark-Fantasy
Ilość tomów: 6+ (Ongoing)
Rok: 2012
Anime: Tak

Opis: Otchłań to ogromny, wciąż jeszcze niezbadany zespół jaskiń i tuneli, pełen artefaktów i reliktów nieznanych współczesnemu człowiekowi. Nikt nie wie jak głęboko sięga, a fakt że jest ona siedliskiem niebezpiecznych i krwiożerczych stworzeń, nie sprzyja eksploracji. Dodatkowo Otchłań posiada jeszcze jeden aspekt: klątwę. Im niżej zejdziesz, tym mniejsza szansa, że wrócisz żywy.

Riko jest początkującą poszukiwaczką, która na razie ma dostęp tylko do pierwszego poziomu Otchłani. Jej marzeniem jest zostać Cave Raiderem jak jej matka i odkryć sekrety skrywane w podziemiach. Pewnego dnia podczas swojej wyprawy odnajduje coś, a właściwie kogoś. Chłopca-robota o imieniu Regu. Skąd jednak artefakt tak wysokiej klasy wziął się na pierwszym poziomie? Odpowiedź na to i wiele innych pytań, kryje się głęboko pod powierzchnią ziemi.

Opinia: Nie jest to typowa (czyt. sztampowa) manga przygodowa. Jest to przygoda w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Świat Otchłani jest przerażająco piękny, każdy jej poziom posiada swój ekosystem, a nawet prawa fizyki. Pomimo swojej bajkowości, fabuła jest brutalnie prawdziwa, ukazując realia wyprawy w nieznane, jak choćby łamanie kości w celu odcięcia zainfekowanej kończyny. Made in Abyss jest mangą z kategorii tych lepszych i ambitniejszych.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Łukasz.T » sob wrz 16, 2017 11:42 am

Anime bardzo mi się podoba, to więc mangę bym z chęcią przygarnął :twisted:

Jumka
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Jumka » sob wrz 16, 2017 11:45 am

Anime jest świetne więc bardzo chętnie sięgnę po pierwowzór

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Skolopendrokot » sob wrz 16, 2017 11:48 am

Brzmi bardzo ciekawie. Na pewno kupiłabym pierwszy tom.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: KubciO » sob wrz 16, 2017 12:19 pm

Opis oraz opinia Wnioskodawcy Canisa brzmią wielce zachęcająco. :D Pewnie bym się skusił, ale najpierw sprawdzę anime. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

pati
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: pati » sob wrz 16, 2017 3:13 pm

Hm.. ja oglądając anime mam wrażenie, że im dalej tym bardziej typowo (choć te łamanie kości to było coś, jednak... po tym przyszedł ratunek - norma) Mam nadzieję iż nie skończy się to na tym, że boh znajdzie swoją mamę i będziemy mieć happy end, do tego może powiedzą nam coś na temat przeszłości Reg'a. Podsumowując czekam na cd anime (może potem sięgnę po mangę - online) i a nuż mnie czymś zaskoczy
Ostatnio zmieniony sob wrz 16, 2017 10:46 pm przez pati, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: vishaad » sob wrz 16, 2017 3:37 pm

Miałem założyć taki temat, ale mi się nie chciało. Anime jest lepsze, ale i tak bym kupił.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: ociesek » sob wrz 16, 2017 3:54 pm

A mnie anime znudziło po 15 minutach. Schematy, nuda, banały.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Skolopendrokot » sob wrz 16, 2017 4:02 pm

Bez obrazy, ale jak można oceniać całość produkcji na podstawie zaledwie piętnastu minut seansu?

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: DarkNighty » sob wrz 16, 2017 4:04 pm

Niestety anime zupełnie nie przypadło mi do gustu. Pomysł ciekawy, ale to tyle. Nie przywiązałam się do postaci i jest mi obojętne, co się z nimi stanie. Sama otchłań również mnie nie zainteresowała - w ogóle nie jestem ciekawa, co kryją kolejne piętra.
Zdecydowanie nie kupiłabym mangi.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: ociesek » sob wrz 16, 2017 10:55 pm

Skolopendrokot pisze:
sob wrz 16, 2017 4:02 pm
Bez obrazy, ale jak można oceniać całość produkcji na podstawie zaledwie piętnastu minut seansu?
A w którym miejscu oceniłem całość? Napisałem jedynie, że mnie znudziło, bo było banalne i schematyczne. Oceniłem pierwsze 15 minut serii, a nie ją całą. Wrzuć na luz.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Skolopendrokot » sob wrz 16, 2017 11:16 pm

Tak to trochę zabrzmiało. Tak czy siak nadal uważam, że twierdzenie, że coś jest słabe, bo nie podoba mi się początek, jest dosyć niepoważne. A już na pewno niemiarodajne.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Maur » sob wrz 16, 2017 11:18 pm

Skolopendrokot pisze:
sob wrz 16, 2017 11:16 pm
Tak to trochę zabrzmiało. Tak czy siak nadal uważam, że twierdzenie, że coś jest słabe, bo nie podoba mi się początek, jest dosyć niepoważne. A już na pewno niemiarodajne.
Może to po prostu intuicja? :wink:

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Skolopendrokot » sob wrz 16, 2017 11:21 pm

Intuicja ma to do siebie, że bywa złudna. Działa to zresztą w obie strony, bo czasami tytuł robiący na początku bardzo dobre wrażenie z czasem rozczarowuje. Zdziwiła mnie po prostu ta kategoryczność kolegi. Może gdyby użył innych słów, nie dotknęłoby mnie to w taki sposób.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: ociesek » ndz wrz 17, 2017 8:20 am

Skolopendrokot pisze:
sob wrz 16, 2017 11:16 pm
Tak czy siak nadal uważam, że twierdzenie, że coś jest słabe, bo nie podoba mi się początek, jest dosyć niepoważne. A już na pewno niemiarodajne.
Hmm, pokaż miejsce, w którym stwierdziłem, że ta seria jest słaba i bla bla bla. Powiedziałem, powtarzam po raz kolejny, że MNIE anime znudziło po 15 MINUTACH i JA nie zamierzam do niego wracać.

Zluzuj trochę, ten temat jest do DYSKUTOWANIA, więc każdy ma prawo się wypowiedzieć na temat wrażeń, jakie NA NIM wywarła seria. To nie jest temat dziękczynno - pochwalny, zdarzają się też nie do końca pochlebne opinie, takie jak moja.
Maur pisze:
sob wrz 16, 2017 11:18 pm
Może to po prostu intuicja?
Nie do końca, to się nazywa "gust". Nie podeszło mi, więc przerywam. Po co się męczyć? :)
Skolopendrokot pisze:
sob wrz 16, 2017 11:21 pm
Intuicja ma to do siebie, że bywa złudna. Działa to zresztą w obie strony, bo czasami tytuł robiący na początku bardzo dobre wrażenie z czasem rozczarowuje.
Pssst, pro tip - to się nazywa "życie". I jest normalne dla każdego normalnego człowieka. Co więcej, działa w obie strony - czasem słaby początek zmienia się w cudny i miodny finał. Serio serio.
Skolopendrokot pisze:
sob wrz 16, 2017 11:21 pm
Zdziwiła mnie po prostu ta kategoryczność kolegi. Może gdyby użył innych słów, nie dotknęłoby mnie to w taki sposób.
Gdzie Ty tu widzisz kategoryczność? A co ja niby tak bardzo "skategoryzowałem"? Ja jedynie widzę tu kategoryczność z Twojej strony - skoro mnie anime znudziło, to jestem ten zły, bo raczyłem się wypowiedzieć po pierwszym odcinku. Wow... I, wierz mi, nigdzie nie dotykałem. Rączki przy sobie.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Maur » ndz wrz 17, 2017 8:56 am

Cóż, trudno się nie zgodzić. Tak jak powiedział ociesek - ideą takiego forum jest możliwość wypowiedzenia się przez każdego i przedstawienia WŁASNEJ opinii, która oczywiście nie musi być zgodna z naszą, ale powinniśmy ją uszanować. Poza tym Skolopendrokot myślę, że też przytrafiło Ci się oglądać coś ( niekoniecznie anime) co znudziło Cię po szybkim czasie, bo i tak bywa.

Vasil
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Vasil » sob wrz 23, 2017 1:14 pm

Chcem! Znając życie sezon anime się skończy na niczym i potem nie wiadomo czy będzie kolejny, a świat jest bardzo ciekawy i naprawdę chcę wiedzieć o nim więcej.

No homo tomo
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: No homo tomo » czw paź 05, 2017 6:16 pm

Piękne rysunki, historia, która wyciska z czytelnika całą paletę emocji, okryty tajemnicą świat proszący się o odkrycie i najlepszy ojciec
► Pokaż Spoiler
.
► Pokaż Spoiler

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: bastek66 » ndz lis 12, 2017 1:17 pm

Po wielu miesiącach wreszcie 43 chapter jest na necie.

Velsu
Status: Offline

Made in Abyss

Post autor: Velsu » ndz lis 12, 2017 3:02 pm

Alez bym kupował, anime bardzo dobre, piekny i ciekawy swiat.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości